loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
Filtrowanie

Seria Self-Regulation

Liczba produktów: 5

Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci

35.34 Książki o emocjach Znak Emotikon
35,34 zł

Self-Regulation. Szkolne wyzwania

35.34 Książki o emocjach i uczuciach Znak Emotikon
35,34 zł

Self-Regulation. Jak się lubić w świecie pełnym różnic

35.63 Książki o odmienności i tolerancji Znak Emotikon
35,63 zł

Self-regulation


Tak, jako rodzice często dochodzimy do ściany. Co jednak, jeśli zamiast niegrzecznego dziecka zobaczymy obok siebie czułą istotę, która potrzebuje mądrego przewodnictwa, a w sobie – rodzica, który potrafi sam o siebie zadbać?

W prostych historiach o Lence i Kubie Agnieszka Stążka-Gawrysiak tłumaczy małym i dużym podstawy Self- Regulation – przekonującej i skutecznej metody pracy nad ludzkimi emocjami.

Self-Regulation – co to jest?


Powiedzmy to sobie od razu – to nie są książki o bezstresowym wychowaniu dzieci. Stres i napięcie są naturalną i nieodłączną częścią życia. Ale to od nas zależy już, jak sobie z nimi radzimy!

Metodę samoregulacji (Self-Regulation, w skrócie Self-Reg) opracował w drugiej dekadzie XXI wieku kanadyjski psycholog, prof. Stuart Shanker. Jej siłą jest prostota i obrazowość. No bo kto z nas nie czuje się czasem jak balon bez powietrza albo samochód bez paliwa?

Zarówno jako dzieci, jak i rodzice często doświadczamy chwil, kiedy emocje biorą nad nami górę. Bez względu na wiek bywa że płaczemy, podnosimy głos, domagamy się uwagi. Kiedy jednak obciążenie stresem ustępuje, potrafimy powiedzieć „przepraszam” i empatyzować z innymi. Jak to jest możliwe?

Czy dzieci są niegrzeczne?


Ludzie rodzą się w zasadzie bezbronni. Powolny rozwój kory mózgowej powoduje, że długo to emocje rządzą naszymi zachowaniami. Nie ma jednak emocji bez powodu, tak jak pójściem na skróty jest nazywanie dzieci niegrzecznymi.

Każda emocja ma swoje ukryte źródło – stresor – do którego możemy dojść, jeśli będziemy o swoich emocjach rozmawiać.

Metoda Self- Regulation daje narzędzia wglądu w emocje i przywracania utraconej równowagi. Zamiast tłumić symptomy i uczyć bezmyślnej samokontroli, zachęca do inwestowania energii w lepsze rozumienie tego, co nami powoduje. Przy zdrowym założeniu, że samoregulacja to trwający całe życie proces – a nie bieg na szybkość, na końcu którego czekają na nas puchar i fanfary!


Seria Self-Regulation


Agnieszka Stążka-Gawrysiak wzięła na warsztat naukowe wywody prof. Shankera i na prostych, z życia wziętych przykładach opowiada, jak praktykować samoregulację na co dzień.

Bohaterką książek z serii Self-Regulation jest całkiem zwyczajna rodzina, w której dorasta młodsza siostra Lenka i starszy o kilka lat Kuba.

W trzech wydanych jak dotąd częściach cyklu znajdziecie:
- Krótkie historie do wspólnego, rodzinnego czytania – jest tu cała proza życia dorosłych. Złożony przez Kubę helikopter z klocków Lego przypadkiem trafia w ręce Lenki i upada na podłogę. Na placu zabaw także przypadkiem ktoś podkłada Lence nogę. Wieczorna kolacja nieoczekiwanie przeradza się w kłótnię o kolor kubka. Identyfikacja z bohaterami gwarantowana!
- Modelowe reakcje dorosłych – tak, chcielibyśmy, żeby tak zawsze wyglądał świat. Mama i tata spokojnym głosem pytają dzieci, czy są zmęczone i jakie emocje doprowadziły je do tego dramatu. Pani w przedszkolu odnajduje przyczynę wiercenia się Antka przy czytaniu i znajduje na to genialną receptę – bujany fotel. Nie chodzi o to, żeby pokazywać niedościgniony ideał – ale wskazywać, czym możemy się inspirować!
- Podążające za tekstem ilustracje – rysunek pustego baku paliwa czy mina Kuby na widok rozwalonego helikoptera wywołają bezcenne uśmiechy na młodych buziach. Anna Teodorczyk wie, jak to robić!
- Fachowe komentarze dla rodziców – a kiedy wieczorne czytanie dobiegnie końca, a w pokoju dzieci zgaśnie światło, warto dowiedzieć się, co neurologia i psychologia mają do powiedzenia na temat opisanych w historiach wydarzeń. Każdy rozdział wzbogacony jest o takie wspierające rodziców i opiekunów analizy.
 

Darmowa dostawa od 199 zł Darmowa dostawa od 199 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Starołęcka 7
61-361 Poznań [email protected]
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO