loading
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
32.32 Reportaż Filia
32,32 zł
Cena rekomendowana: 52,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj

Opis

Wszystko przeżywałem nadmiernie, bardziej. Towarzyszył mi smutek, który był związany z brakiem ojca, którego pamiętałem jak przez mgłę, urywkami.

***

Zaburzenia odżywiania były częścią mojej codzienności, ale też moim największym sekretem. Bałam się powiedzieć komukolwiek, bo od potrzeby wsparcia, silniejszy był lęk przed tym, że ludzie będą mnie gorzej postrzegać.

***

Alkohol, trawa, kodeina, amfetamina, metaamfetamina i inne używki były dla mnie czymś codziennym. Naprawdę zakup tych towarów nie jest żadnym problemem nawet dla dzieciaków z podstawówki.

W największym szpitalu psychiatrycznym w Polsce, Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze, przebywa na co dzień ok. 70 - 80 młodych pacjentów.

Są to dzieci, które nie chcą lub nie umieją żyć.

Zajmuje się nimi zespół lekarzy, psychologów, pielęgniarek, pedagogów i opiekunów.

Marcin Łokciewicz pracuje w Zaborze od 25 lat. Pokazuje jakempatią i uwagą można skutecznie pomagać dzieciom.

To nie jest książka przeciwko rodzicom, szkole, szpitalom, psychologom czy lekarzom. To książka, która pokazuje, że mimo niedoskonałego systemu, można robić wiele rzeczy dobrych, że mimo ograniczeń, miłość, obecność, uwaga i szacunek są kluczowe w procesie zdrowienia dziecka i przywrócenia mu wiary, by chciało żyć.
 

Kraj produkcji: Polska

Szczegóły

Tytuł
Żyję, czy to mało?
Wydawnictwo
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka
Ilość stron
400
Format
13.5 x 20.5 cm
Języki
polski
ISBN
9788383573700
Rodzaj
Książka
EAN
9788383573700
Data premiery
2024-04-24
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Filia sp. z o.o.
Kleeberga 2
61-615 Poznań
PL
665897872
[email protected]

Recenzje

5.00/5
Ilość opinii: 2
5
2
4
0
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
przyrodaz
20 lipca 2024 r.
5/5

Jest to książka tak satysfakcjonująca, aż przeczytałam ją prawie na raz. Poruszyła bardzo ważne tematy społeczeństwa o których nikt nie chce mówić, bo ludziom jest wstyd. Po pierwszej historii młodej dziewczyny, która posługiwała się ciałem, by ją ktoś polubił, pomyślałam, że podobną opowieść znam bardzo dobrze. Znam osoby, które na pierwszym spotkaniu oddały siebie, bo tak widziały na filmikach. Mężczyzna wyznał jej miłość po godzinie spotkania i już mu uwierzyła. Straciła z nim dziewictwo, a potem z następnymi, którzy również zapewniali ją o swoim uczuciu. Dla niej był to sposób na to, by mężczyźni ją lubili. Za każdym razem wierzyła, że to ten jedyny. Podobny schemat został tutaj opisany, dlatego nie byłam nim wstrząśnięta. Dodatkowo postać z książki była wykorzystywana, dotykana i poniżana w bliskim gronie. Poprzez sytuacje, które były dla niej traumatyczne w skutkach, doszło nawet do gwałtu, gdyż podobno dawała wszystkim. Właśnie przez takie myślenie pragnęła popełnić samobójstwo. Takich historii w tej książce jest więcej i do każdej mamy zadawane pytania i odpowiedzi skąd mogło powstać błędne rozumienie swojego ciała. Autorzy zwracają tutaj uwagę na to, że jeśli zbyt szybko damy dziecku telefon, to on go zepsuje. Wpierw będą tylko bajki, później zabawne filmiki, a na końcu może wyskoczyć pornografia i dziecko to obejrzy. W pewnym wieku dorastający człowiek jest ciekawy swojego ciała, tego skąd się biorą dzieci i dlaczego mama z tatą zamykają się czasami na klucz w pokoju. Wtedy oglądając zakazane dla nich filmy dostaną błędny obraz współżycia. Nie nauczą się miłości, bo w filmikach takie rzeczy robią od razu i oboje są z tego zadowoleni. Tylko nikt nie wyjaśni dziecku, bo przecież samo nie powie, że ogląda takie rzeczy, że to tylko na pokaz. Ludzie biorą za to ogromne pieniądze, ale widzem jest wciąż dziecko. Pomyśli, że skoro wszyscy tak robią, to on czy ona też tak może. Osoby z problemami, czyli narkomani, zgwałcone, chcące się zabić trafiają do miejsca zwanego Zaborem, gdzie lecz się ich, by naprawić w psychice to, co zostało zbyt szybko źle ustawione. Bo młody człowiek rozwija się w swoim czasie, nie ma percepcji samodzielnego i logicznego myślenia. Za prawdę bierze to, co widzi. A później, kiedy jest już za późno i zauważa swoje złe postępowanie, bo w końcu dojrzał, nie wie co ze sobą zrobić. Zaczynają się ciąć i rzucać na własne życie. Często się takich ludzi osądza i trzyma od nich z daleka. Tylko nieraz nie wiemy, że prosząc o uwagę, wzywają pomocy. Na sposób, który znają, który wydaje im się właściwy. Z tej książki dowiecie się co zrobić, jeśli i wasze dziecko zaczyna mieć jakieś problemy, bądź zastanawiacie się co jest z nim nie tak. Macie tu ogrom pytań i odpowiedzi, łącznie z tymi, dlaczego niektóre osoby źle się czują w swojej skórze. Nie zawsze jest bowiem powiedziane, że młody człowiek twierdząc, że jest LGBT faktycznie nim jest. Wszelkie informacje będą tutaj wyjaśnione. Wiecie, jest jedna jedyna rzecz, której ówczesne społeczeństwo nie robi. Nie rozmawiają ze swoimi dziećmi, nie tłumaczą im co robią źle, tylko wciąż podtykają pod nos telefon, bo to, go czy ją, zajmie. Oczywiście, że zajmie, ale później nie należy mieć pretensji do szkoły, do nauczycieli, czy nawet do rówieśników, że pokazali im coś złego, co oni papugują. Bo nigdy nie wiadomo co ogląda nasze dziecko. Kończąc pragnę polecić ten poradnik każdej osobie, która ukończyła nawet piętnasty rok życia. Niech spojrzy i przeczyta, a później samo wysnuje wnioski. Dla dobra przyszłego związku, zostania mamą, bycia babcią, a nawet prababcią, bo ani telewizja ani internet wam takiej wiedzy nie przekaże. Ogromnie polecam!

