loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
23.64 Kryminał Filia
-51%
Bestseller

Ptasznik

Wydawnictwo: Filia
Oprawa: Miękka
23,64 zł
47,90 zł
Cena regularna: 47,90 zł (-51%)
Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 23,64 zł (0%)
Wysyłka: jutro (czwartek 18.04.2024)
Kup teraz,
Zapłać za 30 dni

Opis

LAUREAT NAGRODY WIELKIEGO KALIBRU 2023 ROKU!

Heinrich Vogel był kiedyś innym człowiekiem. Miał inne nazwisko, życie i świat, który stał przed nim otworem. Dwadzieścia lat wcześniej jedno zdarzenie zniszczyło wszystko i zmieniło go bezpowrotnie. Gdy już poukładał sobie życie na nowo, dociera do niego wiadomość, że w katastrofie śmigłowca ginie jego niewidziany od tamtej pory ojciec, a niedługo potem znajduje pływające w wodzie ciało zastrzelonej kobiety.

Nękany przez Miszę, dawnego współwięźnia i we współpracy z komisarz Iwoną Banach z CBŚP, Vogel idzie śladem ojca uwikłanego w ciemne interesy. Tropy wiodą go do Niemiec, skąd pochodzi część jego rodziny i prowadzą do tajemniczej kasety VHS: nagrany na niej krótki film jest kluczem do zrozumienia wszystkiego.

PIERWSZA CZĘŚĆ NOWEJ SERII KRYMINALNEJ AUTORA BESTSELLERÓW!

Szczegóły

Tytuł
Ptasznik
Wydawnictwo
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka
Ilość stron
352
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
978-83-8357-267-3
Rodzaj
Książka
EAN
9788383572673
Data premiery
2024-02-28

Recenzje

4.33/5
Ilość opinii: 6
5
4
4
0
3
2
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
czytanie.na.platanie
05 marca 2024 r.
5/5

Czy któremukolwiek miłośnikowi kryminałów trzeba przedstawiać Marka Stelara? I uchował się jeszcze taki, który Jego powieści nie czytał? Jeśli jednak tak się zdarzyło, to szybko nadrabiajcie, a niebywałą okazją ku temu jest premiera najnowszej książki Autora o budzącym ciarki (przynajmniej u mnie) tytule „Ptasznik”, która jednocześnie znakomicie rozpoczyna nową serię kryminalną. "Czasem dzieci muszą cierpieć za grzechy swoich rodziców" Zgadzacie się z tym cytatem? Czy sprawiedliwym jest przenoszenie win ojców na ich potomstwo? Niestety życie nie zawsze bywa sprawiedliwe, a przeszłość, szczególnie ta, o której chcemy zapomnieć, uderza rykoszetem w najmniej spodziewanym momencie. Dopada ona nie tylko Heinricha Vogla żyjącego z dnia na dzień bez oczekiwań i zobowiązań na swojej łodzi dającej mu poczucie wolności. I nie tylko Iwonę Banach próbującą trwać z ciężarem konsekwencji własnych decyzji. Bo nie wystarczy zerwać z przeszłością, gdy ona nie zerwała z nimi. Dwie linie czasowe przeplatając się wzajemnie przybliżają nam bieżące, nieco nieformalne śledztwo, przy którym spotyka się para głównych bohaterów, ale i przeszłość Heinricha trudną i bolesną, która kładzie się cieniem na całym jego życiu. Błąd młodości i więzienne doświadczenia bolą mniej niż odrzucenie przez własnego ojca, ale wywierają równie mocne piętno. A gdy przeszłość wdziera się bez pukania do jego kajuty, mężczyzna zmuszony jest stawić jej czoło i poznać prawdę o własnym ojcu. Prócz intrygującej zagadki kryminalnej, przy której nie brak wyłowionego z rzeki ciała, ale też wypadku śmigłowca czy wybuchu bomby, najbardziej pochłonęła mnie rozwijająca się między głównymi bohaterami relacja. Z przyjemnością przyglądałam się, jak dwie pokiereszowane przez los dusze potrafią wspólnie milczeć, co czasem znaczy więcej niż słowa i mam nadzieję, że Autor nie da im cierpieć ponownie, choć pod tym względem. Autor uszczęśliwił fanów swojej twórczości wprowadzając do fabuły znanych z Jego wcześniejszych powieści podkomisarza Dominika Przeworskiego, Heinricha Vogla, który tym razem gra pierwsze skrzypce i pracującą w CBŚP Iwonę Banach. Za każdym razem, gdy pojawiały się echa wcześniejszych historii uśmiech sam zakwitał na mojej twarzy. To jak spotkania z dawno niewidzianymi przyjaciółmi, których witamy z otwartymi ramionami. Mój najlepszy tegoroczny kryminał? Macie go przed sobą i nie zdziwię się jeśli przyniesie Autorowi kolejną Nagrodę Wielkiego Kalibru. Zasługuje na zachwyt pod każdym względem.

