Opis
Zamknij oczy i weź głęboki oddech. Uspokój się, niebawem będzie po wszystkim... Sześcioro doświadczonych nurków głębinowych w gorącej klaustrofobicznej komorze ciśnieniowej. Są zawodowcami i wiedzą, że wszelkie naruszenie procedur grozi im śmiercią, cierpliwie znoszą więc wyczerpującą pracę i uciążliwe warunki bytowe. Nagle jeden z nich zostaje znaleziony martwy w koi. Do czasu, gdy będzie można otworzyć właz po dekompresji, zostały jeszcze cztery dni. Krótko potem umiera drugi nurek i sytuacja staje się nie do zniesienia. Co lub kto wyprawia ich na drugi brzeg? I czy ktokolwiek z grupy przeżyje do otwarcia włazu, czy też wszyscy staną się ofiarami paranoicznej podejrzliwości, zmęczenia i stresu? Przerażająco, klaustrofobicznie uzależniająca. - „The Guardian”
Szczegóły
Wydanie
1
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
352
Format
13.5x21.5cm
Języki
polski
ISBN
9788383383279
Tłumacze
Kot Radosław
Tytuł oryginału
The Chamber
Rodzaj
Książka
EAN
9788383383279
Data premiery
2025-09-23
Kraj produkcji
PL
Producent
Dom Wydawniczy REBIS Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
W głębinie
31,85 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Czy jest jakiś zawód, którego nie bylibyście w stanie wykonywać nawet za wielkie pieniądze? Jestem ciekawy Waszych odpowiedzi. W moje ręce wpadła książka ,,W głębinie" Willa Deana zapewniając mi totalną zmianę klimatu. W mojej biblioteczce nie ma za dużo książek o morskiej tematyce. Jakby tak się zastanowić, to mógłbym zliczyć je na palcach jednej ręki. Dlatego też to była miła odskocznia od tych wszystkich książek wybiegających w przyszłość, przenoszących nas do przeszłości i kosmosu. Zwłaszcza że atmosfera tejże książki jest bardzo klaustrofobiczna i duszna, a to znów zapewnia niezłą dawkę wrażeń. Podkreślam jednak, że książka skupia się bardziej na odczuciach bohaterów, emocjach. Autor bardzo psychologicznie podszedł do tematu, ukazując ludzką naturę, lęk, strach, zmęczenie, stres, podejrzliwość. Poza tym nakreślił nam też zarys zawodu, jakim jest nurek ciśnieniowy i wszelkie niedogodności z nim związane, w tym niebezpieczeństwo. Nie wszyscy nadają się do tego zawodu. Podziwiam! Autor doskonale wplótł grozę w fabułę, ukazał, jak ludzki umysł zachowuje się w sytuacji zagrożenia. Czujemy każdą najmniejszą emocję, słyszymy myśli bohaterów, czujemy ich strach na własnej skórze. To jest niesamowite, że autor stworzył tak doskonałą atmosferę przenikającą czytelnika. To wielka umiejętność. Dwójka bohaterów ma najgorzej. Są świadkami śmierci swoich kolegów. Co się stało? Kto był winny? Czy ktoś z załogi? Kto przeżyje i czy w ogóle ktoś dotrwa do końca? Książka jest nieprzewidywalna. Do samego końca nie wiadomo dlaczego ludzie z załogi umierają. Zakończenie jest zaskakujące, trochę szokuje. Napięcie nie do opisania. W niektórych momentach łapiemy się na tym, że przeżywamy to tak, jakbyśmy sami tam byli. Klimat nie do opisania, coś wspaniałego.