32.43
Thriller
Mando
Szpital
Wydawnictwo:
Mando
Oprawa: Miękka
32,43 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Myślałam, że będę tutaj bezpieczna. Myliłam się. Wiem, że muszę stąd uciec. Jednak nie wiem jak. Nie wiem przed kim. Nie wiem dokąd. Kiedy budzę się po wypadku, nie mogę się poruszać, nic nie widzę i nie kojarzę miejsca, w którym się znajduję. Po zapachach i dźwiękach stwierdzam, że jestem w szpitalu. Nie wiem, co się wydarzyło. Mam tylko mgliste wspomnienie, że zostałam przez kogoś pobita i cudem uszłam z życiem. Przeraża mnie to, że napastnik wkrótce mnie znajdzie i dokończy dzieła. Pod opieką lekarza i pielęgniarek zaczynam sobie przypominać urywki ze swojej przeszłości. Wspomnienia wracają powoli, kawałek po kawałku. Widzę fragmenty dawnego życia: karierę, męża, przyjaciółki, wielką miłość. Najważniejsze pytanie wciąż jednak pozostaje zagadką. Kto był oprawcą? I dlaczego chciał mnie zabić? Autorka bestsellera
Szczegóły
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
368
Format
20.2x14.2cm
Języki
polski
ISBN
9788327739902
Tłumacze
Szmatoła Agnieszka
Tytuł oryginału
The Hospital
Rodzaj
Książka
EAN
9788327739902
Data premiery
2025-11-12
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo WAM
Dodałeś produkt do koszyka
Szpital
32,43 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Świetnie mi się ją czytało i bardzo szybko poszło. Druk jest średniej wielkości, a najbardziej pewne w treści jest to, że nic pewne nie jest:-) To pozycja z gatunku tych, gdzie mnożą się pytania, nawarstwiają, zostają przeciągane, dochodzą kolejne, nie zawsze takie jakie by się wydawało, że są i dopiero później wszystko po trochu zaczyna wskakiwać w swoje miejsce. Z tego też powodu jeśli ktoś jest mniej cierpliwy, to może się poczuć przetrzymany w treści. Mi się jednak wydawało, że o to właśnie chodziło, by wzbudzić ogromne napięcie niewiadomej, niepewności gęstej, gdzie każda osoba mogła być sprzymierzeńcem lub wrogiem jednocześnie. Kobieta, która budzi się w szpitalu ma amnezję, więc coś jej świta, nieraz jakby na pamięć wie, że coś chce powiedzieć, ale nie potrafi o niczym zapewnić, gdyż nic nie pamięta. Wydaje jej się, że została napadnięta, ale równie dobrze mogło być zupełnie inaczej. Przebywając w szpitalu lekarz też nie mówi jej o wszystkim, więc nie wiemy co z czym się pokrywa i czy ma jakiś sens. Czasami niby ma powroty jakichś wydarzeń, ale lekarze nie są przekonani, czy pamięta właściwie to co mówi, czy to nie wytwór jej opuchniętego mózgu. Z braku widzenia kogokolwiek, bo obecnie nie widzi, też nie pojawiają się opisy sugerujące czyjeś zachowanie, czy mimikę, więc lawirujemy po takiej ścianie, gdzie nawet nie ma pewności, czy ona faktycznie już się wybudziła. Później nieco się rozwija z tymi sekrecikami, ale po nich dochodzą kolejne i kolejne, więc mamy poczucie, że jedziemy dwójką całe czterdzieści na godzinę:-) Następnie pozostaje do wyjaśnienia sprawa z jakiego powodu wygląda jak wygląda. Niby mamy podpowiedź od innej osoby w tekście z innym drukiem, ale nie tak łatwo jest od razu przypisać go do konkretnej osoby. Nawet nie mamy pojęcia, czy już jest bezpieczna, czy to dopiero początek:-) Zdecydowanie polecam książkę wielbicielom thrillerów psychologicznych o zabarwieniu medycznym. Wiele wyjaśnień chorobowych czy uszkodzeń ciała jest tu profesjonalnie wyjaśnionych, więc zainteresowani medycznymi opisami spędzą tutaj miłe chwile, a ich przeciwnicy niezrozumiały monolog. Ja oczywiście należę do tych pierwszych:-) No cóż, pozostaje mi tylko mieć oko na kolejne książki autorki:-) Zdecydowanie polecam:-)
Co byście zrobili, gdyby w wyniku napaści z Waszych wspomnień nie pozostało już nic? Nie pamiętalibyście swojej przeszłości, ale najważniejsze: tego, kto Was zaatakował… W takiej sytuacji znalazła się bohaterka najnowszej powieści Leslie Wolfe „Szpital”. . Emma, bo o niej mowa, po napaści trafia do szpitala. Jest sparaliżowana, nie widzi, ale też praktycznie nic nie pamięta… Nie wie, w jaki sposób się tutaj znalazła, co jej się stało, kto próbował ją za.bić… Jest przerażona, ale także zdeterminowana, by krok po kroku dojść do prawdy. A prawda… Ona może się okazać zatrważająca… . Jakże to była wciągająca lektura! Trzymała w napięciu do samego końca. Nie pozwoliła odłożyć siebie na później. Akcja rozwijała się stopniowo. Tak samo, jak wspomnienia, które wracały do głównej bohaterki - powoli, małymi krokami, by na koniec przyspieszyć i zaskoczyć tym, co zostało odkryte! . Ciekawie skonstruowana fabuła, postacie, które w miarę rozwijania się akcji odkrywają swoją prawdziwą twarz i najważniejsze: iluzja, która tak odwzorowuje to prawdziwe życie, że nie sposób się z niej wydostać… Ale czy na pewno?… . „Szpital” to niezwykle wciągający thriller psychologiczny, gdzie nieoczywiste zwroty akcji jeszcze bardziej podnoszą napięcie, a mistrzowsko skonstruowana fabuła sprawia, że ta historia zostaje na dłużej!
„Szpital” to bardzo niepokojący thriller z elementami kryminału. I jest to książka, w której znalazłam wszystko to, czego szukam w tym gatunku. Emma budzi się w szpitalu. Nie wie gdzie jest i co się stało. Nic nie pamięta i nic nie widzi. Trafiła do tego miejsca po napaści. Ale nie wie kto i dlaczego chciał ją skrzywdzić. W książce tej od pierwszych stron czuć niepokój. Kto by chciał obudzić się w obcym miejscu i nie wiedzieć co się stało. A najgorsze to, że nie widzi. Nie wiadomo komu może ufać a komu nie. Z czasem przypomina sobie najbliższe osoby. Męża, przyjaciół, kolegów z pracy. Ale nie pamięta, że rano ktoś ją badał. Zadawałam sobie pytanie kto ją zaatakował. Ktoś z jej znajomych, czy może ktoś ze szpitala ją oszukuje odnośnie stanu jej zdrowia? Autorka umiejętnie manipuluje czytelnikiem. Do samego końca nie wiadomo co się wydarzyło w niby idealnym życiu aktorki. Kiedy już kogoś podejrzewałam, to pojawiały się kolejne wspomnienia bohaterki i wątpiłam w moje przypuszczenia. Znajdziemy tutaj zaskakujące zwarty akcji i zakończenie, które nie tak szybko można odgadnąć. Książka na pewno będzie wspaniałym prezentem dla tych, którzy lubią thrillery, których akcja dzieje się właściwie w jednym miejscu. Polecam!