37.44
Książki
Białe Pióro
Tylko w twoim lustrze
Wydawnictwo:
Białe Pióro
Oprawa: miękka
37,44 zł
Cena rekomendowana: 48,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Przyjaźń jest jak zbiór najpiękniejszych nut zapisanych na pięciolinii życia…
Norbert wydaje się niezależnym dorosłym facetem. Studiuje, ma pracę i własne mieszkanie, i potrafi korzystać z życia. Jednak to tylko pozory. W rzeczywistości jest całkowicie uzależniony od despotycznej matki, ale nie tyle w sensie materialnym, co od jej zdania, kaprysów i wygodnych decyzji, które ta wiecznie podejmuje za niego. Zapatrzona w Norbeta Ewelina nie podejrzewa, że jej ukochany prowadzi podwójną grę i spotyka się z innymi kobietami. Czy którąś z nich kocha, czy tylko bawi się ich uczuciami? Jak wygląda świat w jego lustrze? Czy będzie w stanie spojrzeć sobie w oczy, gdy w imię mglistych ideałów i pod presją matki wyprze się własnego dziecka?
Bukiet czerwonych róż zdaje się świadczyć o miłości, lecz gdy na horyzoncie pojawia się odpowiedzialność za nowe życie – narzeczony znika. Na szczęście Ewelina nie jest sama, a oparcie i wyrozumiałość znajduje w rodzinie i przyjaciołach.
Norbert wydaje się niezależnym dorosłym facetem. Studiuje, ma pracę i własne mieszkanie, i potrafi korzystać z życia. Jednak to tylko pozory. W rzeczywistości jest całkowicie uzależniony od despotycznej matki, ale nie tyle w sensie materialnym, co od jej zdania, kaprysów i wygodnych decyzji, które ta wiecznie podejmuje za niego. Zapatrzona w Norbeta Ewelina nie podejrzewa, że jej ukochany prowadzi podwójną grę i spotyka się z innymi kobietami. Czy którąś z nich kocha, czy tylko bawi się ich uczuciami? Jak wygląda świat w jego lustrze? Czy będzie w stanie spojrzeć sobie w oczy, gdy w imię mglistych ideałów i pod presją matki wyprze się własnego dziecka?
Bukiet czerwonych róż zdaje się świadczyć o miłości, lecz gdy na horyzoncie pojawia się odpowiedzialność za nowe życie – narzeczony znika. Na szczęście Ewelina nie jest sama, a oparcie i wyrozumiałość znajduje w rodzinie i przyjaciołach.
Szczegóły
Rok wydania
2024
Oprawa
miękka
Ilość stron
224
ISBN
978-83-67788-28-1
Rodzaj
Książka
EAN
9788367788281
Data premiery
2024-05-18
Kraj produkcji
PL
Producent
AGAR ZBIGNIEW KAZAŁA
Dodałeś produkt do koszyka
Tylko w twoim lustrze
37,44 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Dzisiaj skończyłam czytać kolejną powieść Elżbiety Ceglarek "Tylko w twoim lustrze" . Czytałam wszystkie książki Eli i jestem od początku jej twórczości i powiem jedno Ela potrafi wywołać burzę emocji w czytelniku. Potrafi zagrać na najczulszych strunach naszego serca . Wywołuje w nas pokłady nadziei i żalu czytajac tą historię napełnia nas bólem że to się dzieje naprawdę...niedowierzamy i pochłaniamy książkę czytając z wypiekami na twarzy... Autorka jasno i wyraźnie nakreśli nam postepowanie narcystycznego mamin/synka który kieruje się własnym dobrem, nie szanując uczuć partnerki . Norbert jest tak zapatrzony w siebie ,w wygodne życie, że nie dostrzega jak bardzo krzywdzi miłość swojego życia. A gdy jest już za późno ,nagle zdaje sobie sprawę z tego jak się zachował .... chce wszystko naprawić, bo gnębią go wyrzuty sumienia,wie że postapił źle. Teskni za Eweliną i za tym co stracił Obwinia o wszystko matkę i zaczyna ją nienawidzić. "Czasami jakiś gest ,jedno niepotrzebne słowo, kilka raniących zdań i wszystko umiera..." "Jak olbrzymią moc mają słowa..." Zastanawialiście się kiedyś nad tym? Bardzo mądry cytat 👌 Ewelina nie może pogodzić się z tym jak ją potraktował Norbert... Upokorzona stara się zapomnieć ale czy zdoła? Po pewnym czasie postanawia odciąć się od dotychczasowego życia, i chyba to jest najlepsza decyzja jaką podjęła.Wyjeżdża do Drezna . Nowe miejsce zamieszkania, praca ,znajomi wszystko to sprawia że wreszcie zaczyna wychodzić na prostą. Ta historia otwiera nam oczy na wiele spraw których nie zauważamy, nie doceniamy... Przyjaźń i miłość bliskich osób.. cieszmy się z niej i nauczmy się ją doceniać. Każda książka autorki pokazuje nam że życie to nie bajka. Stajemy przed trudnymi decyzjami nie zastanawiając się nad konsekwencjami które po pewnym czasie wywołują żal, rozgoryczenie i zadajemy sobie pytanie: jak mogliśmy tak postąpić? A może pod naciskiem innych osób dokonujemy niemądrych wyborów, które z czasem stają się "murem" który ciężko przeskoczyć. Nie potrafimy dostrzec swoich błędów bo jesteśmy wygodni ,spełniamy swoje zachcianki ,wszystko inne jest ważniejsze ....Bo zapatrzeni jesteśmy w siebie ...jakie to przykre I prawdziwe... Ta historia nie jest łatwa jednak skłania do refleksji, zastanawiamy się nad losem bohaterów książki. Zadajemy sobie pytania dlaczego tak się dzieje.? Co jest nie tak z nami ? Dlaczego krzywdzimy swym postępowaniem innych ? Co sprawia że tak się zachowujemy ? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź w tej historii 👌czytajcie naprawdę warto 👌 Elu dziękuję Ci za kolejną wartościową powieść 💗