30.92
Thriller
Albatros
Wyjazd na weekend
30,92 zł
Cena rekomendowana: 41,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Kiedy wymarzony wyjazd zmienia się w? przerażający koszmar!Orla i Kate przyjaźnią się od niepamiętnych czasów. Niejedno już przeszły ? od trudnych doświadczeń Orli jako świeżo upieczonej matki do niełatwej sprawy rozwodowej, przez którą przebrnęła Kate ? i zawsze się wspierały. I zawsze, nie zważając na wszystko, raz w roku fundowały sobie wspólny weekendowy wypad.W tym roku zdecydowały się na Lizbonę: piękny apartament ze wspaniałym widokiem i ekscytujący program zwiedzania. Nic nie mogłoby rozpocząć lepiej tej wycieczki niż wieczorne wyjście na miasto.Ale kiedy Orla budzi się następnego ranka, nigdzie nie ma Kate.Przesłuchiwana przez policję Orla, która z miejsca staje się główną podejrzaną, mgliście pamięta, co działo się ubiegłej nocy. Wie jednak, że ustalenie faktów może być ostatnią nadzieją dla przyjaciółki. Próbując odtworzyć wydarzenia, dokonuje wstrząsających odkryć i zdaje sobie sprawę, że Kate mogła coś ukrywać. I choć zaginęła w Lizbonie, to rozwiązanie zagadki jej zniknięcia może znajdować się znacznie bliżej domu.Ekranizacja porywającego thrillera psychologicznego Sarah Alderson dostępna na platformę Netflix. W rolach głównych zobaczymy Leighton Meester i Christinę Wolfe.
Szczegóły
Tytuł
Wyjazd na weekend
Autor
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
382
Format
13.0x20.0cm
Języki
polski
ISBN
9788382159370
Język oryginału
angielski
Tłumacze
Dobrzańska Anna
Tytuł oryginału
The weekend away
Rodzaj
Książka
EAN
9788382159370
Data premiery
2022-04-13
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwo Albatros Sp. z o.o
Dodałeś produkt do koszyka
Wyjazd na weekend
30,92 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Wymarzony weekend. Z dala od rodziny i u boku najlepszej przyjaciółki. Plany ambitne i zniewalające. A rzeczywistość? Zgoła odmienna … Kate i Orla są przyjaciółkami od wielu lat. Nie potrafią bez siebie żyć. Łączy je wiele, wiele razem przeżyły zarówno miłych, jak i trudniejszych chwil. Kate jest świeżo po rozwodzie, w którym zawzięcie wałczyła z mężem o podział majątku. Zdradzał ją, a w odwecie zaplanowała, że się na nim surowo zemści. Kate jest świeżo upieczoną matką, zakochaną w swoim mężu. Dziewczyny mają swój zwyczaj, raz w roku urządzają sobie weekendowy wypad. Tym razem na ich celowniku pojawiła się słoneczna stolica Portugalii, Lizbona. Pobyt rozpoczęły od suto zakrapianej imprezy w nocnym klubie, w towarzystwie nowo poznanych przystojniaków. Orla rano budzi się w wynajętym apartamencie, w bólem głowy i nic nie pamięta z poprzedniej nocy. Okazuje się, że Kate nie ma, zniknęła. Orla nie ma ochoty na zabawy w chowanego, jest pewna, że Kate się z nią zabawia. Ale gdy mijają kolejne godziny i nie ma kontaktu z przyjaciółką, sytuacja robi się gorąca i niespokojna. Zgłasza na policję zaginięcie przyjaciółki i rozpoczyna na własną rękę, z niedawno poznanym kierowcą Ubera, prywatne śledztwo. Docierają do mężczyzn, z którymi spędziły poprzednią noc, ale nic nie wskazuje na to, aby mieli oni cokolwiek wspólnego z zaginięciem Kate. W trakcie poszukiwań wychodzą na jaw nowe istotne fakty z życia przyjaciółki, które wprawiają Orly w osłupienie, zmieniają jej podejście do ich wieloletniej przyjaźni. Kobieta zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nie znała dobrze przyjaciółki, nie dowierza, z jakimi zmagała się problemami, i jakie było jej prawdziwe oblicze. Pełna niedowierzania sięga po pomoc najbliższych Kate, wciąga w całą historię swojego męża, byłego męża zaginionej … I doznaje szoku … Dlaczego? Jakiego? O tym się sami przekonajcie, wystarczy wybrać się na krótki weekend ze swoją najbliższą przyjaciółką … Nie musi to być Portugalia, piękne krajowe nadmorskie okolice w niczym nie są gorsze od atmosfery w południowej Europie … Wyjazd na weekend to prosty i dość czytelny thriller psychologiczny. Warto zaznaczyć, że nie odczuwamy żadnego strachu czy przerażenia, jest on raczej lekki w odbiorze, jak weekend, na jaki wybrały się bohaterki opowieści. Sporo miejsca poświęciła autorka ukazaniu warstwy psychologicznej przyjaciółek, które były tak bardzo różne, z różnymi problemami się borykały, ale ktoś je łączył. Kto? O tym każdy musi się sam dowiedzieć, nie chcę psuć emocji i wrażeń, wystarczy cierpliwie wyczekać do finału. Każdy z bohaterów w tej powieści może mieć motyw, aby Kate zniknęła na jakiś