23.19
9 - 12 lat
Nasza Księgarnia
Szkoła i ja. Jesteśmy bezpieczni w sieci
23,19 zł
Cena rekomendowana: 34,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
Szkoła i ja – seria dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole!
Korzystanie z internetu może przynieść dużo korzyści – pomóc w nauce, rozwijać pasję i zainteresowania czy relaksować się przy grach. Razem z Mileną i Jankiem poznacie sekrety bezpiecznego korzystania z internetu.
Dzięki tej książce:
Korzystanie z internetu może przynieść dużo korzyści – pomóc w nauce, rozwijać pasję i zainteresowania czy relaksować się przy grach. Razem z Mileną i Jankiem poznacie sekrety bezpiecznego korzystania z internetu.
Dzięki tej książce:
- dowiecie się, jak chronić swoją prywatność,
- unikniecie niebezpiecznych sytuacji,
- będziecie cieszyć się bezpiecznym surfowaniem po sieci.
Internet to skarbnica wiedzy. Niestety czasami spotykamy się tam zachowaniami, na które dobrze jest zareagować w odpowiedni sposób. Wierzę, że ta książka pomoże zadbać o bezpieczeństwo dzieci i zminimalizować ryzyko związane z korzystaniem z internetu. - Ewa Borowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej
Ewa Borowska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Autorka bloga . Specjalizuje się we wspieraniu pierwszoklasistów oraz ich rodziców w procesie łagodnej adaptacji szkolnej.
Paulina Nachman - absolwentka grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, matka-Polka feministka. Od 2018 roku aktywnie działa jako freelancerka: ilustruje książki, tworzy wzory, projektuje sztukę użytkową. Najbardziej ceni październikowe popołudnia i owoce latem. Współwłaścicielka studia tatuażu. Mieszkanka Beskidów. Nie lubi zimy i niesmacznego jedzenia.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Ewa Borowska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Autorka bloga . Specjalizuje się we wspieraniu pierwszoklasistów oraz ich rodziców w procesie łagodnej adaptacji szkolnej.
Paulina Nachman - absolwentka grafiki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, matka-Polka feministka. Od 2018 roku aktywnie działa jako freelancerka: ilustruje książki, tworzy wzory, projektuje sztukę użytkową. Najbardziej ceni październikowe popołudnia i owoce latem. Współwłaścicielka studia tatuażu. Mieszkanka Beskidów. Nie lubi zimy i niesmacznego jedzenia.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Szkoła i ja. Jesteśmy bezpieczni w sieci
Autor
Wydawnictwo
Seria
Wydanie
1
Rok wydania
2026
Oprawa
Twarda
Ilość stron
48
Format
20.5 x 26.0 cm
ISBN
9788310143426
Język oryginału
pol
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788310143426
Data premiery
2026-05-06
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA Sp. z o.o.
Podmiot odpowiedzialny
Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Szkoła i ja. Jesteśmy bezpieczni w sieci
23,19 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Znacie serię książek dla dzieci wydanych przez @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia Szkoła i ja? Jest to seria idealna właśnie dla dzieci rozpoczynających naukę w szkole, przed którymi stają nowe wyzwania i zupełnie inne niż dotychczas doświadczenia. Tytuł „Jesteśmy bezpieczni w sieci” to nasze pierwsze spotkanie z tą serią i muszę przyznać, że bardzo udane! Książka w bardzo przystępny sposób wyjaśnia, czym jest sam internet - do czego służy, czym jest netykieta oraz cyberprzemoc i hejt. Zwraca uwagę na to, aby nie ufać osobom poznanym w internecie, nie podawać im żadnych danych, nie wysyłać zdjęć, ani nie umawiać się na spotkanie - o takich działaniach od razu powinni być informowani rodzice. Tak samo, gdy dzieci chcą pobrać przeróżne aplikacje, czy też kliknąć w nieznany link! Wszystko pod nadzorem opiekunów, po ich uprzedniej zgodzie! Ważne jest także, aby korzystały tylko z własnych urządzeń i nigdy nikomu nie podawały haseł dostępu, ani nie logowały się na swoje konta w publicznym wi-fi. Jak widzicie, książka porusza szereg najważniejszych zagadnień, wszystkie dokładnie, ale zarazem przystępnie objaśnione. Gdy czytałam ją z moimi chłopcami - dziesiecio i siedmiolatkiem, dodatkowo omawialiśmy je sobie i podawaliśmy przeróżne przykłady z życia (chłopcy mają dostęp do internetu, korzystają z gier pod nadzorem rodzicielskim). Byli bardzo zaangażowani i myślę, że świetnie omówiliśmy ten temat, nauczyliśmy się, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i tak najzwyczajniej cieszyć się z surfowania po sieci. Dla niektórych może to być temat kontrowersyjny, jednak sama uważam, że wszystko jest dla ludzi i nie unikniemy korzystania z internetu przez nasze dzieci. To naszym, rodziców zadaniem jest to, aby zapewnić im bezpieczeństwo i zminimalizować wszelkie ryzyko wynikające z tego użytkowania. Książkę #jesteśmybezpieczniwsieci polecam Wam z całego serca! Nawet tym z Was, którzy są sceptycznie nastawieni do tematu korzystania naszych pociech z dobrodziejstwa (jak by na to nie patrzeć) postępu cywilizacji, jakim jest internet.