Szkarłatne Ogrody T.1 Zapach Róży
+ czas dostawy
Opis
Kiedy masz dwadzieścia lat i lufę broni przystawioną do głowy, pragniesz tylko wyjść z tego cało. I nie ma znaczenia, czy musisz zapłacić masę pieniędzy, oddać swoje ciało, czy poderżnąć komuś gardło. Zrobisz wszystko, by uratować siebie i swoich bliskich.
Maria jest przerażona. Nie dość, że jej ojciec wpakował się w ogromne tarapaty, to jeszcze uzbrojeni mężczyźni grożą jej rodzinie śmiercią. Dziewczyna nie ma wyboru. Musi błagać o pomoc przyjaciela rodziny wuja Alberta, który od wielu lat pracuje w posiadłości słynnego hrabiego.
Wiktor Husarzewski jest samotny, mieszka w zamku odziedziczonym po rodzicach, a na jego twarzy widnieje sporych rozmiarów, brzydka blizna. Ukrywający się za ciemnymi murami tajemniczy mężczyzna postanawia wziąć pod swoje skrzydła rodzinę Borowskich, ale daje jeden bardzo ważny warunek
Maria musi zostać jego żoną.
Co zrobi młoda dziewczyna? Jak zachowa się w obliczu takiego wyzwania? I najważniejsze czy będzie potrafiła żyć z człowiekiem, którego wszyscy nazywają bestią?
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Recenzje
Poświęcenie się dla innej osoby w obecnych czasach jest czymś coraz rzadziej spotykanym, gdyż dużo osób myśli tylko o sobie, a jest to najczęściej spowodowane przykrymi doświadczeniami. Niemniej wszyscy ci, którzy są gotowi ratować za wszelką cenę swoich bliskich, powinni w oczach społeczeństwa być uznawani za niezwykle odważnych i szlachetnych, bowiem ich dotychczasowe życie zmienia się nie do poznania. Natomiast niektórzy poddają się na starcie zamiast spróbować zwyciężyć. W książce spotykamy Marię Borowską, która w akcie desperacji zdecydowała się poprosić przyszywanego wuja Alberta o pomoc, gdyż szef miejscowej mafii żądał spłaty długu, który został zaciągnięty przez jej ojca. Sprawę pogarszał fakt, iż Wojciech Borowski został okradziony przez swego wspólnika i tym samym nie miał z czego oddać należności, co z kolei mogło zakończyć się tragicznie. Albert poprosił swojego szefa hrabiego Wiktora Husarzewskiego o pomoc. Mężczyzna zaprosił rodzinę do siebie, a po ich przybyciu obwieścił, że ich spłaci pod warunkiem, iż Maria zostanie jego żoną. Wiktor był od niej starszy, miał bliznę na twarzy i ręce po oparzeniu, a na dodatek sprawiał wrażenie chłodnego i stroniącego od ludzi, ale mimo wszystko dziewczyna zgodziła się na układ, bo jej rodzice i siostra Lucyna byli dla niej najważniejsi. Jak będzie wyglądało małżeństwo Marii i Wiktora? Co tak naprawdę skłoniło hrabiego do pomocy? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na Marię? Komu zacznie zależeć na Marii? Kto wpadnie w oko Albertowi i co z tego wyniknie? O czym dowie się Maria? Co się jeszcze wydarzy? O tym w książce „Zapach róży” autorstwa Rosalie Wilson. Powieść ta powstała na motywie baśni „Piękna i Bestia”, a akcja odbywa się w czasie współczesnym. Pomysł ten uważam za trafiony, gdyż większość czytelników uwielbia to klasyczne dzieło i myślę, że z chęcią zapozna się z czymś nowym. W tym przypadku dziewczyna decyduje się na ślub z Bestią, po to by ratować najbliższych, choć początkowo jej ojciec jest temu przeciwny i woli skazać wszystkich na śmierć, niż patrzeć na ślub córki z nieznanym mężczyzną. Maria szczęśliwie jest nieugięta i mimo wszystko doprowadza do zmiany zdania Wojciecha. Trzeba zauważyć, że decyzję tę podjęła bez znajomości prawdziwego celu Wiktora. W obecnych czasach mało kto zrobiłby tak wiele, jednocześnie starając się utrzymać dobre relacje z rodzicem, przez którego wszystko to się wydarzyło. Natomiast nadal dosyć często zdarzają się tacy wpływowi ludzie, którzy potrafią wykorzystać każdego w określonym przez siebie celu, jeżeli tylko są w stanie za to zapłacić i to się raczej nie zmieni, gdyż większa suma w kieszeni może wiele osób sprowadzić na złą drogę. W książce przewija się również mnogość tematów, które w jakiś sposób mogą uświadomić nam, jak należy postępować w określonych sytuacjach. Znajdziemy tu problem alkoholizmu, z którym mierzy się hrabia, gdyż co wieczór upija się w samotności, a co ważne Maria gdy się o tym dowiedziała, to postanowiła mu pomóc, co jest chwalebne i właściwe, choć ze względu na okoliczności również wyjątkowe. Nie każdy podjąłby taką decyzje w stosunku nawet do najbliższego tyrana, który niszczyłby mu życie. Innym ważnym przesłaniem jest przykład prawdziwej przyjaźni na dobre i na złe, której doskonałym dowodem jest Wiktor i pewna Michasia, z którą zna się od najmłodszych lat i nie zostawił jej w potrzebie. Te i inne problemy poznacie czytając już sami tę pozycję. Książkę czytało mi się dość powoli, gdyż akcja delikatnie nabierała tempa i z czasem emocje oraz dreszczyk pojawiały się coraz częściej. Czytelnik sięgając po nią musi mieć na uwadze, iż jest to jedna dłuższa historia podzielona na kilka tomów, co z pewnością zostało zrobione ze względów technicznych, a o szczegółach przeczytacie na profilu autorki, choć warto, by w takich przypadkach informacja o tym znajdowała się chociażby z tyłu okładki, co z pewnością zmieniłoby od razu nastawienie do szybkości biegu wydarzeń. Na początku znajdziecie adekwatny cytat do tej powieści, co jest zdecydowanie na plus. Pozycja ta jest romansem mafijnym z nutą pikanterii, a zakończenie pozostawia nas z szeregiem pytań zachęcających do sięgnięcia po kolejny tom. Okładka z różą na pierwszym planie pasuje do tytułu, jak i samej opowieści i zdecydowanie od razu wpada w oczy. Gorąco polecam książkę wszystkim lubiącym motyw „Pięknej i Bestii”, a także tym, którzy gustują w wartościowych romansach skłaniających do refleksji.