31.2
Dla młodzieży 15-18 (Young Adult)
Books4YA
Trylogia Rosenholm Róże i fiołki
31,20 zł
Cena rekomendowana: 49,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Akademia Rosenholm – cóż za niezwykłe miejsce! To tutaj zapraszani są najzdolniejsi nastolatkowie, którzy mają ćwiczyć władanie magią, wywodzącą się z natury i nordyckich wierzeń. Właśnie tu naukę rozpoczyna czwórka dziewczyn o zupełnie odmiennych osobowościach i pochodzących z różnych środowisk. Kristine, Victoria, Chamomile i Malou od teraz będą dzielić nie tylko pokój w szkolnym internacie. Połączy je uwikłanie w tajemnicę tragedii, która rozegrała się za szkolnymi murami lata temu. Duch zamordowanej uczennicy domaga się od dziewcząt odnalezienia sprawcy zbrodni. Czy zdążą, zanim morderca wybierze nową ofiarę? „Róże i fiołki” to pierwsza część „Trylogii Rosenholm”.
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Tytuł
Trylogia Rosenholm Róże i fiołki
Autor
Wydawnictwo
Seria
Wydanie
1
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
384
Format
13.0x20.0cm
Języki
polski
ISBN
9788382996005
Tłumacze
Lubowicka Agata
Tytuł oryginału
Roser og violer: Rosenholm trilogien
Rodzaj
Książka
EAN
9788382996005
Data premiery
2024-05-15
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Zielona Sowa Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Trylogia Rosenholm Róże i fiołki
31,20 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
"Dni stają się coraz krótsze, powoli zbliża się ten moment, ale nadal zostało sporo czasu. Na to, żeby ją odnaleźć i ze mną związać. Na zawsze." Akademia Rosenholm miejsce, w którym najzdolniejsi nastolatkowie wywodzący się z natury i nordyckich wierzeń, mają ćwiczyć swoje zdolności władania magią. Kirstine, Victoria, Kamille i Malou, choć wywodzą się z różnych środowisk w szkolnym internacie, zamieszkają w jednym pokoju. Połączy je uwikłanie w tajemnicę tragedii, która rozegrała się za szkolnymi murami lata temu. Duch zamordowanej uczennicy domaga się od dziewcząt odnalezienia sprawcy zbrodni. Czy zdążą, zanim morderca wybierze nową ofiarę? "A gdyby tak opowiedziała rodzicom o tym, jak naprawdę się czuje, nad czym się zastanawia, czego się boi i pragnie?" Powiem Wam kochani, że mam mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony czyta się ją szybko, ale jakoś tak nijak. Zabrakło mi napięcia oraz zaskoczenia. Na plus zasługują bohaterowie, każdy z nich jest inny i fajnie było ich poznawać. Niestety już z dialogami było gorzej, chwilami zniechęcały. Dobrym dodatkiem jest wmieszanie w klimat Dark akademii motyw kryminału, który chociaż trochę buduje napięcie. "Fiołki i róże" to pierwszy tom serii Trylogia Rosenholm, który ma dobre zadatki na fajną serię, aż jestem ciekawa jak potoczy się dalej ta historia. Dobrze, że mam kolejne dwa tomy pod ręką🤭. Podsumowując "Fiołki i róże" to książka, która potrafi zachwycić i zniechęcić jednocześnie. Spędza się z nią przyjemnie czas, choć raczej ciężko pochłonąć ją na raz. Jest to książka, która na pewno nie zostanie długo w pamięci, ale warta jest przeczytania. Czy polecam? Tak, każda książka warta jest przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.❣️
Chciałbyś(abyś) trafić do szkoły magii, gdzie mroczne tajemnice przeszłości splatają się z nordyckimi wierzeniami? 💬 "Róże i fiołki" Gry Kappel Jensen to powieść, która przenosi nas do Akademii Rosenholm, miejsca pełnego magii, sekretów i nieoczekiwanych przyjaźni. Autorka wprowadza nas w świat czterech dziewcząt: Kirstine, Victorii, Kamille i Malou, które, choć różnią się od siebie pod wieloma względami, łączy wspólny cel – rozwikłanie zagadki sprzed lat. Każda z bohaterek wnosi do historii coś unikalnego, a ich relacje są pełne napięć, ale i wsparcia. Czytając, możemy dostrzec, jak ich charaktery ewoluują w obliczu wyzwań, przed którymi stają. Klimat dark academia jest tutaj oddany z dużą precyzją. Mroczne korytarze zamku, niepokojące cienie i tajemnicze pomieszczenia tworzą atmosferę, która wciąga od pierwszych stron. Elementy nordyckiej mitologii dodają historii głębi i oryginalności, sprawiając, że świat przedstawiony staje się jeszcze bardziej fascynujący. Jednakże, mimo wielu zalet, niektóre wątki mogłyby zostać bardziej rozwinięte. Pewne fragmenty sprawiają wrażenie przyspieszonych, jakby brakowało kilku rozdziałów, co może pozostawić czytelnika z uczuciem niedosytu. "Róże i fiołki" to intrygująca opowieść o magii, przyjaźni i tajemnicach, która z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom gatunku. Mimo drobnych niedociągnięć historia naprawdę mnie pochłonęła i odrazu biorę się za kontynuację. Jeśli jesteś ciekaw(a), jak mroczne sekrety mogą wpłynąć na życie młodych czarownic, ta książka jest dla Ciebie.
Akademia Rosenholm to miejsce do którego zapraszani są najzdolniejsi nastolatkowie. Mają tam ćwiczyć władanie magią, wywodzącą się z natury i nordyckich wierzeń. To tu naukę rozpoczyna czwórka dziewczyn o zupełnie odmiennych osobowościach i całkowicie innych historiach związanych z magią lub nie. Kirstine, Victoria, Kamille i Malou to współlokatorki, które połączy też przyjaźń i tajemnica. Duch zamordowanej uczennicy domaga się od dziewcząt odnalezienia sprawcy zbrodni. Jak się okazuje morderca powraca i zaczyna polowanie na kolejną ofiarę. "Róże i fiołki" to historia co do której nie miałam żadnych oczekiwań i bawiłam się świetnie. Tajemnica śmierci Trine zainteresowała mnie już od samego początku. Z dużym zaangażowaniem czytałam o mini śledztwie dziewczyn. Akcja była dobrze ułożona, nie była ani za szybką ani za wolna. Był też wątek romantyczny ale nie był on głównym w tej historii. Był delikatny i nie było go dużo. "Róże i fiołki" zostawiły po sobie niedosyt, z wielką chęcią od razu po tym tomie sięgnęłabym po kolejny.
Książka ta zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Za tą cudną okładką skrywana jest magiczna treść wraz ze specjalną akademią. Mimo prędkiej akcji jesteśmy w stanie nie zagubić się w ramach czasowych, dzięki konkretnym informacjom na temat dnia, jak i godzin na początku każdego rozdziału. Poznajemy 4 różne dziewczyny i też możemy przeżywać ich rozterki wspólnie z pomocy współdzielonej perspektywy. Każda z nich jest dość wyrazistą postacią w tej historii, a ich zespołowym działaniom przyglądałam się z lekkim rozbawieniem. Mam za to pewne zastrzeżenia co do jednej sytuacji, a konkretniej sytuacja z zaproszeniami na bal wydała mi się na swój sposób szczeniackim zachowaniem, a autorka wykreowała takie sceny, że ciężko uwierzyć w aż taki zbieg okoliczności i tak ta scena jest sporym zaskoczeniem, lecz tym negatywnym, a jednocześnie nachodziły mnie różne myśli typu "po co coś takiego?", "czy naprawdę trzeba było zrobić zamieszanie i zamęt takim zachowaniem?", "czy nie można było okazać braku zainteresowania na wstępie znajomości?" i "czy w dalszych częściach również autorka posunie się do takiego słabego zagrania?" Jednym z dużych plusów jest styl autorki i jego lekkość. Czuć, że książka w klimatach 15+ i tutaj ukłony w stronę wydawnictwa za umieszczenia oznaczenia wiekowego. Mamy tutaj do czynienia z niekoniecznie etycznym związkiem, ale naciąganie tego pod motyw age gap uważam za przesadzone, gdyż nawet 10 lat nie dzieli bohaterów. Zdecydowanie polecam tym, którzy uwielbiają magiczne wstawki, a do tego klimat akademii i przede wszystkim tajemnicy. Być może tutaj dość powierzchownie poznajemy 4 różne moce, ale jednak jest to swego rodzaju wprowadzenie do trylogii, a więc mnie to nie dziwi. Dobrze spędziłam czas, totalnie się wkręciłam w losy naszych bohaterek i na pewno sięgnę po kolejne części, bo ich losy są dla mnie swego rodzaju zagadką.