loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
Filtrowanie

Seria Opowieści z Narnii

Liczba produktów: 21

Opowieści z Narnii. Wydanie dwutomowe

83.21 Literatura młodzieżowa zagraniczna Media Rodzina
83,21 zł

Opowieści z Narni T.6 Siostrzeniec czarodzieja CD

18.12 Książki Media Rodzina
18,12 zł

Opowieści z Narnii. Tom 1-7 - Pakiet

63.86 Literatura młodzieżowa zagraniczna Media Rodzina
63,86 zł

Opowieści z Narnii. - Tom 1-7 (wyd. dwutomowe)

76.11 Literatura młodzieżowa zagraniczna Media Rodzina
76,11 zł

Opowieści z Narnii Tom 1-7. - Pakiet

60.73 Literatura młodzieżowa zagraniczna Media Rodzina
60,73 zł

Opowieści z Narnii. Książę Kaspian. Tom 2

13.76 Literatura młodzieżowa zagraniczna Media Rodzina
13,76 zł

Opowieści z Narnii - seria


Saga “Opowieści z Narnii” to najbardziej znane dzieło C.S. Lewisa – brytyjskiego pisarza, filologa i filozofa, bliskiego przyjaciela J.R.R. Tolkiena. Autor stworzył siedem książek, które opowiadają o magicznej krainie Narnii, do której wstęp mają tylko dzieci – jako istoty pełne wiary, dobra i czystości. Z wiekiem zapomina się o Narnii, przestaje się w nią wierzyć i wreszcie – nie można już do niej powrócić. Cykl ten sprzedał się w ponad stu dwudziestu milionach egzemplarzy, przetłumaczony na ponad czterdzieści języków. Seria “Opowieści z Narnii” weszła już do kanonu klasyki literatury dziecięcej, a na podstawie trzech pierwszych części powstały filmy!


Opowieści z Narnii - książki


Cykl Lewisa stał się sławny zapewne za sprawą uniwersalności swojego przesłania. Specyfika gatunku fantasy pozwoliła na wykorzystanie elementów nierealistycznych, których świeżość i trwałość nigdy nie przeminą. “Opowieści z Narnii” zarówno dla starszych i młodszych czytelników pozostają więc niewyczerpalną skarbnicą myśli, emocji i przygód bohaterów.


Opowieści z Narnii - części i ich kolejność


Jak czytać “Opowieści z Narnii”? - tego typu pytanie zadaje się każdej serii książek, choć nie każda ma na nie tak rozbudowaną i niejednoznaczną odpowiedź. Fani książek Lewisa i jego rodzina, a także naukowcy badający jego literaturę nie mogą dojść do porozumienia, w jaki sposób należy czytać cykl. Przyjmuje się trzy możliwe sposoby:

W kolejności, w jakiej książki zostały wydane: "Lew, czarownica i stara szafa", "Książę Kaspian", "Podróż Wędrowca do Świtu"", "Srebrne krzesło", "Koń i jego chłopiec", "Siostrzeniec czarodzieja", "Ostatnia bitwa".

Kolejność, w jakiej (prawdopodobnie) książki były tworzone: "Lew, czarownica i stara szafa", "Książę Kaspian", "Podróż Wędrowca do Świtu"", "Koń i jego chłopiec", "Srebrne krzesło", "Siostrzeniec czarodzieja", "Ostatnia bitwa".

Kolejność, którą ustalono zgodnie z chronologią zdarzeń, które są opisane w książkach: "Siostrzeniec czarodzieja", "Lew, czarownica i stara szafa", "Koń i jego chłopiec", "Książę Kaspian", "Podróż "Wędrowca do Świtu"", "Srebrne krzesło", "Ostatnia bitwa”.

Zachęcamy do wybrania własnego trybu czytelniczego, a może nawet do wypróbowania wszystkich trzech...


