35.9
Dla młodzieży 15-18 (Young Adult)
Infobis
Zamknięta w ciemności
Wydawnictwo:
Infobis
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
35,90 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: 1-3 dni robocze
+ czas dostawy
+ czas dostawy
Opis
Darcy już jako dziecko przekonała się, że nie wszystko jest dane na zawsze. Utrata wzroku przewróciła jej świat do góry nogami. Teraz dziewczyna jest nastolatką, ale wciąż nie pogodziła się ze swoją niepełnosprawnością. Postrzega siebie jako kogoś gorszego, nieidealnego i nie do pokochania.
Dylana dręczą demony przeszłości. Chłopak zbudował wokół siebie szczelny mur, który ma go ochronić przed kolejnym zranieniem. Przekonany o tym, że jest niezdolny do miłości, odrzuca każdego, kto chciałby się do niego zbliżyć. Pierwsze spotkanie tych dwojga nie mogło wypaść gorzej, lecz nawet fatalna wpadka może mieć pozytywne konsekwencje.
Darcy, choć niewidoma, zauważa o wiele więcej niż Dylan. Udowadnia mu, że sercem można dostrzec najbardziej oczywiste rzeczy. Czy tych dwoje, tak doświadczonych przez los, znajdzie siłę i drogę do wyjścia z mroku?
Dylana dręczą demony przeszłości. Chłopak zbudował wokół siebie szczelny mur, który ma go ochronić przed kolejnym zranieniem. Przekonany o tym, że jest niezdolny do miłości, odrzuca każdego, kto chciałby się do niego zbliżyć. Pierwsze spotkanie tych dwojga nie mogło wypaść gorzej, lecz nawet fatalna wpadka może mieć pozytywne konsekwencje.
Darcy, choć niewidoma, zauważa o wiele więcej niż Dylan. Udowadnia mu, że sercem można dostrzec najbardziej oczywiste rzeczy. Czy tych dwoje, tak doświadczonych przez los, znajdzie siłę i drogę do wyjścia z mroku?
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Zamknięta w ciemności
Autor
Wydawnictwo
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
384
Format
13.5 x 21.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788367657471
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788367657471
Data premiery
2024-06-24
Kraj produkcji
PL
Producent
INFOBIS Rafał Głąb
Dodałeś produkt do koszyka
Zamknięta w ciemności
35,90 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
✨ RECENZJA ✨ "Kocha się nie tylko za zalety, ale również za wady." Darcy to młoda dziewczyna, która choć nie widzi świata oczami, dostrzega jego inne cenne, dobre i złe strony, tak samo jak ludzi. Nie widzi powłoki zewnętrznej, ale jego bardzo cenne wnętrze. Dostała już dużo paskudnych lekcji od życia, i stara się wyciągać tyle dobrego i pozytywnego ile tylko się da, choć wie, że nic nie jest trwałe i ciągle ma żal za to, co ją spotkało. Mieszka z mamą i ma ukochanego przyjaciela, który jest jej oparciem. Na horyzoncie pojawia się Dylan, zbuntowany, zagniewany, nie panujący nad własnym językiem młody człowiek, który właśnie ponosi skutki kolejnych fatalnych decyzji w swoim życiu. Odrabia prace społeczne w szkole Darcy, i choć dziewczyna dla innych odbiega od ideałów, dla niego z każdym spotkaniem staje się kimś, kto całkowicie odmieni jego życie, choć totalnie się tego nie spodziewa. On tkwi z mroku na własne życzenie, ona jest w nim uwięziona, choć bardzo nie chce. Wyjście może być nie być oczywiście dla każdego, ale w ich świecie ponownie pojawi się światło, które odgoni ciemność. Nie spodziewałam się, że ta książka tak bardzo mnie pochłonie. Ostatnio mam czas w dniu napięty jak struny gitary, to nie wyobrażałam sobie nie zaglądać do bohaterów nawet w króciutkich chwilach wytchnienia. Darcy i Dylan to bohaterowie, których bardzo boleśnie doświadczył los. On może w swoim życiu wiele zmienić, a ona najcenniejszego daru życia już nie odzyska. Jej nadzieje zostały zdeptane, utraciła także wiarę w to, że znajdzie się ktoś, będący w stanie ją pokochać, taką jaka jest. Do czasu poznania Dylana roztrząsała bardzo często wewnętrzne żale, i choć wciąż to robi, to częstotliwość jest dużo mniejsza. Ich drogi zbliżają się także przez przyjaciół, którzy utworzyli zawiązek. Dylan utracił wiarę w miłość, stała się ona dla niego czymś niedostępnym. Tak bardzo zaplątał się w swoich dramatach, że nie chciał dopuścić do siebie nawet myśli o tym, że mógłby kogoś pokochać z wzajemnością. Ich ścieżki przecięły się w momencie, gdy oboje najbardziej potrzebowali pomocnej dłoni. On sprawi, że do jej ciemnego świata zaczną przenikać kolory, nadzieja i światło, ona otworzy mu oczy na sprawy, które niedostrzegalne dla wzroku, stają się lekarstwem na wewnętrzne bóle i zadry. Książka, która niesie wiele nadziei, sprawia, że rzeczy materialne stają się mniej ważne, a zaczynamy dostrzegać coś o wiele cenniejszego dla duszy. Przyjaźń, miłość, pomoc, wsparcie, zrozumienie, szczerość, dobre uczynki, są czymś czego żadne pieniądze świata nie są w stanie zapewnić. Wspaniała historia, którą z pewnością pokochacie tak jak ja. Bardzo polecam, bo z pewnością was nie zawiedzie.
💟 „Zamknięta w ciemności” to nie tylko historia o niewidomej dziewczynie zmagającej się trudami życia codziennego,ale również opowieść o chłopaku,który boi się zaufać po zaznanych krzywdach przeszłości. 💟Otrzymujemy solidną dawkę emocjonujących sytuacji z życia bohaterów.Oboje nie zamknęli drzwi zwane „przeszłość”,żyjąc wspomnieniami i zadanymi ranami,które skalały ich serca. 💟W tej historii zderzają się dwa różne charaktery:Spokój z brutalnością.Są jak woda i ogień-mogą się nawzajem uratować bądź być początkiem upadku! 💟Autorka dogłębnie analizuje zachowanie naszych bohaterów,byśmy mogli poznać ich jak najdokładniej.Widzimy ich ból,walkę z sobą samym oraz brakiem uwierzenia w to,że ktoś może ich prawdziwie pokochać. 💟Wzruszyłam się,gdy Dylan swoimi pomysłami chciał spełnić marzenia Darcy-było to urocze i piękne.Nie sądźcie,że jest on zawsze takim słodzikiem,ponieważ potrafił być nieokiełznany i nieprzewidywalny.Wtedy pokazywał swoją inną twarz! 💟Mamy również wspaniały obraz wsparcia przyjaciela,który dla przyjaciółki zrobi wszystko.Jego oddanie i pomoc pokazuje,że warto mieć takie osoby obok siebie.Dodatkowo przedstawiona relacja miłości dwóch chłopaków jest przykładem na to,że warto akceptować orientację innych osób.Ważne,aby każdy z nas znalazł szczęście. 💟Powieść jest cudną,aczkolwiek bolesną historią bohaterów udowadniająca,że nie warto żyć przeszłością a przyszłością.Pokochać siebie,takim jakimi jesteśmy. P O L E C A M