29.18
Literatura obyczajowa
Axis Mundi
Szum
Wydawnictwo:
Axis Mundi
29,18 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Laurze zmarł mąż, Leon. Jako podróżnik zwiedził cały świat, był autorem cenionych przewodników. Mimo oddanych i opiekuńczych sąsiadek oraz dużej dozy zdrowego rozsądku Laura nie może odzyskać spokoju. W domu straszą obrazy Bacona, trumienne indiańskie mokasyny i rytualna maska - pamiątki po mężu-globtroterze. Gdy jedzie do Armenii jako pilotka wycieczki, dokonuje zaskakującego odkrycia. Musi znaleźć ślad. Musi odkryć nieznane oblicze Leona.
Co jest prawdą, a co nie? Kto tu jest kim? Czyja miłość jest silniejsza niż śmierć? Trzeba tylko uspokoić ten szum w głowie
Szczegóły
Rok wydania
2026
Ilość stron
320
Format
205x140 mm
ISBN
9788384126677
Rodzaj
Książka
EAN
9788384126677
Kraj produkcji
PL
Producent
Muchomor sp z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Szum
29,18 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Laurze zmarł mąż, Leon. Jako podróżnik zwiedził cały świat, był autorem cenionych przewodników. Mimo oddanych i opiekuńczych sąsiadek oraz dużej dozy zdrowego rozsądku Laura nie może odzyskać spokoju. W domu straszą obrazy Bacona, trumienne indiańskie mokasyny i rytualna maska – pamiątki po mężu-globtroterze. Gdy jedzie do Armenii jako pilotka wycieczki, dokonuje zaskakującego odkrycia. Musi znaleźć ślad. Musi odkryć nieznane oblicze Leona. Co jest prawdą, a co nie? Kto tu jest kim? Czyja miłość jest silniejsza niż śmierć? Trzeba tylko uspokoić ten szum w głowie… Jest to książka, którą powinno czytać sie uważnie, bowiem w detalach tkwi jej siła. Skupia się przede wszystkim na obrazie psychologicznym kobiety ,która jest nieświadoma swoich traum. Na początku dyskretnie manipulowana przez męża, później nie radzaca sobie z żałoba pogrąża sie w swoim świecie. Nic tutaj nie jest podane na tacy, sami musimy się domyślić co jest prawdą a co obrazami psychiki kobiety. Jej największa siła jest przyjaźń sąsiadek, której moim zdaniem do końca nie docenia. Cały czas ją dogladaja, martwią się , wyciągają z domu i kibicuje kiedy się jej coś udaje. Może nie sa idealne, czasami drażnią, ale są i to jest ich największy atut. W historii występuje też bratowa , która Laura dostrzega dopiero przy końcu książki. Cały czas uważa ją za wroga i osobę, która źle jej życzą. Jak się potem przekonuje nie wszystko i nie wszyscy sa tacy jak jej mąż przedstawiał. Z losem i śmiercią męża nasza bohaterka zaczyna się godzić kiedy odkrywa zapiski męża. Docierają do niej najistotniejsze fakty. Niestety nie jest to książka z happy endem. Ale nie zdradzę wam co de facto stało się z nasza glowna boharka i jej sąsiadkami. Zastanawiacie się pewnie dlaczego mam ją pod “swoimi skrzydłami” . Jest zdecydowanie inna , niż wszystkie moje dotyczące patronaty. Bowiem urzekła mnie jej prostota. Jedna główna bohaterka, miejsce akcji mieszkanie , główny wątek żałoba, samotność i związane z nią stany psychiczne . To historia, która może dotknąć każdego z nas. Każdy w swoim życiu traci bliskich , ostatnia osobę z rodziny, najlepszego przyjaciela, małżonka i nie zawsze radzimy sobie z traumami jak dobrze jakby nas się to wydawało. Książka emocjonująca, trzymająca w napięciu, dotykając najgłębsze części naszej duszy . Obnażająca nas z prawdy ,której najbardziej się boimy. Gorąco wam ją polecam jako patronka i czytelnik.