29.26
Literatura obyczajowa
Filia
Zakochany w zakonnicy
Wydawnictwo:
Filia
Oprawa: Miękka
29,26 zł
Cena rekomendowana: 47,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (czwartek 25.06.2026)
Opis
Pełna emocji i wzruszeń powieść Sylwii Kubik, która po raz kolejny zabiera nas do obfitującego w tajemnice świata zakonnic.
Życie za klasztorną furtą nie należy do najłatwiejszych. Matka prowincjalna, zakonnica starej daty nie nadąża za zmianami zachodzącymi w codzienności świeckich, ale i w murach zakonnych. Spada liczba powołań, rośnie liczba odejść. Rada Generalna próbuje wprowadzić zmiany mające zatrzymać ten proces. Nie jest to jednak machina, a żywi ludzie, którzy czują, walczą z samotnością, rywalizacją, odtrąceniem i … miłością.
Czy Józefa poradzi sobie z nowym wyzwaniem? Czy Alberta, która łaknie atencji i uznania zaprzestanie knowań i ponad własne potrzeby postawi dobro zakonu?
Życie za klasztorną furtą nie należy do najłatwiejszych. Matka prowincjalna, zakonnica starej daty nie nadąża za zmianami zachodzącymi w codzienności świeckich, ale i w murach zakonnych. Spada liczba powołań, rośnie liczba odejść. Rada Generalna próbuje wprowadzić zmiany mające zatrzymać ten proces. Nie jest to jednak machina, a żywi ludzie, którzy czują, walczą z samotnością, rywalizacją, odtrąceniem i … miłością.
Czy Józefa poradzi sobie z nowym wyzwaniem? Czy Alberta, która łaknie atencji i uznania zaprzestanie knowań i ponad własne potrzeby postawi dobro zakonu?
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka
Ilość stron
356
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
978-83-8357-551-3
Rodzaj
Książka
EAN
9788383575513
Data premiery
2024-08-14
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Zakochany w zakonnicy
29,26 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Życie, które pokazała autorka w książce, czasami przypominało życie każdej kobiety. Żaden mężczyzna nie pojmuje w jakim bólu niektóre z nas przechodzą miesiączkę, jak wyczerpane jesteśmy do cna, by wszystko ogarnąć i jak i tak pomimo przeszkód robimy swoje. A to dla dzieci, to dla rodziny lub nawet dla niespokrewnionych z nami osób. Jedyną różnicą między nami a tymi z książki było zostanie siostrami zakonnymi. Ale czy to nawet oznaczało, że i one nie miały prawa kochać? Wiecie, według mnie każda osoba świecka jest narażona nawet na drobne flirty, gdyż to przeważnie nie tylko od niej samej zależy, czy zrobi coś głupiego, czy nie. Niekiedy pokusy są tak silne, że tak jak postacie muszą głęboko się zastanowić co jest silniejsze, ich wiara, czy miłość do mężczyzny. Ja zawsze zresztą byłam zdania, że księża czy też zakonnice powinny mieć swoich partnerów, bo miłość do Boga to jedno, ale fizjologię ciężko jest oszukać. Zostaliśmy stworzeni do łączenia się w pary, do wzajemnej miłości i dawania życia. Tak nas stworzyła natura. Co prawda nie każdemu jest dane zostać rodzicem, jednak wierzę, że jest to po to, by mogli się zaopiekować tymi, których nikt nie chce, lub z jakiś powodów nie może mieć. I oczywiście to tylko moje zdanie:-) Pisarka bardzo mocno skupiła się na sprawach celibatu. Wydaje mi się, że chciała jednym otworzyć oczy, a innym pokazać, że czasami nie mamy wpływu na to, co dzieje się z naszym ciałem. Mamy poruszony tutaj też temat ich obowiązków, sytuacji jakie się tam tworzą, ile pracują, jak wiele mają na swoich barkach obowiązków, gdzie nie ma miejsca na przyjemności. Mają się słuchać, wykonywać polecenia i modlić się. Sami przyznajcie, że nie mając odrobiny najmniejszej przyjemności coś kiedyś musi pójść nie tak. Znając autorkę musicie wiedzieć, że ona bardzo dużo uwagi poświęca kobietom. Często ukazuje ich zniewolenie byśmy sami zobaczyli, że nie wszystkie sytuacje, które się dzieją są normalne. Bo co tak naprawdę oznacza słowo wolność czy miłość? Czy nie wszystkim jest pisana? Naprawdę gorąco zachęcam do sięgnięcia po wszystkie książki autorki, bo każda z nich jest wartościowa i zawsze pokazuje co można zrobić, by w pełni być szczęśliwą. Bo czasami trudy naszego życia są wyznaczane przez nas samych. To my nakładamy na siebie ograniczenia, więc i my możemy je zdjąć:-) Mądra i piękna historia z kilkoma burzami w tle. Polecam:-)
