40.87
Fantasy
Filia
Wojna
40,87 zł
Cena rekomendowana: 66,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Czterech jeźdźców apokalipsy przybywa na Ziemię na swoich groźnie rżących rumakach i rozjeżdża się na cztery strony świata. Zaraza, Wojna, Głód i Śmierć dzierżą moc zdolną zniszczyć całą ludzkość. Są tu, aby wykończyć nas wszystkich.
W dniu, w którym jeździec pojawia się w Jerozolimie, Miriam Elmahdy wie, że jej życie dobiegło końca. Płoną domy, ulice ociekają krwią, a złowroga armia masakruje mieszkańców. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że nie przeżyje, zwłaszcza skoro ściągnęła na siebie uwagę Wojny. Jednak kiedy potężny i przerażający mężczyzna ją dopada, nazywa ją swoją zesłaną mu przez niebiosa żoną i zamiast zabić, zabiera ją do swojego obozowiska.
Miriam staje w obliczu przerażającej przyszłości, bezsilnie obserwując, jak płonie cały jej świat, za co odpowiedzialny jest jej pozornie niezniszczalny „mąż”, który nie zamierza jej uwolnić. Odkrywa w nim jednak czułą, kochającą stronę. Jeździec pragnie podbić jej serce, a kobieta może nie być na tyle silna, by mu się oprzeć.
Miriam nauczyła się, że miłość i wojna nie idą w parze. Czy ostatecznie podda się Wojnie, aby biernie przyglądać się upadkowi ludzkości, a może poświęci samą siebie, żeby go powstrzymać?
W dniu, w którym jeździec pojawia się w Jerozolimie, Miriam Elmahdy wie, że jej życie dobiegło końca. Płoną domy, ulice ociekają krwią, a złowroga armia masakruje mieszkańców. Dziewczyna zdaje sobie sprawę, że nie przeżyje, zwłaszcza skoro ściągnęła na siebie uwagę Wojny. Jednak kiedy potężny i przerażający mężczyzna ją dopada, nazywa ją swoją zesłaną mu przez niebiosa żoną i zamiast zabić, zabiera ją do swojego obozowiska.
Miriam staje w obliczu przerażającej przyszłości, bezsilnie obserwując, jak płonie cały jej świat, za co odpowiedzialny jest jej pozornie niezniszczalny „mąż”, który nie zamierza jej uwolnić. Odkrywa w nim jednak czułą, kochającą stronę. Jeździec pragnie podbić jej serce, a kobieta może nie być na tyle silna, by mu się oprzeć.
Miriam nauczyła się, że miłość i wojna nie idą w parze. Czy ostatecznie podda się Wojnie, aby biernie przyglądać się upadkowi ludzkości, a może poświęci samą siebie, żeby go powstrzymać?
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka
Ilość stron
592
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788383577562
Tłumacze
Dyrek Katarzyna Agnieszka
Tytuł oryginału
War
Rodzaj
Książka
EAN
9788383577562
Data premiery
2024-10-16
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Wojna
40,87 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
„Wojna” to drugi tom serii Jeźdźcy apokalipsy Laury Thalassy. Nadrobiłam go w audiobooku. I dobrze, bo w wersji papierowej chyba bym przez nią nie przebrnęła. Tym razem akcja rozgrywa się w Jerozolimie. Miriam straciła swoich bliskich i stara się jakoś przeżyć w obliczu klęski jaką jest przebudzenia się drugiego z Jeźdźców. Wojna nie zna litości. Napada na kolejne miasta ze swoimi ludźmi szerząc śmierć. Powstają nieumarli, dzieci giną, koniec świata wydaje się bliski. Jednak gdy spotyka Miriam coś się zmienia. Nazywa ją swoją „żoną” i zabiera do obozowiska. Co to wszystko oznacza? Niestety ta część była jeszcze gorsza niż pierwsza. Również tutaj świat apokaliptyczny jest tylko dodatkiem, a cała fabuła to relacja między Wojną a Miriam. I jest ona strasznie denerwująca. Mamy tutaj schemat „ona będzie moja i nie ma nic do gadania” oraz „nigdy mnie nie zdobędziesz” po czym „no zakochałam się, mimo, że jesteś zły, to co ja mam zrobić?” Miriam początkowo próbuje grać podwójną agentkę, czyli myśli że jak podda się Wojnie (czytaj pójdzie z nim do łóżka) to i tak będzie mogła po kryjomu ratować ludzkość. Oczywiście wszystko wychodzi na jaw, jest krwawo i beznadziejnie, no i w końcu on zaczyna się zmieniać pod wpływem miłości. Ta historia dla mnie ocierała się o absurd. Nawet jeśli to fantastyka to fajnie, żeby te relacje były w miarę wiarygodne. Mogłabym jeszcze długo pisać o tym co w tej książce mi nie zagrało, ale już mi się nie chce. Wystarczy, że napiszę, że nie znalazłam w niej nic pozytywnego. To ostatnia powieść autorki którą miałam w ręku. Zdecydowanie jej pióro jest nie dla mnie.