37.04
Literatura obyczajowa
Znak JednymSłowem
Trzy siostry. Iskra
37,04 zł
Cena rekomendowana: 49,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
O WIELKIE RZECZY TRZEBA WALCZYĆ, MNIEJSZE PRZYCHODZĄ NIEPROSZONE.
Przez czternaście lat były nierozłączne. Kochały się, wspierały i opiekowały jedna drugą. Co się wydarzyło pewnej burzowej nocy, że rozpierzchły się po świecie? Jaka tajemnica rozdzieliła je na długie lata?
Trzy siostry spotykają się ponownie na odczytaniu testamentu tragicznie zmarłej matki. I kolejny cios: cały majątek przypadnie im – o ile w ciągu roku dźwigną z ruin stare, niegdyś piękne ranczo – albo... mężczyźnie, który pojawia się w ich życiu znikąd. Kim jest? Co go łączyło z ich matką? Jakie są jego intencje? Pomoże młodym kobietom w spełnieniu warunku czy wręcz przeciwnie – zrobi wszystko, by rodzinny majątek wpadł w jego ręce?
OPINIE CZYTELNICZEK
Wzruszająca. Zabawna. Błyskotliwa. A przede wszystkim niebotycznie wciągająca. Nowa seria Katarzyny Michalak pochłania bez reszty. Dawno nie czytałam książki, która wywoływałaby tak silne emocje!
Księgarenka pod Kasztanami
Trzy siostry Sawa różni bardzo wiele. Mają jednak wspólne bolesne doświadczenie – życie z toksyczną i egoistyczną matką, która zamieniła ich dzieciństwo w piekło. Z wypiekami na twarzy czytałam o ich niezachwianej siostrzanej przyjaźni, o wsparciu, jakiego udzielają sobie w najtrudniejszych chwilach. Wreszcie o walce, którą toczą. Nie o ranczo i ogromny spadek, ale o bezpieczną i lepszą przyszłość.
Biblioteczka Julii
Czy można przy lekturze powieści najpierw ocierać łzy, a kilka stron później zanosić się śmiechem? W przypadku „Trzech sióstr" zdarza się to nader często! Karuzela emocji, kaskada piętrzących się trudności, barwni bohaterowie. To nie jest książka, którą po prostu przeczytałam. To historia, w której kompletnie się zatraciłam!
Czytelniczy Kącik Moni
Przez czternaście lat były nierozłączne. Kochały się, wspierały i opiekowały jedna drugą. Co się wydarzyło pewnej burzowej nocy, że rozpierzchły się po świecie? Jaka tajemnica rozdzieliła je na długie lata?
Trzy siostry spotykają się ponownie na odczytaniu testamentu tragicznie zmarłej matki. I kolejny cios: cały majątek przypadnie im – o ile w ciągu roku dźwigną z ruin stare, niegdyś piękne ranczo – albo... mężczyźnie, który pojawia się w ich życiu znikąd. Kim jest? Co go łączyło z ich matką? Jakie są jego intencje? Pomoże młodym kobietom w spełnieniu warunku czy wręcz przeciwnie – zrobi wszystko, by rodzinny majątek wpadł w jego ręce?
OPINIE CZYTELNICZEK
Wzruszająca. Zabawna. Błyskotliwa. A przede wszystkim niebotycznie wciągająca. Nowa seria Katarzyny Michalak pochłania bez reszty. Dawno nie czytałam książki, która wywoływałaby tak silne emocje!
Księgarenka pod Kasztanami
Trzy siostry Sawa różni bardzo wiele. Mają jednak wspólne bolesne doświadczenie – życie z toksyczną i egoistyczną matką, która zamieniła ich dzieciństwo w piekło. Z wypiekami na twarzy czytałam o ich niezachwianej siostrzanej przyjaźni, o wsparciu, jakiego udzielają sobie w najtrudniejszych chwilach. Wreszcie o walce, którą toczą. Nie o ranczo i ogromny spadek, ale o bezpieczną i lepszą przyszłość.
Biblioteczka Julii
Czy można przy lekturze powieści najpierw ocierać łzy, a kilka stron później zanosić się śmiechem? W przypadku „Trzech sióstr" zdarza się to nader często! Karuzela emocji, kaskada piętrzących się trudności, barwni bohaterowie. To nie jest książka, którą po prostu przeczytałam. To historia, w której kompletnie się zatraciłam!
Czytelniczy Kącik Moni
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Tytuł
Trzy siostry. Iskra
Autor
Wydawnictwo
Seria
Temat
Znak - Obyczajówki
,
Znak - kochaj, czytaj, przeżywaj
,
Znak - oferta na ferie
,
Znak - pomysł na prezent dla siebie
,
Znak - Książki na jesień
,
Znak - jesienne bestsellery
,
Znak - wakacje z książką obyczajową
,
Znak - selekcja powieści obyczajowych
,
Znak - Słoneczne Dni
,
Znak - książki na Walentynki
,
Znak - najlepsze książki na ferie
Wydanie
1
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
320
Format
14.4 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788324098804
Rodzaj
Książka
EAN
9788324098804
Data premiery
2024-07-03
Kraj produkcji
PL
Producent
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Trzy siostry. Iskra
37,04 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Sięgając po najnowszą powieść Trzy siostry Iskra Katarzyny Michalak wiedziałem, że czeka mnie kolejne ekscytujące przeżycie literackie, ale rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Już na początku mamy jak u Hitchcocka „trzęsienie ziemi, a później napięcie rośnie. Poznajemy trzy siostry, które spotykają się po czterech latach rozłąki na odczytaniu testamentu po śmierci ich matki. Daniela, Dorota i Dominika to córki znanej i uwielbianej przez widzów aktorki. Bardzo pokrętny zapis testamentowy powoduje, że z pozoru poukładane życie trzech młodych kobiet staje na głowie. Siostry zmuszone są do podjęcia decyzji, które mogą zaważyć na ich dalszym losie . Warunkiem osiągnięcia zapisanych przez matkę dóbr jest ich ciężka i bardzo trudna praca. Dziewczyny na swojej drodze napotykają życzliwych sobie ludzi co daje im nadzieję na powodzenie tej misji. Jest tam pełen tajemnic Witold i z pozoru gruboskórny Bartosz. To bardzo ważne postaci dla sióstr i dla nas czytelników. Tytułowa bohaterka pierwszego tomu Iskra to osiemnastoletnia uczennica szkoły u sióstr zakonnych. To cicha i skromna dziewczyna o zniewalającej urodzie . Jej grożny wypadek powoduje częściowy zanik pamięci co okazuje się być dla niej bardzo korzystnym. Autorka w mistrzowski sposób prowadzi nas przez zawiłe ścieżki ludzkich doznań i uczuć, bo pojawia się i miłość. Jest ona skomplikowana i bardziej przypomina rollercoster niż „żyli długo i szczęśliwe”, ale to powoduje, że chce się czytać dalej i więcej. Poznajemy też mroczne kulisy życia jakie wiodły Trzy Siostry pod wydawałoby się opiekuńczymi skrzydłami pięknej i bogatej Królowej Ekranu. Rzeczywistość jest zupełnie inna i bohaterki cały czas przeżywają związaną z tym traumę. Z wielką niecierpliwością oczekuję na ciąg dalszy tej fascynującej opowieści o ludzkich losach i sile siostrzanej miłości. Do zobaczenia w dalszych tomach.
Już pierwsze słowa wydały mi się tak bardzo prawdziwe. Nie każdy zasługuje na to by mieć dzieci. Dorota, Daniela i Dominika to trzy siostry, które zostały rozdzielone, ale które po czterech latach ponownie się spotkają, by dowiedzieć się, co ich bezduszna matka zostawiła im w spadku. Oczywiście żadna nie spodziewała się tego co matka dla nich wymyśliła. I książka od razu dostała ode mnie plusa za wzmiankę o szynszylach, jako że mam dwie i mam do nich słabość 🤭😁. Jedna z sióstr w młodych latach swojego życia musiała pełnić rolę matki dla swoich dwóch młodszych sióstr, gdyż ich prawdziwa matka wgl nie przejawiała nimi zainteresowania. Oczywiście dziewczyny miały różnych ojców. A kobieta, która była ich matką była sławną gwiazdą, dla której wszystko wszystko było ważniejsze niż jej małe córeczki. Spadek, który im zostawiała, oczywiście posiadał warunek do spełnienia. Dopiero kiedy młode kobiety go spełnią, to w pełni staną się prawdziwymi spadkobierczyniami. Niestety coś sprawiło, że siostry musiały zerwać ze sobą kontakt na długo i właśnie dopiero śmierć matki wyzwoliła je spod tego "uroku". Po wielu latach ponownie mogą być razem. Czytając tę książkę, historię tych młodych dziewczyn, które musiały radzić sobie same ze wszystkim, był strasznie smutny. Brak akceptacji, brak wsparcia, brak miłości. Smutne. Ale czy po latach może być dobrze? Sięgnięcie po tę książkę, a się przekonacie.
~Czy macie rodzeństwo? Ja tak, młodszą o 8 - lat siostrę, a na dodatek jestem jedną z bliźniaczek - niestety zostałam sama... ~To pytanie zadałam tutaj nie bez powodu gdyż sama odpowiedź pełni kluczową rolę w całości najnowszej powieści @katarzynamichalak_pisarka ~I tak po uwielbianej przeze mnie serii "Przytulnej" przyszedł czas na nową czyli "Trzy siostry" Kolejną ciekawie skrojoną historię, którą mogło by napisać samo życie. Bo jednak one pisze najbardziej niewiarygodne i czasem zaskakujące scenariusze. ~W pierwszym tomie, trylogii - "Iskra" poznajemy trzy siostry Sawa, trzy zupełnie inne, a zarazem niezwykle charaktery, które łączy siostrzana miłość, troska i ogromne wsparcie, do dnia kiedy to pod wpływem splotu nieprzyjemnych, a zarazem toksycznych zdarzeń, zostają rozdzielone na długie 4 - lata... Lata rozłąki, które zmusiły je do życia w samotności. Do czasu kiedy spotykają się ponownie na odczytaniu testamentu zmarłej matki - wielkiej aktorce Sarze Sawie. Informacji i jej skutkach, która na nowo namiesza w życiu naszych postaci. Siostry jeszcze nie wiedzą, że majątek który im przypadnie niesie ze sobą wiele wyzwań do pokonania... Czy młode kobiety spełnia ostatnia wolę tragicznie zmarłej matki i zdołają wyremontować podupadłe ranczo w podkarpackiej Koniecpolskie? Czy pomimo wielu czekających na nie barier osiągną upragniony cel? Niestety więcej wam nie zdradzę dlatego dalszy scenariusz musicie poznać już sami! ~Najnowsze dziecko Katarzyny Michalak pt."Iskra" to przede wszystkim niezwykle wciągająca historia która skupia się w głównej mierze na opisaniu wielkiej, bezwarunkowej i nierozerwalnej więzi oraz skomplikowanych relacji rodzinnych, która łączy trzy siostry. Trzy nietuzinkowe, zupełnie inne postacie, które pomimo niezależnych od nich przeciwności losu, potrafią scalić się w nierozerwalną całość, która jest w stanie pokonać dosłownie wszystko! ~ Autorka z wielką precyzją jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w akompaniamencie barwnych, namacalny wręcz opisów, przenosi nas do sielskiego świata naszych bohaterów przez co wzbudza jeszcze bardziej naszą ciekawość. Dzięki czemu niczym bierny widz możemy chłonąć perypetie ich mieszkańców, co wraz z ciekawym wątek obyczajowym, sielskim urokliwym klimatem, trudną przeszłością naszprycowaną ogromem tajemnic stworzyło wzruszającą momentami błyskotliwą i przezabawną historię od której ciężko się oderwać. ~ Najnowsza serię Katarzyny Michalak pochłania się jednym tchem. To powieść która już na zawsze pozostanie w naszych sercach. Prawdziwy rollercoaster emocjonalny który wywoła autentyczne łzy wzruszenia. Czytajcie, a ja już wypatruje kolejnego tomu i czekam na dalsze losy naszych bohaterek. Polecam wasza J.K.
Przez czternaście lat były nierozłączne. Miały tylko siebie. Dziecko opiekowało się dzieckiem, wychowywały się same w cieniu słynnej matki, która wolała uciekać w karierę niż zająć się pociechami. Pewnej nocy wydarzyło się coś, co sprawiło, że musiały uciekać. Każda w swoją stronę. Mijają lata, siostry spotykają się na odczytaniu testamentu swojej matki. Jakie było ich zdziwienie, gdy po przeczytaniu dowiedziały się, że dostaną wszystko jeśli… spełnią jej ostatnią wolę. Jeśli nie, cały majątek przypadnie jemu- tajemniczemu mężczyźnie… Czytałam wcześniejsze książki autorki i jestem nimi oczarowana. To jak kreuje świat i bohaterów. Bajka. Wielokrotnie powtarzałam, że chciałabym aby ludzie byli tak życzliwi jak na stronach jej powieści. Mało bohaterów, zapadają w pamięć, nie da się nie darzyć ich sympatią, i im nie kibicować. W najnowszej książce Pani Michalak skupiła się na opisaniu więzi jaka łączy trzy siostry. Siostrzana miłość tak piękna i bezwarunkowa. Nierozerwalna. Jednakże mimo tej słodyczy i siostrzanej miłości są też te cięższe tematy, ukazujące stratę dzieciństwa, życie z rodzicem, który w ogóle nie uczestniczy w życiu swoich dzieci. Poleganie tylko na sobie i ból. Ogromny ból. Jest kilka tajemnic do rozwikłania, i sam fakt, który nie daje mi spokoju- uda im się czy nie! Dostaną ten spadek, czy coś pokrzyżuje im plany… jak myślicie? Musimy czekać na kontynuację, a ja już teraz polecam serdecznie i czekam na cd. *To jest moja prywatna opinia. Zachęcam do przeczytania i wyrobienia sobie własnego zdania.
„Iskra” to pierwszy tom serii o trzech siostrach: Danieli, Dorocie i Dominice. Kobiety zawsze były sobie bliskie, ale coś pewnego dnia wydarzyło się, że jedna z nich musiała wyjechać z Polski na 4 lata. Ponownie spotykają się podczas odczytania testamentu ich zmarłej matki. To co usłyszały zwaliło je z nóg. Cały majątek matki przypadnie im, albo pewnemu tajemniczemu mężczyźnie. Muszą spełnić jeden warunek. Same odbudują popadające w ruinę ranczo. Jeśli im się to nie uda, posiadłość dostanie mężczyzna, który pojawia się znikąd. Kim jest? Co łączyło go z ich matką? I najważniejsze pytanie: czy pomoże biednym sierotą czy wręcz przeciwnie? Będzie im utrudniał prace? Przekonajcie się sami. Książka to prawdziwy rollercoaster emocjonalny. Początek historii jest smutny. Poznajemy los sióstr. Ich dzieciństwo i matkę, którą miałam ochotę udusić. Niestety już była martwa, więc nie mogłam tego zrobić. Kolejne rozdziały to niedowierzanie tego do czego posunęła się ich rodzicielka by uprzykrzyć im życie nawet po swojej śmierci. Jednak dziewczyny są silne i nie poddały się. A ich cięte języki niejeden raz mnie rozbawiły. Autorka świetnie wykreowała główne bohaterki. Są to barwne postacie. Na początku niewiele o nich wiemy, ale później dowiadujemy się coraz więcej szczegółów z ich życia. Bardzo lubię takie tajemniczy wstęp. A tutaj mamy jeszcze Witolda, który jest wielką niewiadomą. Pani Kasia posiada lekki styl pisania dzięki czemu przez książkę wręcz płynie się. Nawet nie wiedziałam kiedy nagle znalazłam się na ostatniej stronie. I już nie mogę doczekać się kontynuacji. Jeśli lubicie lekkie i przyjemne książki, które dostarczają niemałych emocji to bardzo polecam „Iskrę”.
Były jak trzy Gracje- śliczne pełne uroku i dobroci. A jednak każdą z nich dręczyły demony przeszłości i wszystkie miały za sobą trudne doświadczenia. Pewnej nocy wydarzyło się coś co rozdzieliło Danielę , Dorotę i Dominikę.. Siostry spotykają się ponownie by usłyszeć ostatnią wolę swojej matki słynnej aktorki Sary Sawy. Dziewczyny nie są jednak u notariusza same - na miejscu poznają Witolda Sejberta, menedżera artystki. Okazuje się, że młode kobiety odziedziczą cały majątek matki pod warunkiem,że w ciągu roku przywrócą do stanu świetności położone w podkarpackiej wiosce Koniecpolska ranczo o wdzięcznej nazwie Ambrozja - jednak nie będzie to proste. Siostrom nie wolno bowiem zatrudnić żadnej profesjonalnej ekipy do tego zadania a wszelkie koszty muszą pokryć z własnych pieniędzy. Nie mają też możliwości zaciągnięcia kredytu. Inaczej wszystko przejdzie w ręce Witolda. Jakie intencje przyświecają mężczyźnie? I czy Sara naprawdę nie żyje? Uwielbiam pióro Pani Katarzyny. Jest lekkie lecz jednocześnie poruszające i niezwykle emocjonalne. Mamy tu kilka wątków i kilku narratorów- Przede wszystkim prym wiodą Daniela i Witek, którzy wyraźnie mają się ku sobie lecz głos zabierają również młodsze dziewczyny czy pewien były policjant. Stopniowo dowiadujemy się co ukształtowało bohaterki i jaką matką była kobieta którą wielu podziwiało.. a uwierzcie mi powiedzieć, że Pani Sawa była kiepska w najważniejszej roli to jak nie powiedzieć nic.. Czy teraz wreszcie spełnią się ich marzenia i odnajdą swoje miejsce na ziemi a także miłość? Jejku takie historie chce się czytać, wręcz pochłaniać jak kawałek pysznej szarlotki. Było tu wszystko, emocje, wrażliwość . Momenty wzruszenia i dramatyczny zwrot akcji, a przede wszystkim to zakończenie. Jak można było przerwać w takim momencie? Doprawdy już chcę drugą część, a perypetie sióstr Sawa oczywiście gorąco polecam 🤎💫