To miejsce niedostępne dla osób postronnych, świeckich. Wydaje się, że do stanu duchownego wstępują osoby przepełnione dobrocią, ufające Panu Bogu i głęboko wierzące. Trzeba jednak pamiętać,że nawet najbardziej uduchowioną instytucję tworzą ludzie. Ci zaś nie są wolni od wad i popełniają błędy. Do czego doprowadzą one bohaterów powieści Zakochany w zakonnicy? Narratorami tej historii są przede wszystkim zakonnice- siostry Zuzanna i Alberta, matka prowincjonalna Józefa oraz księża- Łukasz i Marcel. Każda z tych osób została wykreowana w sposób niezwykle ciekawy i realistyczny, a to sprawia,że czytelnik bardzo szybko pragnie poznać ich perspektywę i kierujące nimi pobudki. O ile Zuzannę i Józefę polubiłam od pierwszego przeczytanego rozdziału, o tyle Alberta budziła moją wyraźną niechęć, natomiast moja opinia o wikarych ewoluowała w trakcie lektury. Początkowo sądziłam, że polubię Marcela, ponieważ mężczyzna bardzo szybko zjednywał sobie parafian i bardzo sympatycznie odnosił się do sióstr, jednak szybko okazało się,że dużą rolę w hermetycznym środowisku odgrywają pozory. Matka prowincjonalna zaś mimo, iż bardzo dobra i oddana nie nadążała za zachodzącymi we współczesnym świecie zmianami, zaś problemy z którymi borykało się zgromadzenie często zwyczajnie przerastały starszą kobietę. Co się stanie, gdy do głosu dojdą uczucia? Czy w świecie osób duchownych znajdzie się miejsce na porywy serca? Pierwsze co przychodziło mi do głowy .. To potrzeba zniesienia celibatu. Związki osób w sutannach czy habitach są często tajemnicą poliszynela, podobnie jak uzależnienia a nawet choroby psychiczne. Fabuła stworzona przez Panią Sylwię była niesamowicie intrygująca i zawładnęła moimi myślami bez reszty. Autorka pisze w sposób niezwykle szczery, bez koloryzowania , przełamując społeczne tabu. Piękna i poruszająca książka, serdecznie polecam i czekam na więcej.
„Zakochany w zakonnicy” to książka, która zabiera nas do świata księży i zakonnic. I chociaż tytuł wskazuje, że będzie tutaj wielki romans, to jednak nie do końca tak jest. Autorka bardziej skupiła się na tym by pokazać jak wygląda życie zakonnic. Ile pracują, jakie mają wartości, czy za czymś tęsknią. Matka prowincjalna nie nadąża za zmianami zachodzącymi w świecie świeckich. Spada liczba powołań, a rośnie liczba odejść i pracy. Zmiany są potrzebne, ale nie jest to łatwe. Zakonnice czują się samotne i odrzucone. Mają wątpliwości czy dobrą drogę obrały. Zwłaszcza gdy do ich rozterek dochodzą mężczyźni. Są nimi księża. Młody wikary, Marcel i proboszcz Rafał. Jednak da się lubić, drugiego nie koniecznie. Autorka po napisaniu „Zakochanej zakonnicy” zagłębiła temat i dlatego powstała druga cześć zabierająca do świata duchownych. Autorka zamieściła tutaj część zwierzeń zakonnic, które po przeczytaniu „Zakochanej zakonnicy” postanowiły opowiedzieć swoją historię. Dzięki temu powstała ta książka: „Zakochany w zakonnicy”. Książka nie dostarczyła mi tylu emocji jak jej pierwsza część, ale myślę, że znajdzie ona spore grono swoich odbiorców. Na pewno wciąga ona i czyta się ją dość płynnie. Autorka opisuje tutaj los kilku zakonnic. Myślę, że gdyby skupiła się na jednej lub dwóch powieść byłaby lepsza. Pani Sylwa posiada lekki styl pisania dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. Zwłaszcza, że w całość opowieści jest duża część tego co wydarzyło się naprawdę. Bohaterowie się wyraziści i ciekawymi postaciami. Jeśli nie boicie się kontrowersyjnych tematów to bardzo polecam „Zakochanego w zakonnicy”.