35.42
Literatura obyczajowa
Flow
Saga kaszubska Tom 5 Ogień
35,42 zł
Cena rekomendowana: 47,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: 1-3 dni robocze
+ czas dostawy
+ czas dostawy
Opis
Kończy się druga wojna światowa, ale dla rodziny Stoltmanów nie oznacza to wcale spokoju. Na Kaszuby wtargnęła Armia Czerwona, a żołnierze radzieccy, zionący nienawiścią do Niemców, mszczą się na Kaszubach. Zofka, Marta, Anna, Inge i Eryka będą musiały zawalczyć o swoją godność i bezpieczeństwo bliskich. Bruno znajdzie się wśród ludzi skazanych na zsyłkę na Sybir. Bernard, Anton i jego syn Tóna jako żołnierze Gryfa Pomorskiego zostają uznani za wrogów nowego ustroju. Jak Stoltmanom uda się przetrwać ten okrutny czas? Daria Kaszubowska snuje swoją sagę w rytmie muskanych powiewem wiatru łanów zboża. Odmalowuje wielobarwny niczym ukwiecona łąka obraz krainy, w której sielska sceneria staje się tłem wielu dramatów. Jej słowa zapisują się w sercach czytelników niczym kaszubski haft, budząc uznanie i szacunek wobec ludzi, którzy z miłości do swojej małej ojczyzny gotowi byli dokonać wielkich czynów.
Szczegóły
Tytuł
Saga kaszubska Tom 5 Ogień
Autor
Wydawnictwo
Seria
Temat
Wydanie
1
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka
Ilość stron
344
Format
13.5x20.5cm
Języki
polski
ISBN
9788383640839
Numer tomu
5
Tytuł tomu
Saga kaszubska
Rodzaj
Książka
EAN
9788383640839
Data premiery
2024-08-21
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Flow Seweryn & Witkiewicz
Dodałeś produkt do koszyka
Saga kaszubska Tom 5 Ogień
35,42 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Kolejny tom sagi Kaszubskiej urzeka od pierwszych stron. Kończy się wojna,naziści uciekają przed Armią Czerwoną. Uciekają także miejscowi pochodzenia niemieckiego, boją się bo wiedzą jakie spustoszenie sieje Armia Czerwona.Rosjanie to bestie,które palą ,mordują ,gwałcą,rozkradają wszystko co się da... A w rodzinie Stoltmanów dzieje się....Koniec wojny nie przynosi spokoju i poczucia bezpieczeństwa, bronią ojcowizny i swoich najbliższych. Starsi rodem doświadczeni próbują ratować i ochronić przed złem dorastające dzieci . Jestem zauroczona tą sagą. Historia porywa czytelnika od pierwszych stron ,historyczne detale oddają tło tamtych czasów, wzruszają ,dają do myślenia I pokazują jak ciężko jest żyć pod natłokiem strachu I niepewności. Autorka zostawiła mnie w takim momencie że nie mogę doczekać się kolejnej części, by poznać dalsze losy Stoltmanów. Czytajcie ! To niesamowita saga o losach Kaszub i ludności Kaszubskiej ❤️
Kolejny raz, jak to w przypadku serii książkowych staję przed dylematem, jak zrecenzować kolejny tom, nie zdradzając zbyt dużo. Dlatego ograniczę się do minimum, a opowiem o moich wrażeniach. Kończy się II Wojna światowa, ale Polacy nie czują się bezpiecznie. Kaszubi również nie są w stanie cieszyć się z obrotu sprawy, bo na ziemie polskie wkracza Armia Czerwona, która niczym zaraza rozlewa się po kraju, niszcząc wszytsko co im stanie na drodze, a jednocześnie okazują się być zdziczałą hordą bestii. Stoltmanowie również nie mogą zaznać spokoju, i choć zdarzają się miłe niespodzianki, jak choćby to, że Anton dowiaduje się, że ma syna, to jest to tylko drobny promyczek na tle czarnych chmur, nadal nadciągających nad Kaszuby i ich rodzinę. Czy Stoltmanowie przetrwają ten okrutny czas w komplecie? Odnoszę wrażenie, że każdy kolejny tom "Sagi Kaszubskiej" wciąga mnie coraz bardziej, i im bliżej czasów współczesnych, tym mocniej czuję tę historię. A z tyłu głowy dręczy już myśl, że tylko dwa tomy pozostały do końca. "Ogień" przemówił do mnie najbardziej, bo miałam okazję odwiedzić niedawno Pomieczyno, a Daria Kaszubowska oprowadziła mnie po nim i opowiedziała o mieszkańcach. Dlatego czytając ten tom przed oczami miałam prawdziwe miejsca, co jeszcze bardziej wzmagało dramaturgię wydarzeń. Opis Marszu Śmierci był wprost bolesny. Obrazy malowane słowem autorki mieszały się w głowie z tymi prawdziwymi. Dodatkowo znam historię największej katastrofy morskiej jaką było zatoniecie statku Wilhelm Gustloff u wybrzeży Bałtyku, o której niesamowicie plastycznie i emocjonalnie pisze autorka. Czytając czułam wręcz chłód tej styczniowej nocy, kiedy statek szedł na dno i słyszałam krzyki spanikowanych pasażerów... To trzeba samemu przeczytać, żeby doświadczyć tych wszystkich emocji i wzruszeń. Jedyne co mi się nie podobało w tej książce to fakt, że szybko się skończyła, a na kolejny tom muszę znów czekać. Ale dam radę.