31.2
Literatura obyczajowa
Prószyński i S-ka
Kulisy zakazanych związków. Tom 3. Sultan, moja miłość
31,20 zł
Cena rekomendowana: 49,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Konsul Tomek przybywa do polskiej placówki dyplomatycznej w Omanie i z miejsca zostaje wplątany w sieć intryg i tajemniczych wydarzeń. Romanse, zazdrość, rywalizacja… Losy trzech kobiet, które dzieli wiek i doświadczenie, niespodziewanie krzyżują się, a każda z nich pragnie, by Tomek wyciągnął do niej pomocną dłoń. Jakie pułapki czyhają na młodą polską absolwentkę londyńskiej uczelni, która dostała intratną pracę w Maskacie? Dlaczego piękna żona ambasadora będzie potrzebować wsparcia konsula i przebojowej dziennikarki? Czy handel żywym towarem kwitnie nawet w takim statecznym kraju jak Oman?
Akcja powieści toczy się w trudnym i niebezpiecznym okresie arabskiej wiosny, która ogarnęła kraje muzułmańskie, niejednokrotnie czyniąc w nich straszliwe spustoszenie. Powieść „Sultan, moja miłość“ jest oparta na osobistych przeżyciach autora.
„Sultan, moja miłość“ to trzecia część serii „Kulisy zakazanych związków“ autorstwa Igora Kaczmarczyka po „Islamskim fatum“ i „We władzy szejka“.
Igor Kaczmarczyk – absolwent arabistyki na UJ oraz stosunków międzynarodowych i współczesnej dyplomacji na UW. Pracował jako tłumacz języka arabskiego w firmach eksportowych w Libii, a następnie dyplomata w polskich placówkach w Trypolisie, Rijadzie i Dżakarcie w funkcji konsula RP oraz radcy politycznego i radcy ekonomicznego. Długoletni zastępca szefów placówek. Mieszkał ponad dwadzieścia pięć lat w krajach muzułmańskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. W 2018 roku zakończył dyplomatyczną karierę i wrócił do Polski.
Akcja powieści toczy się w trudnym i niebezpiecznym okresie arabskiej wiosny, która ogarnęła kraje muzułmańskie, niejednokrotnie czyniąc w nich straszliwe spustoszenie. Powieść „Sultan, moja miłość“ jest oparta na osobistych przeżyciach autora.
„Sultan, moja miłość“ to trzecia część serii „Kulisy zakazanych związków“ autorstwa Igora Kaczmarczyka po „Islamskim fatum“ i „We władzy szejka“.
Igor Kaczmarczyk – absolwent arabistyki na UJ oraz stosunków międzynarodowych i współczesnej dyplomacji na UW. Pracował jako tłumacz języka arabskiego w firmach eksportowych w Libii, a następnie dyplomata w polskich placówkach w Trypolisie, Rijadzie i Dżakarcie w funkcji konsula RP oraz radcy politycznego i radcy ekonomicznego. Długoletni zastępca szefów placówek. Mieszkał ponad dwadzieścia pięć lat w krajach muzułmańskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. W 2018 roku zakończył dyplomatyczną karierę i wrócił do Polski.
Kraj produkcji:
Szczegóły
Tytuł
Kulisy zakazanych związków. Tom 3. Sultan, moja miłość
Autor
Wydawnictwo
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka
Ilość stron
408
Format
12.5 x 19.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788383523583
Rodzaj
Książka
EAN
9788383523583
Data premiery
2024-08-22
Kraj produkcji
PL
Producent
Prószyński Media Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Kulisy zakazanych związków. Tom 3. Sultan, moja miłość
31,20 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
"Sultan moja miłość" to trzecia część serii o konsulu Tomku, można je czytać na szczęście niezależnie. Więc z chęcią po nią sięgnęłam bo niestety nie znałam poprzednich. Akcja książki toczy się w bajkowym Omanie, piękny bogaty kraj i książęta o których marzy nie jedna kobieta. Niestety rzeczywistość jest inna niż marzenia. Młoda dziewczyna Joasia dostaje lukratywną propozycję pracy w Omanie, niestety bajka szybko się kończy. Na szczęście kobieta może liczyć na pomoc Tomka i dziennikarki Grażyny. Problemy gnębią również Awatif żonę ambasadora, która musi żyć z mężem brutalem. "Sultan moja miłość" to niezwykle ciekawa opowieść o życiu kobiet w Omanie, ich znaczeniu, różnicach kulturowych. To historia o sile kobiet, ich walce o własne dobro. Muszę przyznać, że ta książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. I liczę na kolejne części.
„Sultan, moja miłość” to tytuł dla osób o mocnych nerwach. Już na pierwszych stronach powieści, dostajemy scenę, która przyprawia o dreszcze. Młoda kobieta zostaje postawiona w bardzo trudnej sytuacji, na dodatek przez ukochaną osobę. Sytuacja ta ją tak przerasta, że postanawia targnąć się na własne życie. W dalszej części książki poznajemy konsula Tomka, który pracuje w Omanie i niespodziewanie spotyka na swojej drodze trzy różne kobiety, gdzie każda z nich będzie liczyła na jego pomoc. Na początku spotyka on młodą i niezwykle piękną Joannę, która świeżo po studiach dostała prace w ekskluzywnej firmie właśnie w Omanie. Joanna zauroczona wizją wyjazdu do orientalnego kraju, pełna ekscytacji zaczyna nowy rozdział w życiu. Jednak szybko okazuje się, że w firmie, w której podjęła pracę coś jest nie tak. Nieświadomie wpadła w poważne tarapaty. Tomek w dalszej części napotyka kolejną kobietę, tym razem z Maroka. Awatif jest żoną polskiego ambasadora, który jednocześnie jest szefem Tomka. Szybko przekonujemy się, że jej mąż ma problemy z panowaniem nad sobą, a biedna kobieta nie ma jak uwolnić się od toksycznego męża. Trzecią kobietą jest Grażyna, dziennikarka, która przybywa do Omanu, żeby zdobyć informacje na temat życia kobiet w Omanie. Szybko okazuje się, że dotarcie do prawdy nie jest takie łatwe, a dziennikarkę czeka wiele wyzwań. Jest to historia, która pokazuje niezwykle brutalną prawdę dotyczącą życia w Omanie, choć bohaterowie są fikcyjni, to wydarzenia mające miejsce w książce oddają rzeczywistość. Z jednej strony możemy się zachwycić orientalnym przepychem i luksusem, a z drugiej zobaczymy, jak bardzo to wszystko jest iluzją. Poznamy gorzką prawdę o życiu kobiet w Omanie, ale i również będziemy mieć szansę przekonać się, że wszelkie próby sprzeciwienia się władzy kończą się co najmniej tragicznie. Autor przytacza nam trudną historię o ludziach i obcej kulturze, a robi to z niezwykłą dbałością o szczegóły. W książce zajdziemy wiele ciekawych nazw czy określeń wraz z wytłumaczeniami w przypisach, a także wyczerpujące opisy, które pozwolą nam się zanurzyć w klimat tej powieści. Choć nie jest to lekka książka, to zachęcam do jej przeczytania, bo po prostu warto.