Czytaj więcej
@potis.nam
12 lipca 2024 r.
5/5

Dzisiaj książka, która porusza bardzo ważne tematy, ale też bardzo delikatne, jednak jakże potrzebne, aby zapewnić zdrowie psychiczne młodym ludziom. Aby mogli widzieć rozwiązanie swoich problemów, aby mieli do kogo zwrócić się z pomocą. Autorzy książki „Żyje, czy to mało” zwracają uwagę na to, że psychika młodych ludzi podatna jest na wiele sygnałów z otoczenia, które tworzą sytuacje dla tych dzieci bez wyjścia. Wydawałoby się, że niektóre sytuacje są z pozoru błahe, ale młodzi ludzie nie potrafią sobie z nimi poradzić, co skutkuje tym, że nie chcą lub nie umieją żyć. Brak zrozumienia ze strony rodziców, brak ich uwagi, skutkuje chęcią zniknięcia z tego świata. Temat próby samobójstw dzieci staje się coraz bardziej nagłaśniany. Uważam, że to jest bardzo potrzebne zwłaszcza w czasach, jakich żyjemy, gdzie króluje hejt, gonitwa za pieniądzem co skutkuje odkładaniem potrzeb dziecka na boczny tor. Czasami też tak bywa, że nie widzimy sygnałów, które dziecko nam daje, a ono po prostu wstydzi się nam o czymś powiedzieć. Trudna sytuacja, która ciągnie się przez dłuższy czas, wywołuje żal, smutek i przywołuje negatywne myśli. Marcin Łokciewicz, który jest wychowawcą i arteterapeutą pracującym w Zaborze, gdzie znajduje się centrum leczenia dzieci i młodzieży, czyli największy szpital psychiatryczny w Polsce, prowadzi rozmowy z Katarzyną Kachel, dziennikarką. Poruszają temat bliskiego kontaktu z dzieckiem, w którym miłość, obecność, uwaga i szacunek mają kluczowy wpływ w procesie zdrowienia dziecka i przywrócenia mu wiary, by chciało żyć. Jest to trudna pozycja, gdyż problemy, o których wspominają autorzy w swojej rozmowie, są bardzo dotkliwe. Ta książka na pewno daje do myślenia. Nawołuje, aby rodzic zwracał większą uwagę na dziecko, ale nie jest ona Ani potępiająca, nie ma oskarżycielskiego tonu, oferuje wyłącznie pomoc i Dzięki tej rozmowie rozjaśnia wiele kwestii. Ciężko czytało mi się tę pozycję, głównie dlatego, że tak wiele dzieci i młodych ludzi próbuje popełnić samobójstwo. Jest to straszne.

Czytaj więcej
32,32 zł
Cena rekomendowana: 52,90 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Dodałeś produkt do koszyka
Żyję, czy to mało? - Katarzyna Kachel, Marcin Łokciewicz
Żyję, czy to mało?
Katarzyna Kachel, Marcin Łokciewicz
32,32 zł
Przejdź do koszyka
32,32 zł
Darmowa dostawa od 149 zł Darmowa dostawa od 149 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO