23.56
Science fiction
Novae Res
Przybysze
Wydawnictwo:
Novae Res
Oprawa: okładka miękka
23,56 zł
Cena rekomendowana: 36,99 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Produkt chwilowo niedostępny
Powiadom o dostępności
Opis
Wszechświat kryje w sobie tajemnice, których ludzkość nigdy nie powinna poznać Profesor Stefan Senkowski podczas górskiej wędrówki przypadkowo odkrywa tajemniczy artefakt, który nazywa Przybyszem. Znaleziskiem interesuje się jego kolega z czasów studenckich, pułkownik Jan Małecki. Odwiedza Stefana w górskiej daczy, zdradzając, że podobnych, monumentalnych urządzeń nieznanego pochodzenia jest na Ziemi sporo, a on sam „dogląda” ich z ramienia NATO. Wkrótce obaj mężczyźni niespodziewanie przenoszą się do surrealistycznej rzeczywistości, gdzie czekają na nich kolejne zagadki do rozwiązania… Czy kosmici mają złe zamiary wobec Ziemian? Co sprawia, że coraz więcej ludzi znika bez śladu? Kto odpowiada za niezwykłe zdarzenia, które mają miejsce na wszystkich kontynentach Błękitnej Planety?
Szczegóły
Rok wydania
2021
Oprawa
okładka miękka
Ilość stron
338
Format
12.5x19.5
Języki
polski
ISBN
9788382194715
Rodzaj
Książka
Stan
Nowy
EAN
9788382194715
Data premiery
2021-09-15
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Zaczytani Sp. z o. o.
Dodałeś produkt do koszyka
Przybysze
23,56 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Akcja rusza z kopyta, a nawet z prędkością helikoptera. Nie znajdziecie tu mozolnego budowania napięcia, aby tygrys mógł wyskoczyć w siódmym rozdziale. Narrację skonstruowano zgoła zgodnie z zaleceniem Hitchcocka, rozpocznie się od mocnego momentu (w oryginale – trzęsienia ziemi, tutaj – unikam spoilerów), a później napięcie będzie narastać. Twarde SF - mamy „Przybyszów”(celowo w cudzysłowie), inwazję z Kosmosu, NATO, zniknięcia i niezłe zakończenie z otwarciem na możliwość napisania kolejnych części. Muszę nieco skrytykować: brakuje mi bardziej rozbudowanych opisów miejsc akcji i przedmiotów. Nie jestem również fanem nadmiernych ilości koincydencji. Oczywiście, jest to moja subiektywna opinia i być może inni uznają moje narzekania za bezzasadne. Czyta się dobrze, jest immersyjna i dostatecznie gruba, aby się nią nacieszyć, a nie połknąć w jedno popołudnie. Kolejny tom (o ile powstanie), przeczytam. 4/5