loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
Filtrowanie

Seria To, o czym dorośli Ci nie mówią

Liczba produktów: 19

Sex. To, o czym dorośli Ci nie mówią

35.65 Książki popularnonaukowe dla dzieci Publicat
35,65 zł

Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią

35.65 Społeczeństwo i rozwój osobisty Publicat
35,65 zł

Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią

35.65 Społeczeństwo i rozwój osobisty Publicat
35,65 zł

Śmieci. To, o czym dorośli Ci nie mówią

35.94 Książki popularnonaukowe dla dzieci Publicat
35,94 zł

Emocje. To, o czym dorośli Ci nie mówią

35.65 Społeczeństwo i rozwój osobisty Publicat
35,65 zł

Bóg. To, o czym dorośli ci nie mówią

35.65 Książki religijne Publicat
35,65 zł

Mózg - To o czym dorośli Ci nie mówią

37.86 Książki popularnonaukowe dla dzieci Publicat
37,86 zł

Ekonomia To o czym dorośli Ci nie mówią

33.48 Książki popularnonaukowe dla dzieci Publicat
33,48 zł

Polityka

40.89 Książki popularnonaukowe dla dzieci Publicat
40,89 zł

W książkach niezastąpionego duetu Boguś Janiszewski i Max Skorwider znajdziecie odpowiedzi na pytania najbardziej nurtujące Wasze dzieci, na które być może nawet sami nie znacie odpowiedzi!

Pomysł stworzenia takich edukacyjnych publikacji poruszających tematy, o których nie rozmawiamy z naszymi dziećmi, powstał z bardzo prostego powodu – pytań synka Bogusia Janiszewskiego, który znajdował się w bardzo trudnej dla rodziców fazie główkowania i zadawania niezliczonej ilości niezwykle trudnych pytań. Najważniejsza zagadnienia nurtujące niejedno dziecko (i dorosłego!) zostały zebrane w jednym miejscu – czyli w popularnonaukowych książkach poruszających zagadnienia takie jak: ekonomia, polityka, mózg, kosmos, sztuczna inteligencja oraz zmiany klimatyczne. Sama wiedza podana w przystępny dla młodych czytelników sposób to jednak nie wszystko! Za co wszystkie dzieci pokochały tę niezastąpioną na polskim rynku wydawniczym serię? Na każdej stronie książek z serii „To, o czym dorośli ci nie mówią” znajdziecie charakterystyczne, zabawne ilustracje, które wyszły spod zdolnej ręki poznańskiego artysty – grafika Maxa Skorwidera i które pomagają przyswoić nową dawkę specjalistycznej wiedzy.

W książkach znajdziecie m.in. odpowiedzi na pytania takie jak: skąd się wzięły pieniądze, czy w latach przed naszą erą dzieci mogły liczyć na kieszonkowe, czy demokracja to najlepszy sposób na rządzenie, czy myślenia ma swoje granice, czy mózg nastolatka działa inaczej niż mózgi dzieci i dorosłych, czy wszechświat kiedyś się skończy, czy wszystkie gwiazdy wyglądają tak samo, czy należy obawiać się myślących maszyn, co roboty mają na myśli, czy człowiek zawsze mieszał w naturze tak jak ostatnio. Znajdziecie tu z pewnością odpowiedzi na najbardziej intrygujące Was pytania jak również na takie, o których w ogóle nie myśleliście!


Dlaczego warto sięgnąć po tę serię?


- autorzy potrafią zaciekawić każdego czytelnika, nawet najbardziej opornego na naukę i przyswajanie wiedzy,
- informacje przedstawione są w atrakcyjnej dla dzieci formie – trudniejsze zagadnienia rozrysowane są w formie rysunków,
- nie ma mowy o nudzie podczas lektury, więc dzieci nie mogą się doczekać kolejnych części serii,
- mimo że w każdej książce z serii znajdziemy naukowe treści, to są one podane w przystępnej – lekkiej i zabawnej formie. To dowód na to, że o skomplikowanych treściach można mówić w interesujący sposób,
- jak sugeruje wydawnictwo Publicat, to najlepsze książki dla czytelnika od 9 do 113 roku życia!

Gdyby takie książki zastąpiły podręczniki szkolne, z pewnością wszystkie dzieci chciałyby się uczyć! Trzymamy kciuki za pomysły naszego ulubionego duetu i czekamy na kolejne tytuły :)


Kim są twórcy uwielbianej przez dzieci i dorosłych serii?


Boguś Janiszewski – koordynator ds. innowacji dydaktycznych w poznańskiej niepublicznej szkole Spark Academy, gdzie zajmuje się wdrażaniem narzędzi związanych z mentoringiem, tutoringiem oraz metod projektowych. Z wykształcenia jest polonistą, trenerem. Ukończył studia MBA, a w zawodowym obszarze poświęcił się rozwijaniu spersonalizowanej edukacji. Prywatnie mąż i tata dwójki wyjątkowych dzieci. Pisze bestsellerowe, popularnonaukowe książki dla dzieci.

Max Skorwider – artysta – grafik młodego pokolenia znany m.in. ze swoich czasami kontrowersyjnych i odważnych grafik, które poruszają aktualne wydarzenia społeczne i polityczne. Pracuje na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie wykłada w Katedrze Katedrze Komunikacji Wizualnej. Oprócz ilustrowania książek dla dzieci i młodzieży zajmuje się grafiką projektową, ilustracją prasową oraz innymi formami sztuki współczesnej.

Darmowa dostawa od 199 zł Darmowa dostawa od 199 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO