Opis
Głębiej to kontynuacja niezwykłych oraz mrożących krew w żyłach przygód czternastoletniego Willa i jego przyjaciela Chestera. Po dotarciu do Głębi chłopcy zmuszeni są do dramatycznej walki o przetrwanie. Stawiając czoła kolejnym wyzwaniom, odkrywają również przerażający spisek Styksów.
Czy zdążą uratować Górnoziemie?
Tunele to oryginalna, pełna emocji seria, która podbiła serca fanów fantastyki na całym świecie. Nowe wydanie z pewnością wciągnie młodych czytelników w wir nieprawdopodobnych zdarzeń oraz fantastycznych przygód. A wiernym fanom serii przypomni przerażający i fascynujący świat podziemi.
Szczegóły
Tytuł
Tunele. Głębiej
Autor
Wydawnictwo
Seria
Rok wydania
2023
Oprawa
miękka
Ilość stron
656
Format
142 x 202 mm
ISBN
978-83-8318-140-0
Rodzaj
Książka
EAN
9788383181400
Data premiery
2023-03-08
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Podmiot odpowiedzialny
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Tunele. Głębiej
11,88 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Książka przeznaczona jest dla młodszych czytelników, którzy lubią niebezpieczne przygody bohaterów. Którzy lubią czuć napięcie i ekscytacje tego co zaraz może się wydarzyć. A dzieje się tu bardzo wiele. 14-letni Will i jego przyjaciel Chaster dotarli do Gębi i są zmuszeni do walki o przetrwanie. Odkrywają przy tym przerażający spisek Styksów. Pierwszy tom „Tunele” bardzo mi się spodobał. Drugi mam wrażenie, że był jeszcze lepszy od poprzedniego. Pojawią się tutaj nowe postacie, które podobnie jak Will i Chaster są bardzo wyrazistymi bohaterami. Nie zabraknie tutaj również zaskakujących zwrotów akcji, które tak bardzo lubię w każdym gatunku. „Gębiej” jest nieco bardziej mroczne i brutalne niż „Tunele”. I ci co lubią poczuć dreszczyk emocji na pewno będą usatysfakcjonowani. Autorzy stworzyli ciekawy świat, który wciąga od pierwszych stron. Posiadają również lekkie pióro. Zdania są proste i młodsi czytelnicy nie powinni mieć problemu z zagłębieniem się w treść książki. Polecam!
Druga część Tuneli nadal mi się podobała, ale bardzo dużo było tutaj opisów. Jeśli ktoś biegł, to wiedzieliśmy po czym, co mijał, gdzie dążył, a gdzie się zatrzymał i z jakiego powodu. Nie czytaj recenzji części drugiej, gdy przed tobą lektura pierwszej, gdyż na początku już można sobie ją zaspojlerować. Opowieść ma 654 strony i nie było momentów, by mi się dłużyły. Wciąż dużo się w niej też dzieje. Do samego końca towarzyszy nam uczucie strachu, gdyż każda postać, bez względu na to czy jest człowiekiem, zwierzęciem czy też czymś innym, zawsze ukazana jest przez pryzmat niewiadomej. Zawsze się czai, albo dziwnie podskakuje i to wszystko sprawia, że naprawdę chcemy czytać ją dalej. Jest nawet bardziej niepokojąca od części pierwszej. Z pewnych względów czytałam ją przez dobre trzy dni i co ciekawe, ilekroć do niej wracałam, to po kilku linijkach ponownie wchodziłam w jej klimat z łatwością, pamiętając co zdarzyło się wcześniej. Jedynym minusem były tylko zdarzenia, które zostawały jakby przerwane na cześć innych wydarzeń i dokończone dopiero później. Tak jak w części pierwszej ojciec chłopca zaginął, to tutaj nadal trwały jego poszukiwania. Na szczęście Will miał na kogo liczyć, gdyż nie szukał go sam. To, co chłopcy przeszli chwilami nie mieściło mi się w głowie. Domyślałam się, że będzie walka, bo od początku się na to zanosiło, ale nie mogę przeżyć zakończenia tej książki. Z pewnością każdy był zaskoczony i mocno zasmucony. Można by rzec, że niektórych wydarzeń nie da się cofnąć choć bardzo by się chciało. Jednak teraz pozycja jakoś bardziej została przeze mnie doceniona. Pokazała, że zło można spotkać wszędzie, bez względu na to gdzie się znajdujemy. Bardzo mnie ciekawią kolejne tomy, choć chwilowo jest mi smutno. Nie wiem jak dalej akcja zostanie poprowadzona, ale chyba dlatego tak mnie tak interesuje. Polecam w szczególności młodzieży, którzy lubią się zastanawiać co by było gdyby:-)