Czytaj więcej
Kama
03 marca 2024 r.
3/5

Heinrich Vogel to człowiek z zawikłaną przeszłością.. Jedno wydarzenie z życiorysu mężczyzny diametralnie odmieniło jego losy i sprawiło, że nic nie wyglądało tak hak to sobie zaplanował. Przypadkowe odnalezienie zwok kobiety oraz śmierć ojca z którym Vogel nie utrzymywał kontaktu od dwóch dekad zapoczątkowały lawinę ,której nic nie było w stanie powstrzymać. Uwikłany w sieć intryg Henryk wyrysza w niezwykle mroczną podróż śladami człowieka, którego szczerze nienawidzi. Co odkryje i czy jest gotowy zmierzyć się z prawdą? Pisząc tę recenzję muszę powiedzieć, że wcześniej przeczytałam kilka powieści autora ,a ta zainteresowała mnie opisem fabuły. Mimo to ciężko było mi się wciągnąć w akcję i opowiadaną historię, być może dlatego, że kolejne opisy nieco się przeciągały i brakowało im dynamiki -choć to wyłącznie moje odczucie. Nie pokochałam również jej bohaterów, choć rzadko mi się to zdarzało- przynajmniej do tej pory. Czyta się szybko , natomiast zakończenie mnie nie przekonało, choć zamysł zdecydowanie był ciekawy. Mimo to myślę, że warto sięgnąć po tę książkę by wyrobić sobie na jej temat własne zdanie.

Czytaj więcej
Chaptercat
27 lutego 2024 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Heinrich Vogel jest człowiekiem zniszczonym. Ogromne piętno wywarło na nim więzienie, ale także współwięzień, którego miał nadzieję nigdy więcej nie spotkać na swojej drodze. Gdy Heinrich myśli, że złe przeżycia ma już za sobą, okazuje się, że przeszłość postanawia się o niego upomnieć i spróbować zniszczyć po raz drugi. Jego ojciec ginie w zamachu samolotowym a sekretarka ojca, zostaje znaleziona martwa przy jego łodzi. Mimo że nie chciał mieć z nim nic wspólnego, niespodziewanie jednak musi podążyć jego śladem, by odkryć prawdę. Autor stopniowo wprowadza napięcie, co angażuje czytelnika do zgadywania i przewidywania zdarzeń. Traumy sprzed lat potrafią zostawić ogromne blizny w umyśle tak, że ciężko później uwierzyć w dobro i bezinteresowność. Intryga jest genialna w swojej prostocie, jednak o tym dowiadujemy się dopiero pod koniec. Podobało mi się, jak został wykreowany główny bohater, uzasadnienie jego zachowań, logika i wpływ, jaki wywarło na nim więzienie. Mniej do gustu przypadła mi komisarz Iwona Banach, a wątek miłosny moim zdaniem zbyteczny — wolałabym zobaczyć przyjaźń damsko-męską. Podsumowując, jest to dobrze napisany kryminał, który trzymał w napięciu i właściwie sam się czytał. Z czystym sumieniem mogę polecić i na pewno zapoznam się z innymi dziełami autora.

