loading
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
29.77 Dla młodzieży 15-18 (Young Adult) BeYA

Odkryj mnie

Wydawnictwo: BeYA
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
29,77 zł
Cena rekomendowana: 44,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)

Opis

Miłość jest dla wszystkich

Zachowania osób w spektrum autyzmu mogą się czasem wydawać niezrozumiałe

Podobnie jak zachowania zakochanych

Niełatwo jest odbudować czyjeś zaufanie. A Wiktor, pierwszy chłopak Klary, nie tyle zawiódł jej zaufanie, ile je zrujnował. I choć stara się walczyć o dziewczynę, ona nie zamierza dać mu drugiej szansy. Za to często myśli o Eryku, chłopaku, który siedzi obok niej na wykładach. Eryk jest... Dziwny? Niezwykły? Intrygujący? Tak, to ostatnie słowo chyba najbardziej do niego pasuje. Jego zachowanie intryguje Klarę, choć dla reszty studentów jest raczej powodem do kpin. Dziewczyna nie uważa, że Eryk jest śmieszny. Przeciwnie ? lubi jego tajemniczość, choć faktycznie, szczerość Eryka bywa czasem dla niej bolesna.

Któregoś dnia zagadka zostaje wyjaśniona ? chłopak jest po prostu osobą w spektrum autyzmu. To w żadnym wypadku nie odstrasza Klary. Jej zaciekawienie przeradza się w fascynację, a od tego już tylko krok do uczucia. I choć ludzie wokół ostrzegają Klarę, a nawet próbują uniemożliwić jej spotykanie się z Erykiem, na przekór wszystkiemu i wszystkim tych dwoje coraz bardziej się do siebie zbliża...

Porywający debiut trójmiejskiej autorki w klimacie new adult!

Szczegóły

Tytuł
Odkryj mnie
Wydawnictwo
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
304
Format
14.0x20.8cm
Języki
polski
ISBN
9788328900622
Rodzaj
Książka
EAN
9788328900622
Data premiery
2024-04-16
Kraj produkcji
PL
Producent
Helion SA
Kościuszki 1c
44-100 Gliwice
PL
(32) 230-98-63
[email protected]

