loading
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
26.01 Kryminał HarperCollins Polska

Smog

Oprawa: Miękka
26,01 zł
Cena rekomendowana: 40,01 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj

Opis

To brzmi jak dobry początek powieści: w niejednoznacznych okolicznościach umiera autor kryminałów. Sęk w tym, że wkrótce ciało Daniela Kasprzaka ginie i trudno ustalić, czy był to wypadek, morderstwo, czy może… mistyfikacja? Tymczasem jego nowa książka sprzedaje się znakomicie. Kluczowe wydaje się pytanie, jaką rolę w tych wydarzeniach odgrywa Laura, bliska znajoma zaginionego autora. Czy mówi wszystko, co wie? A może jest klasyczną femme fatale rodem z kryminałów noir? Prowadzący śledztwo komisarz Wit Nawrocki musi odnaleźć się w na pozór niewzbudzającym podejrzeń środowisku pisarzy i wydawców, blogerów i czytelników odwiedzających targi książki oraz książkową giełdę na pchlim targu. Tymczasem podczas sadzenia lasu Prawiek, upamiętniającego Nagrodę Nobla dla Olgi Tokarczuk, zostają znalezione zwłoki. Atmosfera gęstnieje jak jesienna krakowska mgła.

Ostrzeżenia:
NIE


brak

Szczegóły

Tytuł
Smog
Rok wydania
2023
Oprawa
Miękka
Ilość stron
320
Format
14.5x21.5cm
Języki
polski
ISBN
9788327693730
Rodzaj
Książka
EAN
9788327693730
Data premiery
2023-10-25
Kraj produkcji
PL
Producent
HarperCollins Polska Sp. z o.o.
Domaniewska 34a
02-672 Warszawa
PL
+48228565757
[email protected]

Recenzje

5.00/5
Ilość opinii: 3
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
Anna
30 kwietnia 2026 r.
5/5

Jak bardzo okażą się skomplikowane na obecną chwilę losy komisarza Wita Nawrockiego i co wydarzy się następnie po tym, co przeszły ofiary tracące niepotrzebnie życie, czy będzie nadal mógł prowadzić nowe kryminalne sprawy, które są przed nim, czy jednak ktoś nowy okaże się od niego lepszy, mocniejszy i bez trudnej przeszłości, która potrafi -nałożyć się na całe późniejsze życie zawodowe, prywatne tego próbowałam, się dowiedzieć czytając II tom należący do cyklu: Komisarz Wit Nawrocki autorstwa Pana Pawła Fleszara w książce z gatunku literatury kryminalnej pt. ''Smog''. Co tym razem czeka czytelnika chcącego odkrywać i podążać śladami na czele razem z autorem i jego bohaterami postanowiłam się bezpośrednio dowiedzieć. Kto odpowiada za dokonanie śmierci autora książek kryminalnych i w jakim celu to robi, czy na pokaz, a może jednak dla sprawdzenia i obserwacji, jak to przekonać na własnej skórze, jak to jest, być czujnym i naocznym świadkiem opisywanych wydarzeń i uczestniczyć w nich tak, aby nikt się nie zorientował, że wszystko jest na pokaz i dla sprawdzenia, jak wygląda życie autora z punktu widzenia tego, czego my nie dostrzegamy, jako czytelnicy tak na pierwszy rzut oka i komu tak naprawdę zależy na pisarzu. Czytelnik, bloger, wydawca, przyjaciel, a może ktoś niezwiązany ze światem literatury. Dla mnie od samego początku sprawa zaginięcia pisarza Daniela Kasprzaka była bardzo dziwna, bo niby jest ciało, a potem go nie ma, czy ktoś rozumie, co się dzieje wokół całej sprawy, kto ma rację, a kto jej nie ma, a może jest osoba, która chce przedstawić prawdziwe tło życia pisarskiego, a może tylko udaje przed wieloma, że jednak go nie ma, lecz żyjemy w świecie wymyślonym przez fikcję literacką, a tylko my sami chcemy uczestniczyć w nim, aby poznać rozwiązanie i wyciągnąć na jej podstawie ciekawe wnioski. Paweł Fleszar ma niezwykłą umiejętność wciągnięcia w zwroty akcji, pełne nieprzewidzenia, które dają wiele do myślenia na każdym etapie toczenia się zdarzeń. Podoba mi się to w tym kryminale, że można wyrobić sobie z osobna zdanie na temat bohaterów, z którymi spotkamy się niezależnie od tego, czy pierwszy raz, czy ponownie. Czy komisarz Wit Nawrocki poradzi sobie dzielnie z rozwiązaniem zagadki zniknięcia ciała pisarza, czy wpadnie na właściwe naprowadzające go tropy, czy jednak będą stanowiły one zmyłkę, a może odkryje on coś, czego nikt nie domyśla się, a może to wszystko jest jedną wielką grą, która przyniesie w świecie literatury wiele niedomówień … Warto przeczytać ten kryminał.