Czytaj więcej
pola_reads
25 lutego 2024 r.
3/5

To moje już drugie spotkanie z Markiem Stelarem. Czytałam już serię o Komisarz Iwonie Banach i uważam ją za całkiem udaną. Tym razem wpadła w moje ręce powieść o groźnym tytule “Ptasznik”. Premiera już 28 lutego. Heinrich Vogel jest dość tajemniczym człowiekiem. Wszystko za sprawą swej przeszłości. Dwadzieścia lat wcześniej jedno zdarzenie kompletnie zmieniło jego życie. Gdy dowiaduje się, że zginął jego ojciec to utwierdza się w tym, że nadal nie chce mieć z nim nic do czynienia. Ma gdzieś jego majątek. Niestety, gdy koło jego łodzi znajdują się zwłoki pewnej kobiety wszystko nabiera innej perspektywy. A gdy odwiedza go niespodziewanie “kumpel” z celi, nasz bohater wie, że to wszystko nie skończy się dobrze.. Przede wszystkim książka mnie zaskoczyła obecnością w fabule komisarz Banach. Spodziewałam się raczej jakiejś epizodycznej roli dla tej postaci, a okazała się jednym z głównych bohaterów. Powieść powolutku się rozwijała. Autor tak stopniował napięcie, że wyciągałam się w tę historię coraz bardziej. Jest to raczej taki stateczny kryminał. Nie ma gwałtownych zwrotów akcji, a fabuła nie pędzi na łeb na szyję. Ale książka broni się samą historią. Powoli odkrywamy wszystkie elementy układanki. Zakończenie nie było dla mnie zaskoczeniem. Można było się wszystkiego domyślić, ale to wcale nie ujmuje tej książce. Miło spędziłam z nią czas. Myślę, że miłośnikom kryminałów powinna przypaść do gustu.

Czytaj więcej
Life_substitute
25 lutego 2024 r.
5/5

🕸RECENZJA PRZEDPREMIEROWA 🕸 "(...) Wal­czy­łem je­dy­ną me­to­dą, jaka była mi do­stęp­na. – Stra­chem, szan­ta­żem i za­bi­ja­niem. – Tak. Do­kład­nie tak. To walka o prze­ży­cie, Pa­jącz­ku. Kwe­stia wy­bo­ru. Ty albo tam­ten. Wybór, który wy­da­je się w nor­mal­nych oko­licz­no­ściach mo­ral­nie wąt­pli­wy, staje się nagle pro­sty, kiedy mo­żesz stra­cić wszyst­ko. Wąt­pli­wo­ści zni­ka­ją. Do głosu do­cho­dzi in­stynkt. In­stynkt prze­trwa­nia, prze­ży­cia. Je­ste­śmy tylko zwie­rzę­ta­mi, co­kol­wiek o sobie są­dzi­my. Ma­sku­je­my to ubra­niem, ma­nie­ra­mi, two­rzy­my re­gu­ły współ­ży­cia spo­łecz­ne­go, la­ta­my w ko­smos, ale wciąż po­zo­sta­je­my jed­nak tylko zwie­rzę­ta­mi (...)" ************ Jedna niefortunna decyzja, która, wiele lat temu, zmieniła życie młodego chłopaka raz na zawsze. Heinrich Vogel myślał, że wszystko co najgorsze ma już za sobą, jednak niespodziewana śmierć ojca i znalezione zwłoki zastrzelonej kobiety, uświadamiają mu w jak wielkim był błędzie. Nie przypuszczałam, że ta historia aż tak mnie pochłonie. Świetnie poprowadzona, trzymająca w napięciu fabuła, podzielna na krótkie rozdziały, sprawia, że strony przewracają się praktycznie same, wprost do zaskakującego i przemyślanego finału. Jednak uczciwie trze­ba przyznać, że największym atutem tej książki jest postać głównego bohatera, tragiczna, przeczołgana przez splot nieszczęśliwych zdarzeń, której kibicujemy od samego początku. I nie mamy co liczyć, że autor będzie oszczędzał Heinricha po wszystkim co do tej pory przeszedł, wprost przeciwnie, skomplikuje jego życie tak bardzo jak to tylko możliwe. Nieoczekiwaną pomoc odnajdzie on, w równie pokiereszowanej i dobrze nam już znanej, komisarz Iwonie Banach. Przyznam szczerze, że dobrze było dowiedzieć się jak ona sobie radzi, mały spojler: nie najlepiej. Z mojej strony stuprocentowe polecanko🤓 Pozostało tylko jedno pytanie: Kiedy następna część?