czas. Zarówno jej najlepsza przyjaciółka, nowo poznani mężczyźni, były mąż czy Rob, mąż Orly. Autorka tak zawile prowadzi losy, że co chwilę naszą uwagę przestawia z jednego bohatera na drugiego, raz spojrzy łaskawiej, by za chwilę jednoznacznie wskazać sprawcę. Uwaga wskazana, aby czegoś nie przegapić, aby coś potajemnie nie umknęło czy zostało pobieżnie potraktowane. Ale dla wytrawnego czytelnika lektura jest dość przewidywalna, co sprawia, że gdzieś po drodze niespodziewanie umykają nam wyczekiwane emocje ... Miło spędza się czas przy tej lekturze, bohaterowie ciekawi i intrygujący, i warto im wszystkim się bliżej przyjrzeć, każdemu z osobna. Nasz wnikliwość będzie pomocna w rozwiązaniu zagadki zniknięcia Kate. Czy stało się jej coś złego czy miała ochotę zrobić psikusa bliskim? Odpowiedź na wyciągnięcie ręki … Polecam, ciekawa opowieść na zbliżający się kolejny ciepły weekend majowy … Może warto zaplanować wyjazd na weekend …
Wyjazd do Lizbony, który fundują sobie Orla i Kate ma być odskocznią od rodzinnej codzienności Orli i lekarstwem na rozwodową gorycz Kate, ale niespodziewanie zmienia się w koszmar. Niespodziewanie oczywiście tylko dla bohaterek, bo czytelnik od początku czuje, że coś wisi w powietrzu i z napięciem wyczekuje katastrofy. Po pierwszej nocy zakrapianej alkoholem w lokalnym barze Orla budzi się z ciężką głową, lukami w pamięci i sama w pokoju hotelowym. Kate znika, a policja zdaje się bagatelizować sprawę. Napędzana strachem o przyjaciółkę Orla musi dowiedzieć się co się stało, nie może wyjechać nie poznawszy prawdy. To co odkryje pokaże jej jak mało znała Kate i nie tylko ją… I tak jak można z przymrużeniem oka potraktować realizm prowadzonego przez Orlę śledztwa, w którym pomaga jej tajemniczy kierowca Ubera, tak warstwa psychologiczna i budowanie napięcia sprawia, czynią z tej książki coś więcej niż dobrą rozrywką. Czy nieco naiwną, niepewną siebie, ale gdy trzeba upartą Orlę i nonszalancką, biorącą z życia wszystko co najlepsze, manipulantkę Kate łączy prawdziwa przyjaźń? Wejście głębiej w łączącą kobiety relację ujawnia rysy i fałsz, a podsuwane przez autorkę kolejne tropy skutecznie mącą czytelnikowi w głowie. Dynamika akcji i znakomicie oddane emocje głównej bohaterki stanowią idealne preludium do zakończenia, które zwala z nóg w momencie gdy wydaje się, że wszystko zostało już wyjaśnione. Przyznam, że zupełnie się go nie spodziewałam, ale takie twisty właśnie lubię najbardziej!
Kiedy zobaczyłam „Wyjazd na weekend” na Netflix wiedziałam, że będę musiała przeczytać tę książkę. Niestety popełniłam ten błąd i najpierw obejrzałam film, a dopiero pózniej wzięłam się za czytanie. Dlatego z dużą rezerwą podeszłam do książki, która na szczęście okazała się być zdecydowanie lepsza od filmu! Dwie przyjaciółki Orla oraz Kate wyjeżdżają na weekend do Lizbony. Niestety jedna z nich znika bez śladu. Orla staje się główną podejrzaną i próbuje odtworzyć wydarzenia z wieczoru zaginięcia. Niestety to co odkrywa kompletnie się jej nie podoba, a jej przyjaciółka mogła coś ukrywać. Autorka ma dość przyjemny styl pisania i potrafi całkiem ciekawie namieszać w fabule, która swoją drogą ma w sobie dość duży potencjał. Czy został on w 100% wykorzystany? Nie do końca, ale i tak wiele momentów zaskakuje. Nie będę ukrywać, że początkowo książka wydawała mi się strasznie nudna. Akcja snuła się powoli i odnosiłam wrażenie jakbym czytała obyczajówkę, a nie thriller. Nie znajdziecie tutaj krwawych scen podsyconych ogromną dawką adrenaliny. Jednak na szczęście z czasem akcja się rozkręca i nabiera odpowiedniego rytmu. Autorka zaczęła wprowadzać zwroty akcji i intrygi, które w wielu przypadkach potrafią zmylić czytelnika. Kilka razy miałam wrażenie, że rozwiązałam całą zagadkę, ale nic z tych rzeczy! Do samego końca nie wiadomo jaki będzie finał wydarzeń. Do tego każdy bohater jest dość wiarygodnym przestępcą, więc w naszych głowach powstaje wiele obrazów potencjalnego winowajcy. Tutaj każdy obwinia drugiego, a jaka jest prawda koniecznie przekonajcie się sami! „Wyjazd na weekend” to książka, którą oceniam bardzo pozytywnie. Najgorszy jest początek przez który po prostu trzeba przebrnąć. Później robi się znaczenie ciekawiej i czytelnik naprawdę może być usatysfakcjonowany z lektury. Wszystko łączy się tutaj w jedną spójną całość, a zakończenie może zaskoczyć. Czy polecam? Jasne, że tak! Może nie jest to najlepszy thriller jakie czytałam niemniej jednak uważam, że zasługuje on na uwagę.