31.2
Dla młodzieży 15-18 (Young Adult)
Books4YA
Trylogia Rosenholm. Tom 2. Na zawsze w sercu
31,20 zł
Cena rekomendowana: 49,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Bramy Akademii Rosenholm zostały ponownie otwarte!
Uczniowie wracają do elitarnej szkoły z internatem, licząc że tym razem rok szkolny będzie spokojny. Jednak mury Rosenholm po raz kolejny spowija mrok, a w korytarzach czai się tajemnica. Kamille, Kirstine, Victoria i Malou mają teraz na głowie nie tylko lekcje magii runicznej, zajęcia z jasnowidzenia i mitologii nordyckiej – do listy dochodzi kolejny punkt. Na jaw wychodzą nowe ślady zbrodni sprzed lat i ponownie zakłócają spokój Rosenholm. Uczennice przyrzekają rozwiązać mroczną zagadkę, ale złowieszcza wróżba związana ze sprawą utrudnia im odkrycie tajemnicy. Pamiętaj – nigdy nie obiecuj nic duchowi, chyba że jesteś pewien spełnienia obietnicy!
„Na zawsze w sercu” to wyczekiwana przez czytelników druga część trylogii Rosenholm - pełna magii, tajemnic i nordyckiej mitologii. Idealna dla fanów klimatów dark academia czy książek takich jak „Harry Potter” oraz „Dunbridge Academy”.
Uczniowie wracają do elitarnej szkoły z internatem, licząc że tym razem rok szkolny będzie spokojny. Jednak mury Rosenholm po raz kolejny spowija mrok, a w korytarzach czai się tajemnica. Kamille, Kirstine, Victoria i Malou mają teraz na głowie nie tylko lekcje magii runicznej, zajęcia z jasnowidzenia i mitologii nordyckiej – do listy dochodzi kolejny punkt. Na jaw wychodzą nowe ślady zbrodni sprzed lat i ponownie zakłócają spokój Rosenholm. Uczennice przyrzekają rozwiązać mroczną zagadkę, ale złowieszcza wróżba związana ze sprawą utrudnia im odkrycie tajemnicy. Pamiętaj – nigdy nie obiecuj nic duchowi, chyba że jesteś pewien spełnienia obietnicy!
„Na zawsze w sercu” to wyczekiwana przez czytelników druga część trylogii Rosenholm - pełna magii, tajemnic i nordyckiej mitologii. Idealna dla fanów klimatów dark academia czy książek takich jak „Harry Potter” oraz „Dunbridge Academy”.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Trylogia Rosenholm. Tom 2. Na zawsze w sercu
Autor
Wydawnictwo
Seria
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
480
Format
12.8 x 19.8 cm
Języki
polski
ISBN
9788382997200
Tłumacze
Lubowicka Agata
Kraj produkcji
PL
Tytuł oryginału
Forglem mig ej
Rodzaj
Książka
EAN
9788382997200
Data premiery
2024-11-27
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Trylogia Rosenholm. Tom 2. Na zawsze w sercu
31,20 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Motyw dark academia - lubisz? 💬 „Na zawsze w sercu” Gry Kappel Jensen to kolejna odsłona mrocznej trylogii Rosenholm, która łączy w sobie magię, nordycką mitologię oraz zawiłe tajemnice przeszłości. Po zakończeniu pierwszej części nie mogłam się doczekać, by ponownie zanurzyć się w ten fascynujący świat – i muszę przyznać, że kontynuacja całkowicie spełniła moje oczekiwania. Zanim jeszcze wciągnęłam się w fabułę, nie sposób nie wspomnieć o wizualnej stronie książki. Okładka jest absolutnie przepiękna, a same wnętrza powieści obfitują w drobne detale, które sprawiają, że lektura staje się jeszcze bardziej przyjemna. Chociaż to tylko tło, takie zabiegi naprawdę umilają cały proces czytania. Co do samej historii, w „Na zawsze w sercu” odczuwalna jest zmiana w tonie opowieści. Mroczna atmosfera, która zdominowała Akademię Rosenholm, staje się jeszcze bardziej wyrazista, a tajemnice, które dziewczyny muszą odkryć, wciągają na każdym kroku. Kamille, Kirstine, Victoria i Malou wracają do szkoły z nadzieją na spokojny rok, ale rzeczywistość szybko weryfikuje ich plany. Zbrodnie z przeszłości wychodzą na jaw, a niebezpieczne wróżby zaczynają rzucać cień na ich dalsze kroki. To książka, która trzyma w napięciu, wciąga w swój mroczny świat i nie pozwala się odłożyć na bok. Warto zwrócić uwagę na fakt, że autorka w tej części znacznie rozwinęła postaci. Ich relacje stają się bardziej skomplikowane, a niektóre decyzje, które podejmują, mogą zaskoczyć nawet najbardziej przewidujących czytelników. To, co początkowo wydaje się być tylko błądzeniem po mrocznych korytarzach szkoły, z czasem okazuje się być elementem szerszej układanki. Fabuła jest pełna tajemnic, zagadek, co sprawia, że książka nabiera jeszcze większego charakteru. Dodatkowo, motyw rozwoju magicznych umiejętności uczennic, które muszą zmierzyć się nie tylko z nauką, ale również z własnymi emocjami, jest ciekawie rozbudowany. Chociaż muszę przyznać, że miło byłoby wiedzieć co oznaczają zaklęcia, które się tutaj pojawiają. Warto podkreślić, że mimo wielu pozytywów, książka nie jest pozbawiona swoich wad. Zdarzają się momenty, w których zabrakło mi bardziej rozwiniętych wątków pobocznych, większej ilości szczegółów, wielu rzeczy można się z łatwością domyślić, a zakończenie może nieco frustrować. Samo tłumaczenie także nie należy do najlepszych i odnoszę wrażenie, że gdyby poświęcono tej serii trochę więcej uwagi to miałaby ona szansę zyskać tak samo wielką popularność jak sam Harry Potter, który ewidentnie był inspiracją do powstania tych książek. „Na zawsze w sercu” to powieść pełna magii, emocji i sekretów. Z chęcią sięgnę po zakończenie i mam nadzieję, że autorce uda się doprowadzić tę historię do zaskakującego i satysfakcjonującego zakończenia.
„Na zawsze w sercu” Gry Kappel Jensen to już druga część trylogii Rosenholm, którą miałam przyjemność czytać. Ta seria podoba mi się, a z każda kolejną stroną coraz bardziej. Poznajemy dalsze losy czterech przyjaciółek Kamille, Kirstine, Victoria oraz Malou, które kontynuują swoją naukę w elitarnej akademii Rosenholm. Dziewczyny liczą na nieco spokoju, niemniej jednak nierozwiązana sprawa nie daje o sobie zapomnieć. Zagadkowa zbrodnia, której tajemnice dziewczyny chcą rozwiązać, wciąż wisi w powietrzu, a duch zmarłej dziewczyny wciąż czeka na pomoc w swojej sprawie. Mamy możliwość bliższego poznania naszych bohaterek, poprzez ich życie prywatne, które toczy się poza murami Akademii. Każda z nich mierzy się z własnymi problemami, które często wynikają z tego, skąd pochodzą dziewczyny. W tej części autorka w znacznym stopniu rozwinęła również skrzydła w kwestii magii, której nie brakuje w powieści, a w połączeniu z bardzo dobrze wykreowanymi, wyrazistymi bohaterkami powstała historia, od której nie można się oderwać. Przyznam szczerze, że ta część serii wciągnęła mnie jeszcze bardziej i jestem nią zachwycona, choć oczywiście nie ukrywam, że cała seria mnie wciągnęła i zdecydowanie przypadła mi do gustu, a już z wielką niecierpliwością wyczekuję finałowej części! Został zachowany lekki, nieco młodzieżowy styl, jednak książka równie dobrze przypadnie do gustu starszych czytelników, czego jestem doskonałym przykładem! Dużo się dzieje, nawet bardzo dużo, ale nie chcę za dużo zdradzić, aby nie psuć innym przyjemności z czytania! W każdym razie ja polecam, nawet bardzo! A kto jeszcze nie czytał pierwszego tomu, to niech szybko nadrabia!