Czytaj więcej
Pokaż kolejne
Ania Dziubak
24 lutego 2024 r.
5/5

"Ptasznik" to pierwsza część nowej kryminalnej serii, której jestem ogromnie ciekawa i od początku mam wobec tej historii dobre przeczucia. Czy słusznie? Heinrich Vogel, główny bohater tej opowieści to człowiek boleśnie doświadczony przez życie, samotnik, który marzy o spokojnej teraźniejszości, a o przeszłości pragnie zapomnieć. Niestety, szereg następujących po sobie zdarzeń nie pozostawia mu wyboru i zmusza do powrotu w miejsca, w których od dawna skrywane demony znów się odezwą. Plany runęły, a to, co miało nadejść, było całkowicie nieświadome. Jest i ona, moja ulubiona komisarz CBŚ Iwona Banach, silna i bezkompromisowa. Ależ ja tęskniłam. Vogel zaczyna podążać śladami podejrzanych interesów i wyjątkowo niebezpiecznych ludzi, będzie szukać odpowiedzi, a niektóre z nich będą naprawdę zaskakujące, by na końcu ukazać mu przerażającą prawdę. "Jeśli bawisz się ogniem, musisz liczyć się z tym, że się oparzysz". Jedno zdarzenie, które sprawia, że tracisz bezpowrotnie swoje dawne życie. Ta historia to obraz człowieka samotnego i bezsilnego, złamanego przez więzienną rzeczywistość, przez patrzenie na świat zza krat. Autor misternie tka kryminalną intrygę, która do złudzenia przypomina pajęczą sieć utkaną z kłamstw. Podążam mylnymi tropami, błądzę zaułkami, pełna niepokoju karmię się tajemnicami, zastanawiam nad odpowiedziami. Czy od przeszłości można uciec? Do czego zdolny jest człowiek, chcąc przetrwać? Jak wielki wpływ na nasze teraz ma nasze kiedyś? To naprawdę intrygująca lektura, która stanowi całkiem niezły materiał do refleksji i do odkrycia prawdy również o sobie. Jeśli macie ochotę sięgnąć po dobry kryminał, z nieoczywistą intrygą, w którym nieśpieszne tempo akcji stanowi w moim odczuciu jego dodatkowy atut, a jego bohaterowie z pewnością zostaną w waszej pamięci na długo, to wybór może być tylko jeden. Całym sercem i z pełną odpowiedzialnością, polecam❤️

Czytaj więcej
23,64 zł
47,90 zł
Cena regularna: 47,90 zł (-51%)
Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem obniżki: 23,64 zł (0%)
Wysyłka: jutro (czwartek 18.04.2024)
Kup teraz,
Zapłać za 30 dni
Dodałeś produkt do koszyka
Ptasznik - Marek Stelar
Ptasznik
Marek Stelar
23,64 zł
47,90 zł
Przejdź do koszyka
23,64 zł
Darmowa dostawa od 199 zł Darmowa dostawa od 199 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO