27.03
Psychologia
Bookolika
Stanowczo. Łagodnie. Bez lęku
Wydawnictwo:
Bookolika
Oprawa: okładka miękka
27,03 zł
Cena rekomendowana: 36,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (czwartek 25.06.2026)
Opis
Nawet w bardzo trudnych sytuacjach można obronić własną godność i prawa osobiste, nie naruszając godności i praw drugiego człowieka.
- Jak żyć po swojemu?
- Jak odmawiać nie wywołując konfliktów?
- Jak wypowiadać bez lęku swoje zdanie?
- Jak wyrażać złość nie raniąc innych?
- Jak bronić swoich interesów, nie dać się wykorzystać, poniżać czy lekceważyć?
Asertywność - sztuka skutecznego, łagodnego, choć stanowczego wyrażania swoich potrzeb. Odmawiania bez agresji, świadomego i umiejętnego używania wypowiedzi tak, by nie krzywdząc innej osoby, jasno wyrażać własne myśli oraz uczucia.
Z tej publikacji dowiesz się jak z jej pomocą radzić sobie w rozmaitych sytuacjach międzyludzkich. Jak osiągnąć korzyści ze stanu świadomości własnych potrzeb i zasad wewnętrznej demokracji.
Nowe zaktualizowane wydanie kultowego poradnika!
Maria (Majka) Król-Fijewska: Psycholożka kliniczna. Psychoedukacją i psychoterapią zajmuje się od 1980 roku. Jest autorką polskiej wersji treningu asertywności, łączącego pracę nad zachowaniem z elementami doświadczeniowymi. Prowadzi psychoterapię w podejściu humanistyczno – doświadczeniowym, zajmuje się edukacją i superwizją terapeutów i trenerów. Współzałożycielka Ośrodka Intra. Wykłada w szkole Psychoterapii Intry, gdzie jest odpowiedzialna za program. Autorka książek m.in. „Tam i stamtąd. Psychologiczne mechanizmy uzależnienia od alkoholu”, „Stanowczo, łagodnie, bez lęku”, „Trening asertywności”, oraz wraz z Piotrem Fijewskim: „Asertywność menedżera”, „Zaklęcie na bycie sobą”, „Nieobecni”. Pod jej redakcją powstała książka monograficzna „Doświadczanie a psychoterapia”. Przez wiele lat związana z magazynem „Charaktery”, gdzie opublikowała szereg artykułów. Ma męża, 4 dzieci i 6 wnuków. Mieszka pod Warszawą. Jest panią psa Tazariusza.
Kraj produkcji: Polska
Ostrzeżenia:
NIE
Szczegóły
Tytuł
Stanowczo. Łagodnie. Bez lęku
Autor
Wydawnictwo
Temat
Rok wydania
2023
Oprawa
okładka miękka
Ilość stron
152
Format
14.5x20.5
ISBN
9788367237406
Rodzaj
Książka
EAN
9788367237406
Data premiery
2023-05-16
Kraj produkcji
PL
Producent
Bookolika sp z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Stanowczo. Łagodnie. Bez lęku
27,03 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Od razu wam zaznaczam, że mega dobrze się ją czyta i im dalej, tym wasz humor się poprawia, a samoocena wzrasta. Ogólnie to powinien ją przeczytać każdy, ale najbardziej osoby zamknięte w sobie, unikający kontaktów międzyludzkich, bez pewności siebie, bez priorytetów w życiu oraz osoby z niską samooceną. I pomimo tego, że książka jest o asertywności, czyli o stawianiu warunków między tym co chcę, a tym, co każą mi inni, to jednak już samo przeczytanie jej jest terapią odnośnie tego tematu. Pozycja zamiast rozdziałów dzieli się na wykłady. W pierwszym dowiecie się co to jest asertywność, fakty, które potwierdzają, że mamy prawo być sobą, możemy swobodnie wyrażać siebie oraz to, że mamy swoje prawa i terytorium. Drugi wykład jest według mnie najcenniejszy, gdyż to tam przeczytacie o wewnętrznym monologu, którego prowadzicie sami ze sobą. To tam właśnie możecie zmienić swoje przekonania z gorszej wersji siebie i ustawić jako mantrę waszą nową osobowość, która nie boi się wyzwań, bo wie, że jest we wszystkim wystarczająca:-) Wykład trzeci, to kategoryczne mówienie nie. Jest tu opisane kiedy nasze ,,nie" jest niepewne, przez co inni nas wykorzystują. Zmienicie tutaj myśli na temat robienia komuś dobrze, w te, gdzie to wy będziecie na pierwszym miejscu. Bo nie zgadzanie się z kimś lub czymś jest jak najbardziej w porządku. Ustępowanie komuś oznacza tylko tyle, że w wielu rzeczach jesteśmy słabi. Pomyślcie o tym, że my sami nie lubimy niepewnych osób, więc i tak nas odbierają inni. Wykład czwarty przedstawi wam nasze prawa. Wykład piąty to poruszenie spraw odnośnie kontaktów towarzyskich. Szóstka, to asertywne przyjmowanie krytyki. W tym macie przykłady jak dobrze lub źle wygląda rozmowa. Dział siódmy jest równie ważny, gdyż mamy tu nakreślone jak reagować na krytykę i atak na naszej osobie. W krytyce wiele osób narzuca nam zachowanie, które nie jest właściwe, dokładając nam cech, których nie mamy. Jak zatem się przed tym bronić będąc asertywnym? Tych wykładów jest szesnaście i każdy mega wartościowy. Przemiło napisana, ma duży druk, wyszczególnienie najważniejszych informacji, oraz końcowe testy. Czy mi się podobała? Ogromnie. Sprawiła, że uwierzyłam w siebie i w to, że każdy z nas ma inne zdanie i ma prawo takie mieć. Przyklepywanie innym nie sprawi im przyjemności, tylko pokaże jak słabymi jesteśmy ludźmi. Wypowiedzenie własnego zdania jest odwagą, którą wszędzie się ceni. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że wtedy wam samym żyje się lepiej:-)
"Stanowczo łagodnie bez lęku. Dziś" autorstwa Marii Król-Fijewskiej, to dobry poradnik dotyczący asertywności. Znalazłam tutaj 16 wykładów, pokazujących jak żyć zgodnie z własnym ja nie raniąc przy tym innych. Dzięki tej książce poznałam mnóstwo ciekawostek. Czy zawsze potraficie mówić "NIE", gdy faktycznie tak czujecie? Czy odpuszczacie i robicie, tak jak inni tego od was oczekują? Czy potraficie bez złości odpowiadać, gdy was krytykują? Czy w każdej sytuacji potraficie wyrazić własne zdanie, czy raczej przytakujecie innym? Ten poradnik nauczy was, jak radzić sobie w każdej sytuacji. Jak być sobą i żyć bez lęku. Autorka na przykładach pokazuje nam jak skutecznie odpowiadać: asertywnie, ulegle i wrogo — agresywnie. Każdego dnia prowadzimy ze sobą wewnętrzny monolog. Czy wtedy jesteśmy dla siebie asertywni, czy raczej największymi wrogami? Czy potrafimy docenić swoją pracę? Czy raczej ciągle jesteśmy z siebie niezadowoleni? Ten poradnik powinien znaleźć się w każdym domu i być przez domowników codziennie używany. Będę do niego codziennie zaglądała, ponieważ nie zawsze jestem asertywna. Na końcu książki znalazłam mapę asertywności, która pomaga sprawdzić, w jakich sytuacjach korzystamy z prawa do asertywnego zachowania, a w jakich jesteśmy ulegli. Podoba mi się również okładka książki. Czy wiedzieliście, że z asertywnością się nie urodziliśmy? Musimy jej się nauczyć. A co to takiego ta asertywność? Asertywność – posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nie naruszających praw i psychicznego terytorium innych osób, oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych. Jeżeli chcecie nauczyć się asertywności, to koniecznie sięgnijcie po poradnik Marii Król-Fijewskiej "Stanowczo łagodnie bez lęku. Dziś". Polecam.