Czytaj więcej
Monika
06 czerwca 2024 r.
5/5

Ponieważ czytam debiutantów, to tak się złożyło, że mam tę przyjemność towarzyszyć Pawłowi Fleszrowi od samego początku jego literackiej kariery. Mam również okazję przyglądać się niesamowitemu postępowi, który poczynił w tak krótkim czasie. Każda kolejna książka udowadnia mi, że jest bardzo dobrze, a sam Paweł Fleszar również okazał się sympatycznym mężczyzną, kontaktowym i przystępnym – poznałam go na Targach Książki w Krakowie. Jeżeli także będziecie mieli taką okazję to podejdźcie i porozmawiajcie, sprawdźcie jaki to fajny człowiek. Akcja "Smogu" tak, jak wcześniejszych powieści Pana Pawła rozgrywa się w Krakowie i jest kontynuacją cyklu o komisarzu Wicie Nawrockim, którego poznałam w pierwszej odsłonie serii "piekło-niebo". Już w pierwszym tomie autor zapowiada, że Nawrocki nie będzie się zajmował błahymi sprawami. Lektura piekła-nieba mnie przytłoczyła, musiałam robić sobie przerwy w trakcie czytania dla złapania oddechu. Tym razem jest inaczej, co nie znaczy, że łatwiej. Znany pisarz Daniel Kasprzak właśnie wydał powieść "Smog". Można spekulować, co zrobić żeby ta książka zaczęła się świetnie sprzedawać. Paweł Fleszar postawił na zgon tegoż pisarza tylko, że… Na miejscu okazuje się, że ciała nie ma. Nie można więc stwierdzić czy – oczywiście zakładając, że świadkowie się nie mylą – to było samobójstwo, morderstwo, a może śmierć naturalna. Komisarz Wit Nawrocki będzie miał nie lada twardy orzech do zgryzienia. Nawrocki w celu rozwiązania sprawy będzie musiał zanurzyć się w dość hermetycznym świecie literackim czyli pisarzy, wydawców, recenzentów, blogerów… ale zajrzymy także na wspomniane przeze mnie na początku Targi Książki. Razem z komisarzem mamy niebywałą możliwość liźnięcia historii Krakowa i zwiedzenia kilku miejsc – tych, które najbardziej kojarzą się z książkami. Myślę, że osoby zainteresowane tematem będą wiedziały, a jak nie to przeczytają. Fleszar odsłania (trochę odsłania) kulisy branży wydawniczej i pokazuje tym, którzy myślą, że autor kilku tytułów złapał Pana Boga za nogi, jak bardzo się mylą. Nie każdy może być Olgą Tokarczuk, która zapracowała sobie i twórczością i najwyższym wyróżnieniem w literaturze. W Smogu spotykamy wiele znanych nazwisk i mamy możliwość dowiedzieć się jakie były ich początki oraz kto ukrywa się pod niektórymi pseudonimami. Za zbieranie materiałów do tej książki należy się Pawłowi Fleszarowi pokłon. Miło też było dowiedzieć się, jakiej muzyki słucha pisarz podczas tworzenia. Można wówczas tę samą muzykę włączyć podczas czytania i to będzie trochę, jak połączenie. Od początku twórczości Pan Paweł nie unikał w swoich książkach trudnych czy mniej wygodnych tematów. Tym razem porusza temat uzależnienia od narkotyków oraz innych temu podobnych substancji psychoaktywnych. Pojawia się także znany nam z mediów i dosyć często nagłaśniany temat metody „na wnuczka”. "Smog" jest kryminałem interesującym, a ze względu na świat literacki powinien być lekturą obowiązkową wśród blogerów książkowych. À propos, postać blogerki Jagody świetna i pokazuje, że nie tylko jesteśmy od tego żeby przekartkować książkę i skrobnąć o niej kilka słów. Podobnie, jak w przypadku piekła-nieba zalecam podczas czytania skupienie, ze względu na ilość wątków – żeby się nie pogubić. Najnowszą powieść Pawła Fleszara oczywiście polecam, nie tylko wielbicielom gatunku. Myślę, że tym razem treść przemówi do szerszego kręgu odbiorców ze względu na tematykę. A książka jest naprawdę dobra, styl autora lekki i przyjemny w odbiorze, budowanie napięcia bez zastrzeżeń, a kreacja bohaterów – sami sprawdźcie. Już nie mogę się doczekać kolejnej powieści. Czy to będzie trzeci tom z komisarzem Nawrockim, czy też coś zupełnie innego? W sumie jest mi to obojętne. I tak przeczytam.

Czytaj więcej
mommy_and_books
02 listopada 2023 r.
5/5

To było moje drugie spotkanie z komisarzem Witem Nawrockim. Mam cichą nadzieję, że autor Paweł Fleszar pociągnie dalej tę postać. Ta część bardziej przypadła mi do gustu. Znalazłam tutaj ciekawą fabułę, bardzo dobrą akcję z niesamowitymi jej zwrotami. Nie wolno mi zapomnieć o postaciach występujących w tej części. Podobał mi się ich język, którym się posługiwali. Niektóre teksty mnie rozbawiły. Podobał mi się żarcik, który zacytowałam u góry. To doskonała odpowiedź na tekst, że Bóg najpierw stworzył człowieka, a potem kobietę. Brawo za to dla autora. Tutaj spotkałam dobrego autora, który niestety umiera. Mało tego, jego ciało znika. Do tego wszystkiego jego najnowsza powieść o tytule "Smog" rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Czy to było samobójstwo, morderstwo, nieszczęśliwy wypadek, a może sfingowana śmierć? Na to pytanie będzie musiał odpowiedzieć nasz główny bohater Wit Nawrocki. Od razu powiem, że sprawa nie będzie taka prosta, na jaką wygląda. Nawrocki będzie kroczył krętą drogą. Tym razem komisarz będzie poruszał się w naszym kręgu: pisarzy, blogerów, wydawców i recenzentów. Nawet zahaczy o targi książki. Wszystko po to, żeby rozwiązać sprawę. Czytając "Smog" musicie mieć oczy szeroko otwarte. Nie może wam umknąć ani jeden szczegół. Czy rozwiążecie tę sprawę, nim poznacie prawdę? Powiem wam, że atmosfera tej książki jest gęsta, jak w smogu. Tego e-booka przeczytałam w ciągu jednego dnia. Nie mogłam oderwać się od czytania. Bałam się o życie komisarza Wita Nawrockiego. Musiałam szybko przeczytać tę książkę, żeby poznać zakończenie całej historii. Nie żałuję, że przeczytałam "Smog". Takie powieści, to ja uwielbiam. Jeżeli lubicie dobre mroczne kryminały i cenicie sobie twórczość polskich pisarzy, to polecam wam "Smog" Pawła Fleszara. Polecam również pierwszy tom pod tytułem "Piekło-niebo". Idealne książki na długie jesienne i zimowe wieczory.

Czytaj więcej
26,01 zł
Cena rekomendowana: 40,01 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Dodałeś produkt do koszyka
Smog - Paweł Fleszar
Smog
Paweł Fleszar
26,01 zł
Przejdź do koszyka
26,01 zł
Darmowa dostawa od 149 zł Darmowa dostawa od 149 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO