29.25
Literatura obyczajowa
Gorzka Czekolada
Saga rodu Tyszkowskich. Tom 4. Wilcze znamię
29,25 zł
Cena rekomendowana: 44,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Czwarty tom fascynującej SAGI RODU TYSZKOWSKICH, w skład której wchodzą: Aptekarka, Czarci ogród oraz Jemioła, klątwa i cholera.
Katja coraz śmielej okazuje swoje uczucia Sepkowi. Antoniego zalewa krew – z zazdrości i oczywiście z wrodzonej predyspozycji – i w ataku furii planuje podłą intrygę. Jego matka obmyśla jeszcze podlejszą: Katja, wysłana do dzieci do Jamnej, wpada w ręce żandarmów.
Tymczasem na horyzoncie pojawia się lekarz Wilhelm Kreyczi. Jego wspaniała przemyska rezydencja godna jest opowieści. Gdy szczęśliwym zbiegiem okoliczności aptekarka Katja trafia pod skrzydła Wilhelma – wjeżdża Antoni, cały na czarno, na karym, uzależnionym od cukru ogierze…
Historia wrażliwej i niepokornej kobiety w zawikłanych czasach. Gotowy materiał na film. - Krystyna Romanowska, dziennikarka, autorka
Katja coraz śmielej okazuje swoje uczucia Sepkowi. Antoniego zalewa krew – z zazdrości i oczywiście z wrodzonej predyspozycji – i w ataku furii planuje podłą intrygę. Jego matka obmyśla jeszcze podlejszą: Katja, wysłana do dzieci do Jamnej, wpada w ręce żandarmów.
Tymczasem na horyzoncie pojawia się lekarz Wilhelm Kreyczi. Jego wspaniała przemyska rezydencja godna jest opowieści. Gdy szczęśliwym zbiegiem okoliczności aptekarka Katja trafia pod skrzydła Wilhelma – wjeżdża Antoni, cały na czarno, na karym, uzależnionym od cukru ogierze…
Historia wrażliwej i niepokornej kobiety w zawikłanych czasach. Gotowy materiał na film. - Krystyna Romanowska, dziennikarka, autorka
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Saga rodu Tyszkowskich. Tom 4. Wilcze znamię
Autor
Wydawnictwo
Seria
Temat
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
376
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788368242157
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788368242157
Data premiery
2024-11-13
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Media Rodzina Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Saga rodu Tyszkowskich. Tom 4. Wilcze znamię
29,25 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
„Wilcze znamię” to czwarta część cyklu o młodej aptekarce to kolejna fascynująca podróż w przeszłość. Magda Skubisz, zabiera nas do XIX-wiecznej Galicji, gdzie miłość, zazdrość oraz podziały społeczne splatają się ze sobą wzajemnie. Katja, główna bohaterka wywodząca się z niższej warstwy społecznej wzdycha do Sepka, pochodzącego z wyższej warstwy. Dziewczyna jest zauroczona jego łagodnością oraz dobrocią. Jednak Sepek nie odwzajemnia jej uczuć. Jego brat Antoni natomiast upatrzył sobie młodą aptekarkę, a jej zaloty do brata podsycają jego zazdrość. Antoni stanowi całkowite przeciwieństwo brata, jest szorstki i porywczy. Katja nie wyobraża sobie wpaść w jego ręce. Na domiar złego wszędzie panuje epidemia cholery i wszystkiego zaczyna brakować. Wskutek intrygi aptekarka wpada w ręce żandarmerii, co daje początek całej kaskadzie nieprzyjemnych zdarzeń i wyzwań, które ją czekają. Autorka z każdą stroną buduje coraz większe napięcie. Akcja toczy się szybko, tym samym sprawiając, że trudno się oderwać od lektury. Szczególnie interesująca jest postać Antoniego oraz zaczątek jego przemiany, gdzie spod jego otoczki gbura, zaczyna wyłaniać się wrażliwość i dobro. W tej powieści dostaniemy nie tylko miłosną historię, ale także barwny obraz epoki. Autorka odtwarza realia XIX wieku, ukazując jednocześnie piękno, jak i surowość tamtych czasów. Bardzo dobrze mi się czytało tę historię, jest napisana lekko, a z każdą stroną coraz trudniej ją odłożyć. Choć relacja pomiędzy bohaterką i dwoma braćmi niekoniecznie przypadła mi do gustu, to pomimo tego całość mi się podobała. Zakończenie oraz postawa Antoniego dały mi nadzieję, że być może ich relacja będzie jeszcze piękna. Ale o tym przekonamy się dopiero w następnym tomie.
Autorka po raz kolejny zabrała mnie do czasów, które już dawno przeminęły. Po raz kolejny mogłam rozkoszować się opisami ziół i terenów, w których dzieje się akcja. Katja to młoda dziewczyna, która coraz bardziej lgnie do Sepka. Natomiast Antoni gotuje się ze złości i zazdrości. Jego zbyt silne emocje prowadzą go do podłej intrygi. A jego matka nie jest lepsza. Nie chcąc za dużo zdradzić o fabule książki na tym skończę. Na pewno w tej części nie zabraknie emocji i wrażeń. Będzie się działo. Zwłaszcza wtedy gdy Katja trafi w ręce żandarmów, a później zaopiekuje się nią pewien lekarz. Czas spędzony z ta książką był dla mnie bardzo miło spędzonym czasem. Autorka świetnie oddała w tej książce realia panujące w epoce rozbiorów Polski. Wspaniale wykreowała bohaterów. Zwłaszcza Katję, której nie da się nie lubić. Ta młodziutka kobieta potrafiła poradzić sobie w świecie, w którym rządzili mężczyźni. Czytając tę książkę nie jeden raz na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Akcja książki dzieje się w nieistniejącej dzisiaj miejscowości Jamnie, ale autorka zabiera nas również do Przemyśla, w którym panuje zaraza. Jeśli jeszcze nie czytaliście „Aptekarki” i pozostałych tomów tej sagi to bardzo polecam. Jest to idealna seria na jesienne wieczory.