36.32
Literatura młodzieżowa polska
brats
Zawieszeni. Część 4. Edi
36,32 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Pierwsze cztery części "Zawieszonych" to początek ich drogi do dorosłości, budowania zespołu, pierwszego wyjścia z muzyką poza drzwi szopy, odkrywania siebie i swojej seksualności w cieniu różnych potworów takich jak alkoholizm, porzucenie czy choroby, na które nikt nie wymyślił jeszcze lekarstwa.
Jeszcze kilka miesięcy temu Emilia, Jakub i Edward mieli marzenia – wielkie i naiwne, takie, jakie marzenia powinny być. Ale wtedy było ich więcej. Tylko że marzenia nie umierają nawet kiedy ludzie, których dotyczą, już nie istnieją. I wtedy w ich życiu zjawia się Oliwier, który przynosi coś, czego każdy z nich się boi – nadzieję.
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Zawieszeni. Część 4. Edi
Autor
Wydawnictwo
Seria
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
368
Format
19.5 x 12.5 cm
ISBN
9788382932393
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788382932393
Data premiery
2025-05-06
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwa Videograf SA
Dodałeś produkt do koszyka
Zawieszeni. Część 4. Edi
36,32 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
(...) "Zawieszeni. Edi" to już czwarta część z serii. Ci, którzy mieli przyjemność poznać Oliwiera, Kubę, Emilię, z pewnością niecierpliwie wyczekiwali spotkania z Edwardem. Muszę przyznać, że to mój ulubieniec z czwórki przyjaciół. Jakoś tak najbardziej trafił do mojego serca. Ze swoją kolorowatością, wrażliwością, sercem otwartym dla każdego. Pomimo tego, że Zawieszeni zostali podzieleni na części, tworzą jedną całość. Nie jest tak, że tytuł odnosi się do tej konkretnej osoby i na niej skupiona jest fabuła. I to jest fajne. Autorka, każdemu ze swoich bohaterów poświęca uwagę po równo. Każdego z nich poznajemy tak blisko, że aż nawiązuje się pewna nić. Przez to czytelnik żyje tym o czym czyta, współodczuwa z postaciami tej historii, dzieli z nimi czas, ich codzienność. W tej części dochodzimy już do matury, ale również kibicujemy młodym muzykom w ich udziale w konkursie. Książkę otwiera pierwszy półfinał. Nie brakuje wzruszeń, nerwów. Zresztą cała fabuła, aż kipi od emocji. Wkraczanie w dojrzałość rządzi się swoimi prawami, towarzyszą temu uczucia, których odkrywanie i poznawanie stanowi czasem nie lada wyzwanie. Jednak to co w tej książce od samego początku mnie zachwyca to przyjaźń i ta siła, która potrafi przetrzymać nie jedno, daje moc do walki z codziennymi trudnościami, czasem znaczy więcej niż rodzina. Zachęcam was do zapoznania się z serią Zawieszeni, jeśli jeszcze nie mieliście okazji. Droga jaką przechodzimy z bohaterami powieści to prawdziwie emocjonalny rollercoaster, tekst zamieszczony na okładce nie kłamie ☺️
„Nikt nie może ci mówić, jaki masz być. Nie możesz na to pozwolić, bo pewnego dnia zaczniesz w to wierzyć. Tylko ty wiesz, kim jesteś. Nikt inny poza tobą, a jeśli komuś się to nie podoba, to niech spierdala.” > „Kto niby stworzył tę mityczną definicję normalności, której na oczy nikt nie widział, a wszyscy wycierają sobie nią gębę, odmieniając przez wszystkie możliwe przypadki i której teraz mamy się trzymać, jak jakiejś liny, bez której spadniemy Celem przyjaźni jest dawanie drugiej osobie siły,gdy tego potrzebuje. Kiedy to minęło? Ledwo zaczęłam tę serię, a skończyłam czwartą część i z zaskoczeniem zapytałam samą siebie już? Nie chcę zdradzać szczegółów, bo nie taka moja rola- śmiałam się , wzruszałam i płakałam w równym stopniu , ale takie są naprawdę dobre historie. W czwartej cząstce losów młodych muzyków i jednocześnie maturzystów dzieje się dużo i to na wielu poziomach. Jedne relacje się zaczynają , inne ewolują a kolejne się kończą, ale każde słowo, każde zdanie , każda piosenka były po coś idealnie wpisując się w moją wrażliwość. Trudności, zawikłane rodzinne układy, uprzedzenia, walka o marzenia, a przede wszystkim miłość i dojrzewanie do niej. Akceptacja siebie i własnych pragnień miesza się z walką o marzenia i wybór życiowej drogi. Nie będę zbyt oryginalna twierdząc, że kocham cały ten kwartet bo tak rzeczywiście jest -Oli z jego wrażliwością , Kuba zawsze gotowy pomóc niezależnie od okoliczności, Emi bezkompromisowo mówiąca co myśli prosto między oczy i Edi nieustanne wsparcie, słońce w tym układzie i największy rozjemca -jego rodzina to tacy Weasleye po polsku i tak - to jest komplement. 🧡💚 Jednak osobą, która zaskoczyła mnie najbardziej jest Dolores i sami musicie się przekonać dlaczego ❤️ Tej opowieści, łez, bólu, ciepła i miłości nie da się opisać w kilku prostych zdaniach, a tym bardziej pojedynczych słowach- to był początek pięknej książki rozpisanej na cztery akty , a ja jestem po prostu niesamowicie szczęśliwa, że poznałam niezwykłą autorkę z magicznym talentem i piórem, które pozostaje w sercu. Mam nadzieję, że nie będę musiała długo czekać na dalsze losy moich ulubieńców. To było po prostu CU-DO-WNE❣️
🔶„Zawieszeni.Edi” jest najbardziej emocjonującą częścią serii Zawieszonych. W tym tomie dzieje dużo i szybko. Każdy z nich przeżywa emocje związane z konkursem i walką o zwycięstwo.Emocje towarzyszą na codzień,by wygrać i spełniać marzenia. Natomiast w ich życiu prywatnym następuje armagedon! Mamy odkrywanie swojej seksualności,zrozumieniu czym jest miłość oraz wiarę w prawdziwą przyjaźń. Ta przyjaźń jest na dobre i złe-przekonamy się o tym niejednokrotnie. Wtedy rzuca się wszystko,by pomóc przyjacielowi. 🔶Powieść porusza bardzo ważny temat na temat swojej orientacji i przyznania się w szerszych gronie o tym. Akceptacja,zrozumienie i życie z tym jest mocno zaakceptowane. Bardzo mi się to podobało,ponieważ należy żyć według swoich zasad i dla siebie,a nie dla innych! 🔶Jest zaskakująco,poruszająco i nieprzewidywalnie.Każdy z bohaterów jest tak samo ważny.Szczegóły ich życia powodują,że razem z nimi przeżywamy walkę z codzienności i strach o najbliższych. Zakończenie wzrusza i powoduje,że chce się więcej.Czekam na kolejną część,bo warto czekać na dalsze losy naszych barwnych bohaterów. 🔶Jestem zachwycona i bardzo polecam tą część jak i całą serię Zawieszonych-Czytajcie!