12.99
Kryminał
Skarpa Warszawska
Zemsta
12,99 zł
Cena rekomendowana: 49,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
„Zemsta” to najnowsza powieść o Zuzie Lewandowskiej oraz jej śledztwach.
Pod Płockiem dokonano morderstwa osoby bardzo znanej w mieście i mającej mnóstwo wrogów. Praktycznie każdy może być zabójcą, każdy może mieć motyw. I jak tu z tak wielkiego grona podejrzanych wyłuskać tego jedynego? Zuza nie dość, że zmaga się z wyjątkowo zawiłym śledztwem, to jeszcze musi zmierzyć się z problemami życia codziennego, które tym razem okazują się być dla niej wcale nie mniejszym wyzwaniem. Zuza ostatecznie konfrontuje się z Leszkiem Jarzębowskim. Jak rozwiąże się ta sytuacja? Czy mecenas Lewandowska znów przechytrzy przestępców? Czy znów uda jej się ośmieszyć kapitana Mariańskiego? Czy prezesowi „Kaczego pióra” uda się namówić Zuzę do spisania swoich wspomnień z pobytu na Kubie?
Pod Płockiem dokonano morderstwa osoby bardzo znanej w mieście i mającej mnóstwo wrogów. Praktycznie każdy może być zabójcą, każdy może mieć motyw. I jak tu z tak wielkiego grona podejrzanych wyłuskać tego jedynego? Zuza nie dość, że zmaga się z wyjątkowo zawiłym śledztwem, to jeszcze musi zmierzyć się z problemami życia codziennego, które tym razem okazują się być dla niej wcale nie mniejszym wyzwaniem. Zuza ostatecznie konfrontuje się z Leszkiem Jarzębowskim. Jak rozwiąże się ta sytuacja? Czy mecenas Lewandowska znów przechytrzy przestępców? Czy znów uda jej się ośmieszyć kapitana Mariańskiego? Czy prezesowi „Kaczego pióra” uda się namówić Zuzę do spisania swoich wspomnień z pobytu na Kubie?
Kraj produkcji: Polska
Szczegóły
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka
Ilość stron
320
Format
13.5 x 20.5 cm
ISBN
978-83-8329-454-4
Rodzaj
Książka
EAN
9788383294544
Data premiery
2024-05-15
Kraj produkcji
PL
Producent
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska Sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Zemsta
12,99 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
✨kryminał ✨ humor ✨ironia ✨ śledztwo Seria o Zuzie Lewandowskiej wciąż trzyma poziom, a „Zemsta” to kolejny na to dowód. Pod Płockiem dochodzi do morderstwa osoby, która miała wielu wrogów — niemal każdy może być podejrzanym, a wyłuskanie sprawcy to prawdziwe wyzwanie. Zuza staje przed jednym z najbardziej zawiłych śledztw w swojej karierze, a do tego musi radzić sobie z codziennymi problemami, które równie mocno dają jej w kość. Konfrontacja z Leszkiem Jarzębowskim dodaje opowieści napięcia, a pytania o to, kto stoi za zbrodnią, trzymają w napięciu do samego końca. Czy mecenas Lewandowska znów przechytrzy przestępców? Czy uda jej się ośmieszyć kapitana Mariańskiego? I czy prezes „Kaczego pióra” dopnie swego w sprawie pamiętników z Kuby? Ewa Abart ponownie udowadnia, że jest idealnym głosem dla tej serii — jej interpretacja balansuje między ironią a powagą, dzięki czemu Zuza brzmi jak żywa postać, której losy naprawdę obchodzą słuchacza. „Zemsta” to mieszanka intrygi, błyskotliwych ripost i sytuacyjnego humoru. Dla mnie to kolejny tom, do który wysłuchałam z radością i ciekawością — Zuza znów udowadnia, że potrafi zaskoczyć i rozbawić, nawet gdy stawka jest najwyższa. Polecam — najlepiej w wersji audio! Ale wybór należy do was.🎧📚 Cytaty: „Wbijcie to sobie do głowy, i to raz na zawsze. Drugiego Marjańskiego milicja obywatelska nie wyhoduje i basta. Wystarczy nam jeden idiota w stopniu oficerskim.” „Macie je przycisnąć, przesłuchiwać non stop, aż któraś pęknie. Zrozumiano? – Tak jest, towarzyszu pułkowniku! A czy możemy użyć stołka albo czegoś innego? Kozioł spojrzał, zdziwiony, na kapitana. – Nie rozumiemy? Po co wam stołek? Mówcie jaśniej. – No wiecie, jebniemy stołkiem po łbie, to od razu jedna z drugą zmięknie.”
Już dawno nie naklęłam się na autora jak przy „Zemsta” Jacka Ostrowskiego. To już jedenasty tom cyklu o Zuzannie Lewandowskiej które polecam czytać po kolei no może nie wszystkie mają ciąg dalszy w kolejnym tomie ale tutaj część dziesiąta „Kuba” łączy się z jedenastym tomem „Zemsta”. Nie wiem czy ktoś poprze moje gusta ale ja jestem love do Mariańskiego! Kurde felek no typ jest tak głupi że aż uroczy i przysięgam to była miłość od pierwszego tomu. W tej części idealnie pasuje powiedzonko „To co przydarzyło się na Kubie zostaje na Kubie” ale co jeśli do kraju przywieziemy coś więcej? Przy tej części myślałam że autor posunął się naprawdę zbyt daleko decydując się na pewien ruch (ci którzy czytali już pewnie wiedzą o czym mowa) Jakże było moje zaskoczenie jak okazało się że to dopiero kropla w morzu tego do czego faktycznie może być zdolny! Kochani to oczywiście tylko na plus dla autora bo jak przy poprzednich recenzjach pisałam że coraz zadziej spotyka się serie która równie można trzyma w napięciu jak przy pierwszym tomie i tutaj ukłony w stronę autora. Polecam przeczytać opis wtedy wiele może się rozjaśnić chodź wątpię bo to co najlepsze znajduje się w środku. Rollercoaster emocjonalny przy akcji jakie przeżywa Zuza to jazda na rowerze z czterema kółkami do tego dodaj ekipę w postaci jej watahy zwierzęcej to bądź pewien że suchy z tego bagna nie wyjdziesz. Uwielbiam za każdą intrygę która nie jest oczywista i taka łatwa do przewidzenia, uwielbiam za kpienie z tamtejszej partii „rządzącej” za czasami wszystkiego na kartki, za szmuglowaniem, przemytem kombinowaniem (zwał jak zwał) życie było bardziej ekscytujące. Oczywiście standardowo nie będę zdradzała o czym jest ta część bo jak wcześniej napisałam to wszystko ma dalsze konsekwencje poprzedniej części więc jedyne co zrobię to odsyłam do zakupu książki i uwierzcie że każdy rozdział wart jest czasu jaki przy tej książce spędzicie.