loading
Status zamówienia
61 651 44 95
Zaloguj się
Funkcja dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub załóż konto aby otrzymać powiadomienie o dostępności.
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się przy pomocy
Nie masz konta?
Zarejestruj się
41.28 Dla rodziców W.A.B.
Bestseller

SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu
Przewodnik dla rodziców

Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Cena katalogowa 49,99 zł
41,28 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 37,38 zł
Wysyłka: jutro (środa 22.03.2023)
Opis

„Nikt nikogo nie uczy, jak być rodzicem. W rolę mamy, czy taty trzeba wejść niejako z marszu, a potem na własną rękę szukać dróg w świecie pełnym stereotypów, uprzedzeń i sprzecznych informacji. A jednocześnie radzić sobie z codziennością w domu, w którym dzieci zmagają się ze swoją rozwijającą się seksualnością, uczą się swoich granic i budują poczucie własnej wartości.” - Anja Rubik

81% rodziców chciałoby dowiedzieć się więcej o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności, 45% przyznaje, że nie wie, ile dziecko w danym wieku powinno wiedzieć, 44% dostrzega skrępowanie dziecka i nie umie sobie z nim poradzić.

Książka „SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” powstała po to, aby pomóc tym, którzy chcą świadomie wspierać swoje dzieci na kolejnych etapach ich rozwoju i dojrzewania. Publikacja ma pomóc rodzicom przygotować się na wszelkie rozmowy związane z rozwijającą się seksualnością ich dzieci w różnym wieku, przekazać wiedzę o zmianach, które zachodzą zarówno w ciele jak i umyśle dzieci, przełamać tabu i zwalczać szkodliwe stereotypy wokół dorastania, praw człowieka i seksualności. Na zebrane przez Fundację SEXEDPL w całej Polsce pytania odpowiedzą najlepsi w kraju specjalistki_ści w tematyce rozwoju seksualności dzieci na poszczególnych etapach wiekowych. Dodatkowo w podręczniku znajdą się rozdziały dla i o rodzicach dzieci LGBT+ oraz dzieci z niepełnosprawnością ruchową.

Książka jest zapisem rozmów znanych i lubianych rodziców z wybranym specjalistą_ką, w podziale na 5 grup wiekowych obejmujących dzieci od 1 miesiąca do 18 roku życia, wyznaczonych zgodnie z obowiązującymi standardami edukacji seksualnej. Swoimi wątpliwościami podzielili się Joanna Okuniewska, Kasia Błażejewska-Stuhr i Maciej Stuhr, Ola i Michał Żebrowscy, Martyna Wojciechowska, Marcin Prokop oraz Magda i Piotr Jacoń. Wśród ekspertów znaleźli się Basia Baran – psycholożka i seksuolożka, Alicja Długołęcka – pedagożka, doktor nauk humanistycznych i edukatorka seksualna, Agnieszka Stein – psycholożka z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem we wspieraniu dzieci oraz rodziców, Małgorzata Iwanek – psycholożka, seksuolożka oraz edukatorka seksualna, Iza Jąderek – psycholożka, psychoterapeutka oraz seksuolożka kliniczna, a także Michał Pozdał – seksuolog i psychoterapeuta.

W projekt zaangażował się również fotograf Stanisław Boniecki, który wykonał znajdujące się w książce zdjęcia rodzin z całej Polski.

Spektakularny sukces pierwszej książki wydanej przy współpracy Wydawnictwa W.A.B oraz założonej przez Anję Rubik Fundacji SEXEDPL („#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie” sprzedano ponad 200 tys. egzemplarzy) potwierdził, jak bardzo potrzebna jest w Polsce prawdziwa edukacja seksualna, bez stereotypów i oceniania. Od tamtej pory do Fundacji zgłosiło się wiele osób sygnalizujących potrzebę rozbudowania swojej wiedzy. Wśród nich znalazła się ogromna ilość rodziców zwracających się o pomoc, zadając konkretne pytania, prosząc o porady i pomysły, jak podejść do danego tematu związanego z seksualnością, samoakceptacją i emocjami ich dzieci w różnym wieku.

Pytania te zainspirowały powstanie kolejnej książki poświęconej tematowi seksualności, tym razem dedykowanej właśnie rodzicom.

„SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” jest projektem non-profit. Wydawnictwo W.A.B. oraz wiele z osób zaangażowanych w projekt zrezygnowało z zysków z książki. Zysk ze sprzedaży zostanie całkowicie przekazany na rzecz działalności Fundacji SEXEDPL.

Dlaczego warto sięgnąć po ten przewodnik? Z książki czytelnicy dowiedzą się:

 • Jak wychować dzieci, aby akceptowały siebie i znały swoją wartość?
 • Jak wspierać dziecko w okresie dojrzewania?
 • Jak bez skrępowania rozmawiać z dziećmi o seksualności?
 • Jak ochronić dziecko przed zagrożeniami z Internetu?
 • Jakich zmian - fizycznych i psychicznych, spodziewać się u dziecka na różnych etapach rozwoju?
 • Jak rozmawiać o emocjach towarzyszących dojrzewaniu?
 • Dlaczego tak ważna jest umiejętność mówienia „NIE”?
 • Jak rozmawiać z dziećmi o tożsamości płciowej?
 • Jak nie powielać krzywdzących stereotypów?
 • Dlaczego warto rozmawiać z dzieckiem o antykoncepcji?
 • Czym różni się dorastanie dziś od tego kilkanaście lat temu?

Szczegóły
Tytuł
SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu
Podtytuł
Przewodnik dla rodziców
Autor
Wydawnictwo
Rok wydania
2022
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
336
Format
16.5 x 21.0 cm
Języki
polski
ISBN
9788328097902
Rodzaj
Książka
EAN
9788328097902
Data premiery
2022-06-15
Recenzje
4.67/5
Ilość opinii: 3
5
2
4
1
3
0
2
0
1
0
Twoja recenzja
Twoja ocena:
Dziękujemy za dodanie opinii!
Pojawi się po weryfikacji administaratora.
Mali Pasjonaci
15 sierpnia 2022 r.
5/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Myślę, że jeśli napiszę, że moja edukacja seksulana była na fatalnym poziomie, to będą jedną z wielu osób, które podobnie oceniają swoje doświadczenia. U mnie polegała ona głównie na czytaniu artykułów i odpowiedzi na pytania nastolatków w młodzieżowych czasopismach oraz na rozmowach z koleżankami. Raz dostałam od szkolnej pielęgniarki broszurkę dotyczącą miesiączkowania, którą przeczytałam od deski do deski, myślę, że to wszystko. Będąc matką nie chcę zostawiać moich dzieci na pastwę wiedzy z Internetu oraz dorastania w nieświadomości. Posiadamy w naszej blibioteczce wiele książek w temacie dojrzewania, po które będą mogli sięgać. Zależy mi także na tym, aby byli świadomi tego procesu, aby nie krępowały ich rozmowy, aby potrafili przyjść do nas, wiedząc, że mogą na nas polegać. Chcę, aby czuły się bezpieczne, świadome i spokojne o to co się z nimi dzieje. Teraz, gdy są w takim wieku, że nie odczuwają skrępowania i cechuje ich ogromna ciekawość, to najlepszy czas na wypracowanie odpowiednich relacji, dzięki których dojrzewanie i intymność nie będzie tematem tabu. Książka „SEXED PL dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców” to najlepsze co można polecić rodzicom, którzy chcą uczestniczyć w życiu swoich dzieci w świadomy i pełen wsparcia sposób. Opiera się ona na rozmowach ekspertów ze znanymi rodzicami na temat seksulaności dzieci na różnych etapach rozwoju. Odnaleźć tu można odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Książka pomaga rodzicom obrać odpowiednią drogę, ukierunkować myślenie, zrozumieć swoje dzieci. Ta książka jest bardzo potrzebna, szczególnie teraz, gdy polskie społeczeństwo zamiast się rozwijać, buduje „ciemnogród”.

Czytaj więcej
motyle_w_glowie
26 czerwca 2022 r.
4/5
Opinia użytkownika serwisu
“Opinia użytkownika serwisu“ oznacza, że recenzja pochodzi od osoby, która jest zarejestrowanym użytkownikiem sklepu, ale nie możemy potwierdzić zakupu w naszym sklepie.

Ciekawa książka i ciekawa forma przekazu bardzo ważnego tematu. Treść książki jest w formie rozmów specjalistów ze znanymi rodzicami. Jest swobodnie, a przy tym przekazywane są istotne kwestie dotyczące dojrzewania dziecka. Książka podzielona jest na rozdziały, które skupiają się wokół konkretnego wieku dziecka: 0 – 5, 5 – 9, 9 – 12, 12 – 15, 15 – 18. Nadaje się więc dla rodziców dzieci od urodzenia do 18 roku życia. Sporo jest tu przydatnej wiedzy na temat dojrzewania dziecka, wskazówki, jak radzić sobie w pewnych sytuacjach i jak rozmawiać z dzieckiem. Nie znajdziemy tu gotowych scenariuszy rozmów, ale podpowiedzi, jak do pewnych kwestii podejść. Niektóre informacje, na jakie trafiłam w książce nie były dla mnie zaskakujące, ale dobrze było przypomnieć sobie, co jest ważne w budowaniu dobrej relacji z dzieckiem. Myślę, że takich książek nam potrzeba, aby wspomóc nasze dzieci w dorastaniu.

Czytaj więcej
Polecamyzabawki
17 czerwca 2022 r.
5/5

Świetna książka i bardzo potrzebna! Celem tej publikacji jest przygotowanie rodziców do rozmów z dziećmi w różnym wieku na temat zmian jakie zachodzą zarówno w ciele jak i umyśle dzieci, przełamywaniem tabu i zwalczaniem stereotypów wokół dorastania. Po jej przeczytaniu mogę potwierdzić, że książka ta z pewnością będzie pomocna dla wielu z Was. Warto pamiętać, że szczera i dobrze sformułowana odpowiedź jest ważnym elementem edukacji seksualnej dzieci (i lepiej żeby tę wiedzę zdobywali od rodziców, a nie kolegow czy koleżanek, bądź internetu). W tym wszystkim jednak najważniejsza jest otwarta postawa rodziców i umiejętność swobodnej rozmowy na tematy, w których niekoniecznie dobrze się czujemy. Co mi osobiście dała ta publikacja? Uświadomiła mnie, że taka rozmowa jest nieunikniona, potrzebna i wymaga odpowiedniego przygotowania. Polecam.

Czytaj więcej
Cena katalogowa 49,99 zł
41,28 zł
Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni: 37,38 zł
Wysyłka: jutro (środa 22.03.2023)
Inne propozycje autorów - Rubik Anja

#SEXEDPL Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

17 Dla młodzieży W.A.B.
17,00 zł
20,00 zł

SEXEDPL Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu miłości i seksie (Audiobook)

14.74 Poradniki Biblioteka Akustyczna
14,74 zł
19,90 zł

#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie

34.01 Literatura faktu W.A.B.
34,01 zł
39,99 zł
Podobne z kategorii - Dla rodziców

Łatwe posłuszeństwo - Ucząc dzieci dyscypliny z miłością

27.15 Dla rodziców Źródła Życia
27,15 zł
30,00 zł
Promocja

Zabawy paluszkowe

11.78 Dla rodziców Media Rodzina
11,78 zł
19,01 zł

Praktyczny przewodnik po konstelacjach rodzinnych

20 Dla rodziców New Dawn
20,00 zł
27,00 zł

Sprawdzian rozwoju psychoruchowego niemowląt

11.51 Dla rodziców Harmonia
11,51 zł
12,54 zł

Uśmiechnij się! Siadamy do stołu. - Wspólne rodzinne posiłki

26.8 Dla rodziców MiND
26,80 zł
29,90 zł
Promocja

Dziecko z niepełnosprawnością ruchową. - Jak wspomagać rozwój psychoruchowy

81.61 Dla rodziców PZWL Wydawnictwo Lekarskie
81,61 zł
89,00 zł

Wcześniaki - Rozwój psychoruchowy w pierwszych latach życia

14.53 Dla rodziców Harmonia
14,53 zł
19,01 zł
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Promocja

Las. Akademia mądrego dziecka. Niesamowity spacer

17.65 3 - 5 lat Harperkids
17,65 zł
26,99 zł

Strażak Sam. Wodne kolorowanie. Strażacy spieszą na ratunek

12.41 Kolorowanki i naklejanki Media Service Zawada
12,41 zł
20,00 zł

Eurobiznes Monopol (150) - Wiek: 14+

38.33 Strategiczne i wojenne Labo
38,33 zł
56,56 zł

Taboo (A4626) - Wiek: 13+

159.43 Słowne i liczbowe Hasbro
159,43 zł
Promocja

7 słów - Wiek: 10+

52.91 Słowne i liczbowe FoxGames
52,91 zł
69,99 zł

Rummikub XP - edycja dla 6 graczy

138.58 Rodzinne Tm Toys
138,58 zł
182,41 zł

Pędzące Żółwie - gra karciana

25.42 Rodzinne Egmont
25,42 zł
34,99 zł

Słoń

18.95 Książki Noir Sur Blanc
18,95 zł
25,01 zł

Antygona

7.58 Liceum i technikum (poz. podstawowy) Greg
7,58 zł
12,50 zł

Behawiorysta. Tom 1 - (okładka serialowa)

26.26 Kryminał Filia
26,26 zł
44,90 zł
Dodałeś produkt do koszyka
SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu
SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu
Rubik Anja
41,28 zł
49,99 zł
Przejdź do koszyka
41,28 zł
Darmowa dostawa od 199 zł Darmowa dostawa od 199 zł
Rabaty do 45% non stop Rabaty do 45% non stop
Ponad 200 tys. produktów Ponad 200 tys. produktów
Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy
O firmie
Dane firmowe
Księgarnia czytam.pl
ul. Unii Lubelskiej 1
61-249 Poznań czytam@czytam.pl
Poczta polska DPD Orlen Paczka InPost
Przelewy24 BLIK VISA MASTERCARD PAYPO
Informujemy, iż do celów statystycznych, analitycznych, personalizacji reklam i przedstawianych ofert oraz celów związanych z bezpieczeństwem naszego sklepu, aby zapewnić przyjemne wrażenia podczas przeglądania naszego serwis korzystamy z plików cookies. Korzystanie ze strony czytam.pl bez zmiany ustawień przeglądarki lub zastosowania funkcjonalności rezygnacji opisanych w Polityce Prywatności oznacza, że pliki cookies będą zapisywane na urządzeniu, z którego korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Polityka prywatności. Rozumiem