29.18
Romans
Replika
29,18 zł
29,18 zł/szt.
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
Pełna nostalgii historia o ułańskiej fantazji i o świecie, który przeszedł do historii wraz z wybuchem II wojny światowej.
Klara, wnuczka Ignacego Tęczyńskiego, byłego kawalerzysty 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich, leczy złamane serce. Dziadek, który pragnie ostatni raz przed śmiercią odwiedzić starego przyjaciela z wojska, Michała Janczara, zabiera ją ze sobą do Polski, gdzie dziewczyna poznaje Pawła, wnuka Janka Wadowskiego.
Klara towarzyszy Ignacemu w pełnej emocji podróży do dawno niewidzianych miejsc, z których na każdym kroku wyziera tęsknota za dawną Polską. Ignacy wspomina swoją ułańską przygodę, żegnając się tym samym ostatecznie z mitem, którego był częścią.
Czy Klara, wychowana przez dziadków w kulcie polskości, wróci na Lazurowe Wybrzeże? Gdzie znajdzie szczęście oraz swoje miejsce na świecie?
Dalsze losy ułanów oraz ich dzieci, wnuków i prawnuków.
Ekskluzywni i eleganccy, a do tego świadomi swojej wyjątkowości – tacy byli i są ułani. Najważniejsze są dla nich trzy „K”: konie – najlepsze, koniak – najdroższy, i kobiety – najpiękniejsze. Ich służba to barwna przygoda. Wszyscy ich podziwiają – ich mundury, postawę, specyficzny sposób poruszania się i mówienia. Są zdyscyplinowani, ale i pełni życia, humoru i swobody.
Klara, wnuczka Ignacego Tęczyńskiego, byłego kawalerzysty 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich, leczy złamane serce. Dziadek, który pragnie ostatni raz przed śmiercią odwiedzić starego przyjaciela z wojska, Michała Janczara, zabiera ją ze sobą do Polski, gdzie dziewczyna poznaje Pawła, wnuka Janka Wadowskiego.
Klara towarzyszy Ignacemu w pełnej emocji podróży do dawno niewidzianych miejsc, z których na każdym kroku wyziera tęsknota za dawną Polską. Ignacy wspomina swoją ułańską przygodę, żegnając się tym samym ostatecznie z mitem, którego był częścią.
Czy Klara, wychowana przez dziadków w kulcie polskości, wróci na Lazurowe Wybrzeże? Gdzie znajdzie szczęście oraz swoje miejsce na świecie?
Dalsze losy ułanów oraz ich dzieci, wnuków i prawnuków.
Ekskluzywni i eleganccy, a do tego świadomi swojej wyjątkowości – tacy byli i są ułani. Najważniejsze są dla nich trzy „K”: konie – najlepsze, koniak – najdroższy, i kobiety – najpiękniejsze. Ich służba to barwna przygoda. Wszyscy ich podziwiają – ich mundury, postawę, specyficzny sposób poruszania się i mówienia. Są zdyscyplinowani, ale i pełni życia, humoru i swobody.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Saga ułańska. Tom 3. W pamięci ułana
Autor
Wydawnictwo
Seria
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
304
Format
14.5 x 20.5 cm
ISBN
978-83-68560-02-2
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788368560022
Data premiery
2025-09-09
Kraj produkcji
PL
Producent
Replika Aleksander Szabliński
Dodałeś produkt do koszyka
Saga ułańska. Tom 3. W pamięci ułana
29,18 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Ułani - co Wam kojarzy się z tym słowem? Z tym niestety już nie istniejącym stopniem kawalerii polskiej? Ja przyznam się Wam szczerze, że niewiele na ich temat wiedziałam, a jeśli już, to przewijał się u mnie na ich temat pewien stereotyp: żołnierza na koniu machającego szabelką w stronę czołgu… Teraz wiem, że to rażące i błędne! A wszystko dzięki Sadze Ułańskiej autorstwa Magdaleny Stykały. Dzisiaj przybliżę Wam nieco trzeci, ostatni jej tom - „W pamięci ułana”. . Zdarzenia rozgrywają się w latach 90., już po upadku komunizmu w Polsce. Kiedy to bohaterowie znani mi od pierwszego tomu, są już w sędziwym wieku, doczekawszy dorosłych wnucząt - i tutaj to oni stają się tymi pierwszoplanowymi postaciami. Poznajemy ich bliżej, razem dzielimy smutki i radości, przeżywamy miłości, ale przede wszystkim pielęgnujemy pamięć, o ułanach właśnie! . Tak jak już wspomniałam wyżej, dzięki lekturze całej sagi zmieniłam swoje zdanie o tytułowych ułanach. Masa ciekawostek, prawdy historycznej została bowiem wpleciona w fabułę, losy bohaterów. A te były niezwykle interesujące! Z czystą przyjemnością je poznawałam, przechodziłam przez ich kolejne pokolenia. Mając poczucie, że tego typu historie mogły wydarzyć się naprawdę, jeszcze mocniej je odczuwałam. Były momenty, że się wzruszałam, jak i te, gdzie nie zgadzałam się z decyzjami bohaterów - ot, prawdziwe życie, pełne lepszych i gorszych momentów. . Osobiście jestem bardzo na tak i szczerze Wam polecam! Oczywiście całą sagę!