29.24
Książki
Mięta
Płacz
Wydawnictwo:
Mięta
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
29,24 zł
Cena rekomendowana: 50,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Wielkie zło zawsze zaczyna się od małego złaGdy wydaje się, że po przeżyciach minionego lata drogi sióstr Stern i ich surowej ciotki rozeszły się na zawsze, niepozorne spotkanie w pewnej górskiej kawiarni zmusza dawnych sprzymierzeńców do zwarcia szyków raz jeszcze. Za jedyny trop mając zniszczoną pocztówkę i starą filiżankę, Dżusi, Klara, Gerd i Karolek wraz z panią Matyldą opuszczają Wrocław, by odnaleźć zaginioną Eleonorę, zanim ta przepadnie bez śladu. Szybko odkrywają, że coś wzburzyło czas, wyciągając na powierzchnię widma z największego koszmaru. I że nie tylko Eleonora walczy o życie w strasznym cieniu zaśnieżonych gór.Wydanie poszerzone o nowe opowiadanie „Koniec końców”.
Szczegóły
Wydanie
2
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
320
Format
13.5x20.2cm
Języki
polski
ISBN
9788368608038
Rodzaj
Książka
EAN
9788368608038
Data premiery
2025-11-26
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Mięta
Dodałeś produkt do koszyka
Płacz
29,24 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Nigdy nie zdarzyło mi się zapuścić w rejony Sowich Gór, ale po lekturze trzeciej części Cyklu Wrocławskiego Marty Kisiel, „Płacz” bardzo chcę to zrobić. Autorka wprowadziła taki klimat w tej książce i podała tyle ciekawych faktów na temat miejsca w którym rozgrywa się akcja, że nabrałam ochoty by zobaczyć to na własne oczy. Po przeżyciach z poprzedniego lata wydaje się, że drogi sióstr Stern oraz ich ciotki rozeszły się na zawsze. Nic bardziej mylnego. Eleonora przepada jak kamień w wodę i znów zaczynają się dziać rzeczy, które wskazują, że zaginiona potrzebuje pomocy. Dżusi, pani Matylda, Klara i Gerd opuszczają Wrocław, a ich jedynymi tropami są zniszczona pocztówka oraz stara filiżanka. Szybko odkrywają, że Sowie Góry skrywają coś, co potrafi wzburzyć czas. Czy wszyscy wyjdą z tego cało? Przeczytałam tą książkę w jeden dzień. W sumie nawet w pół. I nie mogłam się od tej historii oderwać. Żałuję, że nie miałam przestrzeni na to by jeszcze raz przeczytać poprzednie dwa tomy przed lekturą trzeciego. Pozapominałam dużo szczegółów, ale to i tak nie przeszkodziło mi wgryźć się w tą fabułę i po prostu płynąć oraz zachwycać się tą historią. Uwielbiam styl autorki. Dba o każdy szczegół. Wszystko jest bardzo obrazowo napisane, więc wyobraźnia podczas czytania pracuje na największych obrotach. Mamy tutaj różne linie czasowe oraz rozdziały pisane z perspektyw wielu bohaterów co ja osobiście w powieściach uwielbiam, bo pokazuje to nam wielowymiarowość tej historii. Oczywiście trzeba też wspomnieć o plastycznych dialogach i wyrazistych postaciach. Nawet Ci drugoplanowi byli dopracowani perfekcyjnie. Cięty język sióstr Bolesnych jest po prostu wisienką na torcie. W ogóle uwielbiam poziom humoru jaki autorka zastosowała w tej książce. Jestem bardzo wybredna jeśli chodzi o ten aspekt, a tutaj pani Kisiel idealnie trafiła w moje gusta. Jeśli chodzi o klimat jaki panuje w powieści to zdecydowanie możemy określić jako historię z dreszczykiem. Było kilka takich momentów, że ciarki przechodziły mi po rękach. Autorka świetnie zbudowała napięcie i te wszystkie fakty oraz tajemnice podziałały na moją wyobraźnię koncertowo. Zakończenie trochę złamało mi serce. Bardzo nie chciałam się żegnać z bohaterami. Ale na osłodę mamy jeszcze opowiadanie „Koniec końców”, które trochę złagodziło to uczucie i wspomnę, że bardzo mi się podobało. Ta książka, nawet jakby nie była pod moim ambasadorstwem to i tak by wpadła do mojego top z tego roku. Cieszmy się, że wydawnictwo Mięta zdecydowało się wydać reedycję tej serii i teraz każdy ma szansę się z nią zapoznać do czego gorąco zachęcam.