38.1
Kryminał
W.A.B.
Kolory zła. Tom 4. Żółć
38,10 zł
Cena rekomendowana: 49,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka dzisiaj
Opis
Sopot. W wynajmowanym mieszkaniu odnalezione zostają zwłoki mężczyzny z podciętymi żyłami. Ślady kryminalistyczne wskazują, że nie było to samobójstwo, a nad wyraz okrutna zbrodnia, której ofiara – prowadzący szkołę uwodzenia Błażej Konarski – do końca zachowała świadomość. Prokurator Leopold Bilski wraz z policjantami Pająkiem i Kitą próbują dotrzeć do prawdy. W toku śledztwa wychodzą na jaw liczne sekrety o denacie oraz dręczonych przez niego kobietach – rzeźbiarce z darem synestezji oraz pewnej popularnej instatrenerce. Tropy śledcze się mnożą, prowadząc do gangu samochodowego, nielegalnych substancji, klubów nocnych i przemocowych związków. A także tajemniczych włosków odnalezionych na ciele denata…
"Moja ulubiona kryminalistka wraca w znakomitej formie do cyklu Kolory zła. Jest po sobczakowemu: nieodkładalnie, solidnie zdokumentowane, napisane z pasją, która udziela się czytelnikowi. No i ta miłość do Trójmiasta, a przede wszystkim do Sopotu… Świetna rozrywka!" - Marcin Meller
"Moja ulubiona kryminalistka wraca w znakomitej formie do cyklu Kolory zła. Jest po sobczakowemu: nieodkładalnie, solidnie zdokumentowane, napisane z pasją, która udziela się czytelnikowi. No i ta miłość do Trójmiasta, a przede wszystkim do Sopotu… Świetna rozrywka!" - Marcin Meller
Kraj produkcji: PL
Szczegóły
Tytuł
Kolory zła. Tom 4. Żółć
Wydawnictwo
Seria
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
432
Format
13.5 x 20.2 cm
Języki
polski
ISBN
9788383196886
Kraj produkcji
PL
Rodzaj
Książka
EAN
9788383196886
Data premiery
2024-05-15
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Podmiot odpowiedzialny
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Kolory zła. Tom 4. Żółć
38,10 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Na ekrany naszych telewizorów wszedł właśnie film na podstawie pierwszego tomu, tymczasem ja pozostaję pod wrażeniem czwartego - "Kolory zła. Żółć" Małgorzaty Oliwii Sobczak. Błażej Konarski właściciel szkoły uwodzenia zostaje znaleziony martwy w sopockim apartamencie. Ktoś skrupulatnie zaplanował jego zabójstwo i chciał, by zdawał on sobie sprawę, z tego, że umiera. Jego żoną jest słynna trójmiejska instatrenerka, ale mężczyzna zostawił za sobą więcej poranionych kobiet. Autorka kolejny raz stworzyła mroczny, pełen tajemnic świat wypełniając go wyrazistymi postaciami. Prowadzący śledztwo prokurator Leopold Bilski oraz współpracujący z nim policjanci Pająk i Kita to bardzo zgrana ekipa. Dowiemy się też, co oznacza synestezja, na którą cierpi jedna z bohaterek. Akcja ma miejsce w moim ukochanym Trójmieście, do którego właśnie zawitała jesień. Idealnie oddana atmosfera niepokoju i wyczekiwania tylko podsycała nieznośnie narastające napięcie. Momentami wstrzymywałam oddech, ze zgrozą oczekując na nadchodzące wydarzenia, a motyw przemocy domowej, tak częsty przecież w literaturze, za każdym razem chwyta mnie za gardło. Nie mogę napisać nic innego, jak tylko: czytajcie!
"Uderzenie w twarz jest oczywiste i ostatecznie nie pozostaje po nim ślad. Jej mạż nie lubił oczywistych rozwiązań. I lubił, gdy efekt jego działań był długofalowy. Słuchał, patrzył, wyciągał zwierzenia na temat tego, czego w sobie nie lubiła, a potem sprawnie i pozornie mimochodem wykorzystywał to przeciwko niej. Prawił komplementy, uzależniał ją od nich, a potem kawałek po kawałku odbierał jej pewność siebie i rozciągał nad nią kontrolę. Swoimi uwagami padającymi w najmniej spodziewanym momencie podkopywał jej samoocenę, deprecjonował, lekceważył. Delektował się niewidzialnymi śladami, które w niej zostawiał, wiedząc, że codzienne zrywanie strupów sprawi, że zostaną tam na całe życie." ************ ✒️Słowa mają największą moc, by złamać nawet najsilnieszego człowieka, zwłaszcza jeżeli pochodzą od osób nam najbliższych. Małgorzata Oliwia Sobczak znowu to zrobiła. Z prawdziwym przytupem wróciła z serią "Kolory zła". Powraca prokurator Leopold Bilski oraz pozostali, dobrze już znani, bohaterowie. Jest mroczny, hipnotyzujący Sopot i kolejna makabryczna zbrodnia, popełniona z wyjątkowym okrucieństwem. Prawie pięćset stron wyśmienitej rozrywki, ale nie tylko. "Żółć", podobnie jak pozostałe historie autorki, to przede wszystkim wiwisekcja ludzkich zachowań. To zagłębienie się w ich najciemniejsze zakamarki i obserwowanie jak traumatyczne wydarzenia z przeszłości odciskają piętno na ich przyszłości. Na pewno nie będzie łatwo i przyjemnie, ale zapewniam, że będziecie rozkoszować się każdą minutą, którą spędzicie z tą książką. Dopracowana w najdrobniejszym szczególe i pochłaniająca. Czekam na więcej.