39
Literatura obyczajowa
W.A.B.
Teoria podrywu. Związki chemiczne
39,00 zł
Cena rekomendowana: 50,00 zł
Cena okładkowa/rekomendowana przez wydawcę/producenta.
Wysyłka: jutro (środa 24.06.2026)
Opis
Pierwsza i druga część serii Związki chemiczne obejmującej powieści romantyczne, których bohaterki pracują w STEM, czyli w różnych dziedzinach nauki (science), technologii (technology), inżynierii (engineering) i matematyki (mathematics). Każda cecha sąsiada zza ściany doprowadza Esther do szału: jego nonszalancka czapka, opinie na temat filmów i jedzenia, ale przede wszystkim to, że bez przerwy ją zagaduje. Esther jest przekonana, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Niespodziewanie okazuje się jednak, że tych dwoje może sobie nawzajem pomóc: Jonathan ma umówić się na randkę z przyjaciółką Esther, aby ułatwić jej zakończenie pewnej toksycznej relacji, Esther zaś w zamian wspiera go w pisaniu scenariusza filmu science fiction…
Szczegóły
Tytuł
Teoria podrywu. Związki chemiczne
Autor
Wydawnictwo
Seria
Rok wydania
2024
Oprawa
Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron
368
Format
13.5x20.2cm
Języki
polski
ISBN
9788383197746
Tytuł tomu
Związki chemiczne
Tłumacze
Woźniak Grażyna
Rodzaj
Książka
EAN
9788383197746
Data premiery
2024-06-19
Kraj produkcji
PL
Producent
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Podmiot odpowiedzialny
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
Dodałeś produkt do koszyka
Teoria podrywu. Związki chemiczne
39,00 zł
Polecane kategorie
Polecane serie
Polecani autorzy
Czytaj więcej
Recenzje
Seria Związki chemiczne od Susannah Nix zachwyca nie tylko zawartością, ale również wydaniem. "Teoria podrywu" to już drugi tom tego cyklu. Esther jest dość specyficzna. Ogólnie ma lekki problem w kontaktach międzyludzkich, a najbardziej drażni ją sąsiad zza ściany. Można by powiedzieć, że jest na niego wręcz uczulona. Niespodziewanie okazuje się, że jednak ta dwójka może sobie pomóc nawzajem. Jonathan ma się umówić na randkę z jej przyjaciółką by mogła zapomnieć o swoim byłym chłopaku, a Esther w zamian oferuje swoją pomoc w pisaniu scenariusza science fiction. Czy to może skończyć się dobrze? Książki z tego cyklu łączą się jedną rzeczą. Główne bohaterki pracują w STEM, czyli ich praca jest związana z różnymi dziedzinami nauki. Przez to, że są bardzo inteligentne nie bardzo sobie radzą w kontaktach z ludźmi. Główny problem Esther jest taki, że nie owija w bawełnę i często wali prawdę prosto w oczy, nie przejmując się, czy zrobi komuś tym przykrość. Ma serce na dłoni jednak jej metody by pomóc przyjaciołom czasami nie do końca okazują się dla nich dobre. Relacja z Jonathanem uświadamia jej, że musi trochę się zmienić, bo w końcu zostanie całkiem sama. A samotności nie znosi. To była bardzo przyjemna historia. Czułam chemię między głównymi bohaterami i wierzyłam w to, że w końcu znajdą do siebie drogę. Nie było to słodkie i cukierkowe. Esther naprawdę jest specyficzna, ale nie można jej nie lubić. Drugi tom można spokojnie czytać bez znajomości pierwszego. To idealne historie na letnie dni, gdy romanse mam wrażenie jakoś wchodzą lepiej. Polecam
Czy można być naukowcem i jednocześnie bać się podwyższonego poziomu kortyzolu i serotoniny? Okazuje się, że tak - Esther Abbott jest żywym dowodem potwierdzającym tę tezę. Chociaż zajmuje się budowaniem rakiet i skończyła niemożliwie trudne studia nie jest duszą towarzystwa , delikatnie mówiąc i ma dość wąskie grono znajomych. Przede wszystkim zaś nie znosi swojego sąsiada, Jonathana, który jej zdaniem nosi zbyt dużo flanelowych koszul a całości dopełnia niezbyt gustowna czapka. Chłopak jednak wyraźnie daje jej sygnały świadczące o chęci zawarcia bliższej znajomości. Jakby tego było mało- Jinny - najlepsza przyjaciółka panny Abbott , niewłaściwie ulokowała uczucia , a Stuart to typ zapatrzonego w siebie toksycznego dupka. Dziewczyna wpada na dość prosty pomysł i by odwrócić uwagę koleżanki od byłego partnera prosi sąsiada by ten zaprosił Koreankę na randkę. W ramach rewanżu Esther obiecuje przejrzeć scenariusz, który Brikerhoff ma oddać swojej promotorce. Szybko jednak okazuje się,że pisarstwo młodego mężczyzny jest po prostu okropne i właściwie całość nadaje się do kosza. A to tylko wierzchołek góry lodowej.. Czy dwie osoby, które z pozoru różni niemal wszystko zdołają pomóc sobie nawzajem? Kurczę naprawdę nie wiem od czego zacząć by wyrazić swój zachwyt. Teoria podrywu otula i niesie ze sobą dawkę ciepła, ktora sprawdzi się zarówno latem jak i zimą. Susannah Nix stworzyła przepiękną opowieść o tym,że przeciwieństwa się przyciągają i, że nie warto oceniać nikogo zbyt pochopnie. Główna bohaterka to kobieta, która w pracy jest pewna siebie i w stu procentach profesjonalna , w życiu prywatnym jednak nie chce angażować się w związki damsko- męskie. Jonathana zaś cechuje ogromna wrażliwość i otwartość na innych. Oczywiście ma swoje małe dziwactwa , lecz jest w tym wszystkim niesamowicie uroczy , a jego relacji z Esther trudno nie kibicować. Książka wciąga od samego początku, bawi i wzrusza jednocześnie. Znajdziemy w niej wątki, które czytelniczki lubią najbardziej - od przyjaciół do kochanków , dwa przeciwstawne charaktery i rozkwitające uczucia. Ta historia idealnie sprawdzi się jako lektura na weekend. 💜🩷