32.7
Książki dla młodzieży
Leaside Brats
Zawieszeni. Część 3: Emi
Emi
Wydawnictwo:
Leaside Brats
Oprawa: Miękka
32,70 zł
Cena rekomendowana: 44,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Pierwsze cztery części "Zawieszonych" to początek ich drogi do dorosłości, budowania zespołu, pierwszego wyjścia z muzyką poza drzwi szopy, odkrywania siebie i swojej seksualności w cieniu różnych potworów takich jak alkoholizm, porzucenie czy choroby, na które nikt nie wymyślił jeszcze lekarstwa. Jeszcze kilka miesięcy temu Emilia, Jakub i Edward mieli marzenia – wielkie i naiwne, takie, jakie marzenia powinny być. Ale wtedy było ich więcej. Tylko że marzenia nie umierają nawet kiedy ludzie, których dotyczą, już nie istnieją. I wtedy w ich życiu zjawia się Oliwier, który przynosi coś, czego każdy z nich się boi – nadzieję.
Kraj produkcji: PL
Ostrzeżenia:
Brak ostrzeżeń
Szczegóły
Rok wydania
2025
Oprawa
Miękka
Ilość stron
272
Format
12.5x19.5cm
Języki
polski
ISBN
9788382932386
Numer tomu
3
Tytuł tomu
Zawieszeni
Rodzaj
Książka
EAN
9788382932386
Data premiery
2025-04-15
Kraj produkcji
PL
Producent
Wydawnictwa Videograf SA
Dodałeś produkt do koszyka
Zawieszeni. Część 3: Emi
32,70 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
„Czasami po prostu mylimy pewne uczucia, a potem ciężko nam się z nich wycofać, bo nie chcemy kogoś zranić. Ale pamiętaj, że taki stan też finalnie kogoś rani.” „Nie potrzebują wiele słów, by powiedzieć dużo. Nie przeszkadzają mi momenty ciszy, nie starają się ich na siłę wypełnić, by nie czuć się skrępowanym, niezbyt interesującym. Wystarczą małe gesty, spojrzenia, muśnięcia dłoni, kilka słów wypowiedzianych od czasu do czasu.” Więc czy można tęsknić za czymś, czego się nie miało? – Nie wiem. Ja czasami tęsknię za rzeczami, które się nie wydarzyły. Myślę, że takie mogłyby być, ale one są tylko w mojej głowie. To nie zmienia faktu, że potrafię za tym tęsknić. Więc to chyba nie jest dziwne. A może jest. Nie wiem, lubię sobie wyobrażać, co bym wtedy zrobił, co bym powiedział. To jak nowe, odrębne życie, które toczy się w mojej głowie.” Macie swój ulubiony zespół? Ja przyznaję, że kocham 30 seconds to Mars i ich lidera - Jareda Leto, którego głosu mogłabym słuchać codziennie , godzinami. Gdy więc przeczytałam,że bohaterowie cyklu Niny Włodarczyk są muzykami, ucieszyłam się, choć jednocześnie miałam obawy czy muzyka nie będzie stanowić wyłącznie tła dla wydarzeń tworzących fabułę. Szybko okazało się, że dźwięki instrumentów i piosenki są częścią dusz bohaterów, składową ich osobowości, a ja czytając czułam się tak jakbym te wszystkie melodie słyszała w uszach. Poza tym - po trzech tomach tej serii jestem pewna, że chciałabym mieć takich przyjaciół - szczerze mówiąc to najbliżej mi chyba do Ediego i Oliwiera ale Kubuś skradł moje serce w równym stopniu ,a teksty Emilii często wywoływały mój uśmiech. Ilekroć się odzywała miałam w myślach angielską frazę You go girl! Tym co cenię w Zawieszonych są piękne więzi i siła miłości promieniująca z każdej strony. Tym razem Kuba i spółka walczą o swoje marzenia-czy uda im się je spełnić? Piękna, szczera , wciągająca, magiczna. Jestem oczarowana 🩷💜
(...) "Zawieszeni. Emi" to już trzecie spotkanie z czwórką licealistów, Oliwierem, Kubą, Emilią i Edwardem. Śledzimy ich los, który pomimo młodego wieku nieszczędzi im problemów, zranień, bólu. W tej części czytelnik towarzyszy im podczas studniówki oraz w trakcie przesłuchania, poznaje Patryka i Sarę, którzy są dla Kuby kimś bliższym niż własny ojciec. Nadal obserwuje zmagania Oliwiera i Jakuba w ich relacji. Wyjaśniają się też pewne sprawy, gdy Oli otwiera się w szczerej rozmowie z przyjacielem. Natomiast Julka odegra mało chlubną rolę, przez co doprowadzi do przykrej sytuacji i spięć. Nie tylko między nią i Oliwierem. To taki ogólny zarys, nie będę zdradzać konkretów. Ale jeśli znacie poprzednie części, to możecie się już domyślić, że i w tej nie brakuje trudnych momentów, przeprawy tych młodych ludzi z własnymi rozterkami, tęsknotami. Pomimo tego, że książkę czyta się na jednym wydechu, to nie jest to lekka lektura. Wypełniona całym wachlarzem emocji, wzbudza w czytelniku wzruszenie i ogrom uczuć do każdej z postaci, momentami chciało by się ich przytulić, i powiedzieć to wyświechtane "będzie dobrze, bądź sobą". Oczywiście nie mogło zabraknąć muzyki, która jest tłem każdej z części, i stanowi nieodłączny element życia czwórki przyjaciół. Polecam !!
💖Autorka nie zwalnia tempa,by przybliżyć szczegóły losów bohaterów z życia prywatnego oraz wystąpienie ich zespołu na dużej scenie. Otrzymujemy nie tylko napiętà relację pomiędzy nimi wraz z prawdą,która zostaje powiedziana na głos.Wtedy pojawia się potok słów wraz ze zrozumieniem i akceptacją orientacji przyjaciela. Mamy możliwość poznania przeszłości Oliviera,które chwyta za serce i uświadamia,że życie potrafi przynieść wiele zła i chwil niepewności… 💖Jesteśmy obserwatorami szczerych rozmów przyjaciół,ich martwienie o siebie nawzajem i bezwarunkową pomoc w chwilach których tego potrzebują. Ich wzajemne wsparcie zasługuje na podziw i uznanie,ponieważ wtedy ta pomoc jest na wagę złota. Obrazem spokoju i oddania jest Emi,która potrafi załagodzić narastającą burzę podczas spotkań z przyjaciółmi. 💖„Zawieszeni.Emi” to kontynuacja losów bohaterów którzy walczą nie tylko w życiu prywatnym,ale także o sławę ich zespołu.Czy to się uda?Tego dowiecie się sięgając po tą część. Świetnie się czyta i z przyjemnością poznaje się każdy szczegół z życia bohaterów. Czytajcie! Ja już wyczekuję finałowego tomu serii Zawieszonych. 💖Gorąco polecam