Recenzje

3.00/5
Ilość opinii: 2
5
0
4
0
3
2
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
lalka bloguje
24 czerwca 2024 r.
3/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Uwielbiam debiuty literackie. Można odkryć wspaniałych autorów, poznać świetne i wartościowe historie. Ale jak to z debiutami nie każdy jest dobry. Na szczęście mamy ja na dość wysokim poziomie i nawet gdy są jakieś braki to debiuty są na tyle dobre, że mogą konkurować ze znanymi autorami. Książka "Odkryj mnie" zaintrygował mnie okładką i opisem. Czy jednak to udany debiut? Klara to młoda dziewczyna, która nie miała lekko w życiu. Studiuje, pracuje i opiekuję się matka, która uległa wypadkowi. Choć nie narzeka to brakuje jej pewności siebie i przyjaciół. Poznajemy ją w chwili, gdy zostaje zraniona przez Wiktora, z którym miała nadzieje stworzyć udany związek. Kiedy dostaje propozycję od koleżanki, by przyjęcia po niej ofertę udzielania lekcji grania na fortepianie początkowo zastanawiała się czemu są one tak dobrze płacone. Tak poznaje Ingę, dziewczynkę w spectrum Jednocześnie na studiach poznaje Eryka, który uważany jest za dziwaka. Kiedy okazuje się ze to starszy brat Ingi , z którą łączą go nie tylko więzy krwi. Klara stara się zrozumieć Eryka, a także i Ingę. Czy jej się to uda? Eryk to młody mężczyzna w spectrum, który stara się radzić sobie z tym, z czym ma problem. Kiedy poznaje Klarę odkrywa, że dzięki niej staje się bardziej otwarty. Do tego Klara potrafi poradzić sobie z Ingą, co dla niego tez jest zaskoczeniem. Szybko odkrywa, że Klara staje się dla niego kimś więcej niż koleżanka ze studiów. Musi jednak zmierzyć się z nowością w jego życiu. Książka to bardzo fajna historia, odrobinę jednak nie do końca dobrze poprowadzona. Wątki są jakby niedokończone, lub niepełne. Niektóre momenty są przedstawione tak, ze nie da się ich łatwo określić. Jakby czegoś mi tu zabrakło. Duży plus za motyw, który jest w naszej literaturze marginalny. Autorka postawiła na motyw spectrum autyzmu. Bardzo wartościowy temat, ale także temat nie do końca dopracowany. Bardzo fajnie jest opisany i przedstawiony temat autyzmu ale całość ma mały mankament. Autorka przedstawiła nam ułamek tego czym jest spectrum autyzmu. Bardzo fajnie, że autorka poruszyła ten temat, ale skupia się na tych najbardziej znanych objawach. Ważne, że poruszony został temat spectrum ale jednocześnie może zaburzyć postrzeganie tego zaburzenia. Bo czy ludzie będą jak Klara szukać informacji, by zrozumieć więcej? Postacie są nawet dobrze wykreowane, ale ogólnie nie ma tu wyrazistych wyróżniających się postaci. Autorka ma lekki styl, książkę czyta się lekko i dość szybko ale całość nie do końca ze sobą współgrą. Brakuje też wyczuwalnych emocji, są jakby spłaszczone. Najbardziej nie podeszła mi postać Wiktora. Niby chce odzyskać Klare ale ogólnie ich "związek"jest dość dziwnie opisany. Sama fabuła miała potencjal ale po drodze gdzieś coś umknęło i historia jest po prostu zwyczajnie dobra. Jeśli chodzi o relacje między głównymi bohaterami to jest poprawna. Klara jest postacią, która jest dość dziwnie zbudowana. Jakoś mi nie do końca jej postać podeszła. Jako debiut historia jest dobra, może nie do końca dałam się jej wciągnąć ale czyta się ja naprawdę lekko. Sam wątek romantyczny zupełnie mnie nie kupiła. Nie wszystko mi do siebie pasowało, niektóre watki były jakby ucięte i zaraz pojawiał się nowy. Mimo tego polecam by każdy sam wyrobił sobie o niej zdanie.

Czytaj więcej
kocham.books
10 maja 2024 r.
3/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Historia Klary i Eryka nie należy do tych prostych, a wręcz przeciwnie jest pełna krętej ścieżki. Bardzo fajnie, że powstają takie historie, gdzie poruszany jest temat spektrum autyzmu. Czuć włożoną pracę autorki w dogłębny research w odniesieniu do tego tematu. Dość dobrze została ukazana relacja między dzieckiem a rodzicem. Niestety dla mnie ta książka ma także swoje minusiki, takim głównym jest Klara i jej podejście do życia, które mnie zniechęca do poznawania jej losów. Eryk i jego zachowanie było dla mnie dużo bardziej zrozumiałe, ponieważ swego czasu miałam kontakt z dziećmi z autyzmem. Drugim takim poważniejszym zarzutem to brakowało mi powiewu świeżości i czegoś, co by mnie jako czytelniczkę zaskoczyło. Po prostu w pewnym momencie zauważam powielany schemat relacji naszych zakochanych i zakończenie powieści nie robi, aż tak dużego wrażenia. Na minus stereotypowe teksty od mamy Klary, które sugerują, iż gdyby się umalowała, to by wyglądała ładniej - wydawało mi się, że odchodzi się już od takiego myślenia, rozumiem, iż to na potrzeby kreacji tej bohaterki, ale jakoś zakuło mnie w oczy przy czytaniu. Warto jednak wspomnieć, że plusem jest wartka akcja i warsztat pisarski, który nie męczył swoją lekkością. Ta książka finalnie dla mnie jest średnim debiutem ze swoimi tycimi fabularnymi mankamentami. Mimo tego z dużą chęcią będę sięgać po kolejne historie spod pióra autorki, a mam nadzieję, że już niedługo.

Czytaj więcej
29,77 zł
Cena rekomendowana: 44,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Dodałeś produkt do koszyka
Odkryj mnie - Weronika Szalewicz-Karda
Odkryj mnie
Weronika Szalewicz-Karda
29,77 zł
Przejdź do koszyka
29,77 zł
Darmowa dostawa od 149 zł Darmowa dostawa od 149 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO