33.65
Dla młodzieży 15-18 (Young Adult)
Lekkie
Someone You Loved
Wydawnictwo:
Lekkie
Oprawa: Miękka
33,65 zł
Cena rekomendowana: 50,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: 1-3 dni robocze
+ czas dostawy
+ czas dostawy
Opis
Kiedy miłość odchodzi na zawsze… Sarah nie może się pozbierać po tragicznej śmierci swojego chłopaka, Alexa. I choć ich związek trwał zaledwie dwa cudowne miesiące, Sarah straciła sens życia. Zawsze była cicha i wycofana, ale teraz dosłownie znika. Podobnie jak najlepszy przyjaciel Alexa, Jake, który był świadkiem jego śmierci. Mimo że Sarah i Jake nigdy się nie przyjaźnili, teraz są dla siebie największym wsparciem. Co noc przez telefon potajemnie wspominają Alexa. Muszą uważać, by śmiertelnie zazdrosna dziewczyna Jake’a nie dowiedziała się o ich rozmowach. Tylko jak długo uda się im ukrywać rozkwitające uczucie? I czy będą w stanie otworzyć nowy rozdział w swoim życiu?
Szczegóły
Rok wydania
2023
Oprawa
Miękka
Ilość stron
345
Format
14.3x20.5cm
Języki
polski
ISBN
9788383432007
Tłumacze
Pieniążek Katarzyna
Tytuł oryginału
Someone You Loved
Rodzaj
Książka
EAN
9788383432007
Data premiery
2023-11-22
Kraj produkcji
PL
Producent
TIME S.A
Dodałeś produkt do koszyka
Someone You Loved
33,65 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Ostatnio przytrafiają mi się same piękności z Wydawnictwa Harde. Owa pozycja zdecydowanie do nich należy. Jest w bardziej młodzieżowych klimatach, więc miło mi było ponownie poczuć się młodo:-) Co prawda historia ukazuje nam dwójkę młodych ludzi, którzy stracili kogoś bliskiego. Jest tak lekko i miło przekazana, że chwilami w najmniej spodziewanych momentach bardzo się wzruszałam. To jest jak najbardziej opowieść o tym, że nie ważne jak długo trwa uczucie, nawet przez krótki czas może wywrócić czyjeś życie do góry nogami. Tutaj osobą zmarłą jest młody chłopak, którzy mając przyjaciela i swoją dziewczynę żył z nimi razem, a jednak osobno, bowiem ta dwójka za sobą nie przepadała. Teraz po stracie, każde z nich bardzo przeżywa jego odejście. Dwójka znajomych z dnia na dzień zaczyna coraz bardziej znajdować ze sobą wspólne rozmowy podczas których go wspominają. Co ciekawe, można zauważyć, że coś między nimi się rodzi, jednak utrzymują dawniejsze pozory i nie przyznają się do tego. Jedna osoba powiedziała tu bardzo fajne słowa, że cokolwiek ma się wydarzyć, to stanie się to dopiero wtedy, kiedy sami na to pozwolimy. Pomimo tego, że koniec można przewidzieć, to jednak ogromnie polecam ją do przeczytania. Zwłaszcza, jeśli sami straciliśmy kogoś ważnego. Opowieść pozwala uporać nam się z bólem ukazując plusy i minusy przejścia przez czas żałoby. Sami zobaczycie, że bohaterów można pokochać, bo przepięknym stylem została napisana. Widać tutaj czułość, troskę, przyjaźń i wspieranie się podczas tragedii. Historia jest ujęta ze strony samych postaci. To oni przekazują nam jak się w danej chwili czują i jak widzą ich inni. Dużo ze sobą rozmawiają i te rozmowy były bardzo potrzebne. To one dodawały jej wyjątkowości i prawdziwości. Lubię historie podczas których strefa smutku zostaje ujęta jako przejściowa, a czytelnik dostaje pocieszenie. Bez względu jaki problem go trawi, zobaczy, że nigdy nie jest tak wielki, by w pewnym momencie nie zaczął blaknąć. Przepiękna opowieść, bardzo ją polecam!
Someone you loved opowiada historię dwójki osób z które straciły najbliższą osobę. Jedna z nich najlepszego przyjaciela, a druga drugą połówkę. Choć okładka sugeruje smutną historię, to jest to bardzo komfortowa młodzieżowa książka. Od pierwszej strony poczujecie bliskość z bohaterami. A później za sprawą pov z obu strony pokochacie to co przeżywają bohaterowie. "Odizolowałam się, zamknęłam na świat do tego stopnia, że gdy tylko ktoś mnie dostrzegł, tak naprawdę poczułam się obezwładniona". Temat stary bliskiej osoby zawsze jest trudny do przedstawienia. Tu dzieje się to od dwóch stron w liceum. Zarówno Jake jak i Sarah na swój własny sposób przeżywają żałobę, czując wszystko i czasem nic. Mimo, że wcześniej znali się przelotnie, wspólny smutek i obwinianie się, gdybanie zbliża ich do siebie. Podczas czytania czujemy, że ich rozmowy są terapią samą w sobie. "Jeśli czegoś chcesz, nie pozwól, żeby strach Cię powstrzymywał. Spróbuj". Od pierwszych stron czujemy więź z bohaterami, nie są oni sztuczni ani nad wyraz, a po prostu normalni. Dzięki temu śledzimy ich losy, szczególnie gdy popełniają błędy ale i czujemy jak bardzo są szczerzy wobec siebie. A z drugiej strony boją się, jak każdy z nas. W tym wypadku oceny innych ludzi, zranienia i porównywania. Mierzą się z problemami jakie dotykają nas samych. Gdzieś w połowie książki kibicujemy im i z książki o smutnym temacie, staje się ona bardziej urocza. Tak do przytulenia. "Czułem się tak, jakby w moim sercu wzeszło słońce". Fabuła wciąga od pierwszych stron i bardzo trudno jest się oderwać od czytania. Na początku jest troszkę smutno jednak wraz z rozwojem historii staje się takim plastrem na nasze serca. Jest to młodzieżówka taka prawdziwa. Nie ma tu nic co zwykle przeszkadza. Obydwoje bohaterów zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, zżyłam się z nimi. Nie zrażajcie się okładką, ma w sobie ukryte elementy które znajdują się w treści książki. Czytanie jej może okazać się dobrym wyborem przy zastoju czytelniczym lub gdy szukacie uroczej historii, która ma w sobie coś więcej. Mnie zauroczyła tak bardzo bardzo. Polecam ♥ ♥ ♥