O czym są części “Opowieści z Narnii”? - krótkie streszczenia fabuły każdej z nich  1. LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA opowiada historię czwórki zwyczajnych dzieci: Piotra, Edmunda, Zuzanny i Łucji Pevensie. W domu profesora Kirke odkrywają szafę, która prowadzi do magicznego świata Narnii. Rodzeństwo Pevensie musi pomóc Aslanowi, prawowitemu władcy Narnii, uratować Edmunda z rąk złej Białej Czarownicy, która rządzi Ker-Paravelem i Samotnymi Wyspami od stu lat bezustannej zimy.

  2. KSIĄŻĘ KASPIAN opowiada historię drugiej wyprawy dzieci Pevensich do Narnii. Zostają przywołane siłą rogu Zuzanny, użytego przez Kaspiana, kiedy był w potrzebie. Książę ucieka do lasu przed swoim wujem Mirazem, który uzurpował sobie tron. Raz jeszcze rodzeństwo wyrusza, aby ocalić Narnię. Tym razem zmierzą się z wojskami ludzi - mogłoby się wydawać, że będzie to łatwiejsze niż pokonanie Białej Czarownicy, ale czy na pewno?

  3. PODRÓŻ WĘDROWCA DO ŚWITU to część, w której Zuzanna i Piotr już nie występują - dorośli i nie mogą wejść do Narnii. Obraz przedstawiający statek na pełnym morzu wciąga Łucję i Edmunda Pevensie, wraz z ich pedantycznym kuzynem Eustachym Scrubbem, do Narnii. Kiedy już tam są, dołączają do wyprawy Kaspiana, mającej na celu odszukanie siedmiu lordów wygnanych w czasach, kiedy Miraz objął tron. Ta niebezpieczna podróż w kierunku znajdującego się na początku świata kraju Aslana staje się dla nich szansą stanięcia twarzą w twarz z wieloma cudami i niebezpieczeństwami, jakie oferuje Narnia.

  4. SREBRNE KRZESŁO jest pierwszą narnijską książką bez rodzeństwa Pevensie. Zamiast nich Aslan przywołuje do Narnii Eustachego razem z jego koleżanką z klasy Julią Pole. Na miejscu dostają cztery znaki, mające pomóc im w odnalezieniu księcia Riliana, syna Kaspiana, porwanego dziesięć lat wcześniej. Eustachy i Julia, z pomocą Błotosmętka, stawiają czoła olbrzymiemu niebezpieczeństwu.

  5. KOŃ I JEGO CHŁOPIEC przenosi akcję w czasy rządów rodzeństwa Pevensie, ery, która zaczyna się i kończy w ostatnim rozdziale Lwa, czarownicy i starej szafy. Książka opowiada historię mówiącego konia Bree oraz młodego chłopca o imieniu Szasta, którzy są niewolnikami w Kalormenie. Spotykają się przypadkiem i razem planują odzyskać wolność, uciekając do Narnii. W trakcie podróży odkrywają planowany przez Kalormeńczyków napad na Archelandię i decydują się dotrzeć tam pierwsi, aby ostrzec króla.

  6. SIOSTRZENIEC CZARODZIEJA to prequel. Książka przenosi czytelnika w czasy początków Narnii, gdzie dowiaduje się on, jak Aslan stworzył tę krainę oraz w jaki sposób dostało się do niej zło. Digory Kirke i jego przyjaciółka Polly Plummer przypadkiem przenoszą się do innych światów, eksperymentując z magicznymi pierścieniami stworzonymi przez wujka Digorego. Tam spotykają Jadis, przyszłą Białą Czarownicę i są świadkami stworzenia świata Aslana. Przeżyta przez Digorego i Polly przygoda pozwala odpowiedzieć na wiele istotnych pytań, dotyczących tej magicznej krainy.

  7. OSTATNIA BITWA to finalny tom serii. Ostatni król Tirian wraz z przyjaciółmi musi stanąć w obronie Narnii.

Darmowa dostawa od 199 zł Darmowa dostawa od 199 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA