30.48
Literatura obyczajowa
Zwierciadło
Ścieżkami nadziei. Tom 2. Północne siostry
30,48 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
II część serii Ścieżki nadziei
Prakseda cieszy się życiem młodej mężatki i szykuje do podróży poślubnej, gdy dostaje nieoczekiwaną wiadomość. Hrabina von Goltz spodziewa się dziecka i oczekuje rozwiązania na wyspie Rügen, dokąd wyjechała jedynie z mężem oraz służącą Fridą. Prakseda nie kryje zaskoczenia i coś w tej sytuacji nie daje jej spokoju. Jaka naprawdę zaszła zmiana w życiu Anieli? Czy w tajemniczej atmosferze kultu dawnego słowiańskiego boga zdołała naprawić swoje małżeństwo? Prakseda w to nie wierzy. I ma rację. Kolejne wieści są niepokojące. Na Rügen wydarzyła się tragedia. Państwo Koehlerowie postanawiają przerwać interesującą podróż i pospieszyć na wyspę.
Co ukrywa Aniela? Jaką rolę w jej życiu zaczęła odgrywać Frida? Czy siostrom w końcu uda się nawiązać serdeczniejszą relację?
Seria SCIEŻKAMI NADZIEI składa się z następujących tomów:
Prakseda cieszy się życiem młodej mężatki i szykuje do podróży poślubnej, gdy dostaje nieoczekiwaną wiadomość. Hrabina von Goltz spodziewa się dziecka i oczekuje rozwiązania na wyspie Rügen, dokąd wyjechała jedynie z mężem oraz służącą Fridą. Prakseda nie kryje zaskoczenia i coś w tej sytuacji nie daje jej spokoju. Jaka naprawdę zaszła zmiana w życiu Anieli? Czy w tajemniczej atmosferze kultu dawnego słowiańskiego boga zdołała naprawić swoje małżeństwo? Prakseda w to nie wierzy. I ma rację. Kolejne wieści są niepokojące. Na Rügen wydarzyła się tragedia. Państwo Koehlerowie postanawiają przerwać interesującą podróż i pospieszyć na wyspę.
Co ukrywa Aniela? Jaką rolę w jej życiu zaczęła odgrywać Frida? Czy siostrom w końcu uda się nawiązać serdeczniejszą relację?
Seria SCIEŻKAMI NADZIEI składa się z następujących tomów:
- Tom 1 - Noworoczne panny
- Tom 2 - Północne siostry
- Tom 3 - Kobiety z wiatru
Magda Knedler – autorka blisko trzydziestu powieści, które zapewniły jej między innymi nominację do Bestsellera Empiku, nagrodę w plebiscycie Książka Roku 2020, organizowanym przez portal Lubimy Czytać, oraz nagrodę Radia Wrocław Kultura. Pisze głównie powieści historyczne i obyczajowe. Z wykształcenia filolożka i logopedka. Uwielbia stare dokumenty, malarstwo i polską fonetykę. Interesuje się biblio- i bajkoterapią, czyli uzdrawiającą mocą tekstów.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Ścieżkami nadziei. Tom 2. Północne siostry
Autor
Wydawnictwo
Seria
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Twarda
Ilość stron
416
Format
14.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788381326599
Numer tomu
2
Tytuł tomu
Seria ŚCIEŻKAMI NADZIEI
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788381326599
Data premiery
2025-05-21
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Zwierciadło Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Ścieżkami nadziei. Tom 2. Północne siostry
30,48 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
💚„Północne siostry” to niezwykła podróż do lat XIXw. i barwnej historii sióstr,których los nie oszczędzał.Piękne wydanie książki-twarda okładka plus barwione brzegi zachwyca wyglądem a fabuła pozwala na chwilę refleksji na ciężki los kobiet w tych czasach i związanymi z tym konwenansami. 💚Powieść od samego początku zachwyciła mnie poznawanymi kolejnymi szczegółami z życia sióstr oraz ich drogą do lepszej komunikacji ze sobą.Ta historia nie jest łatwa i prosta,bo poruszane są wiele wątków,które ranią serce.Nie tylko zły mąż czerpiący życie pełnymi garściami,krzywdy z rąk bliskiej osoby,rany na ciele i duszy po zaznaniu cierpienia czy zrozumienie działań bliskich osób.A wszystko w czasach gdzie kobiety były traktowane przedmiotowo i ciężko było dochodzić swoich praw.Nawet zamążpójście za bogatego człowieka nie gwarantowało szczęścia,bo to on decydował o wszystkim. Postać Praksedy pokazuje,że nie warto iść na ustępstwa.Warto walczyć o swoje i patrzyć sercem przy wyborze męża.Trzeba spełniać swoje marzenia i pasje,a wybór męża to podstawa. 💚W tej książce odnajdujemy mnóstwo emocji związanych z podejmowanymi decyzjami,akceptacją swoich wyborów czy wzięcie konsekwencji za złe decyzje.Widać również bliskość sióstr i chęć pomocy,by nie działa się krzywda.To mnie poruszyło,ponieważ w odległych czasach było to trudne,gdyż komunikowano się listami. 💚„Północne siostry” jest znakomitą kontynuacją serii.I tom- „Noworoczne panny” i trzeba znać,by zrozumieć wątki w tym tomie.Jestem zachwycona poznanymi losami bohaterów,bo mnóstwo jest w nich emocji,bólu,tragedii oraz chwil poruszających. 💚Czekam ogromnie na finał losów sióstr,a was zachęcam do poznania tej historii.