33.8
Literatura obyczajowa
Mięta
Ostatnia wiadomość
Wydawnictwo:
Mięta
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
33,80 zł
Cena rekomendowana: 49,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (czwartek 25.06.2026)
Opis
Jagoda i Przemek przez lata tworzyli idealną parę. Jednak gdy dzieci opuściły rodzinne gniazdo, ich małżeństwo zaczęło tracić blask. Jagoda czuje się odtrącona, a jej mąż coraz więcej czasu poświęca na nowe pasje.Jagoda stara się przywrócić iskrę w swoim związku. Kiedy jednak żadne próby zbliżenia się do męża nie przynoszą skutku, razem z przyjaciółką zapisuje się na kurs krav magi. Trenerem okazuje się dawny znajomy Renaty, Jacek.Wtedy wszystko się zmienia… Podsłuchana przypadkiem rozmowa Przemka z tajemniczym mężczyzną wywraca świat Jagody do góry nogami. Kobieta staje przed dylematem: czy warto walczyć o gasnące uczucie, które kiedyś skrzyło gorącym płomieniem?Poruszająca opowieść o miłości, zdradzie, poświęceniach i próbach odbudowania tego, co zostało utracone. "Ostatnia wiadomość" wciąga w wir emocji i skomplikowanych relacji, zadając pytanie o to, czy miłość przetrwa nawet najtrudniejsze chwile.
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Wydanie
1
Rok wydania
2023
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
352
Format
13.5x20.2cm
Języki
polski
ISBN
9788367690485
Język oryginału
polski
Rodzaj
Książka
EAN
9788367690485
Data premiery
2023-11-15
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Mięta
Dodałeś produkt do koszyka
Ostatnia wiadomość
33,80 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
„Ostatnia wiadomość” to przepełniona emocjami opowieść o związkach, które z czasem mogą się zmieniać, i o kobiecie stojącej przed trudnym pytaniem: czy warto walczyć o uczucie, które powoli wygasa? Magdalena Krauze zabiera nas w podróż przez życie Jagody – kobiety, której codzienność zaczyna się rozpadać. Dzieci opuszczają dom, mąż coraz bardziej się oddala… Ale Jagoda nie zamierza się poddawać. Chce odzyskać bliskość i ciepło, które kiedyś ich łączyło. W akcie odwagi (a może i przekory?) zapisuje się na kurs krav magi. I to właśnie tam poznaje Jacka… To historia o przebudzeniu – zarówno uczuciowym, jak i osobistym. O potrzebie odkrycia siebie na nowo, o marzeniach i sile, która przez lata mogła być zagłuszana. Autorka subtelnie i pięknie pokazuje, ile kobieta jest w stanie znieść, zanim zacznie walczyć – nie tylko o miłość, ale przede wszystkim o siebie. Audiobook w interpretacji Diany Giurow to prawdziwa perełka. Emocje Jagody są niemal namacalne – jej rozterki, determinacja i siła wybrzmiewają jeszcze mocniej dzięki świetnej interpretacji lektorki. To idealna książka dla tych, którzy szukają poruszających opowieści o życiu, związkach i drugich (a czasem i trzecich) szansach. Bo o szczęście warto walczyć – czasem z sobą, czasem z losem…
Czasami są takie historie, które choć wyglądają niepozornie, bardzo mocno zapadają nam w serce. Taką powieścią jest “Ostatnia wiadomość” Magdaleny Krauze. To nie jest moje pierwsze spotkanie z tą autorką. Potrafiła mnie już zachwycić swoimi historiami. I tak zdarzyło się i w tym przypadku. Jagoda i Przemek przez lata stanowili niezły małżeński team. Jednak gdy przyszły czasy, gdy dzieci się wyprowadziły, ta dwójka coraz bardziej oddalała się od siebie. Przemek znalazł nowe pasje i coraz bardziej zaniedbywał swoje relacje z żoną. Jagoda po wielu próbach ożywienia ich związku w końcu odpuszcza i zapisuje się z przyjaciółką na zajęcia krav magi. Tam poznaje Jacka, a gdy pewnego dnia podsłuchuje rozmowę Przemka z tajemniczym mężczyzną jej świat przewraca się do góry nogami i może podjąć tylko jedną decyzję.. Jaka to była dobra książka! Kolejny raz autorka kompletnie mnie zaskoczyła swoją historią. Warsztat pani Magdaleny jest doskonały. Lekkość fabuły sprawia, że płyniemy przez książkę. Ale niech was to nie zmyli. Tematy, które porusza autorka wcale nie są blachę. Często to te z rodzaju cięższego kalibru, jednak nie czuć tego zupełnie, mimo że skłania nas to do refleksji. Tym razem znajdziemy tutaj bardzo aktualny temat. Czyli rozpad małżeństwa. Przez rutynę, pogoń za czymś nieosiągalnym i po prostu nudą w związku decydujemy się czasami zaryzykować to co mamy. Bardzo często za późno zdajemy sobie sprawę, że nieodwracalnie rozwaliliśmy coś, co tak bardzo jest cenne w tych czasach. W tej książce miłość zwycięża, ale los i tak potrafi kopnąć nas porządnie w zadek. To strasznie mnie otrzeźwiło i sprawiło, że jeszcze bardziej pokochałam tę książkę. Wiem, że brzmię dość tajemniczo, ale nie chcę wam spolerować. Musicie koniecznie sami przeczytać tę powieść i poddać się jej magii. Zaliczam tę pozycję do jednych z lepszych przeczytanych w tamtym roku, więc to chyba coś znaczy. Czytajcie :)